Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » Nowa książka na temat pozycjonowania - seo - spamu

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 Nowa książka na temat pozycjonowania - seo - spamu « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Czy w ksi??ce powinna by? mowa o "twardym" spamie?
Tak - dobrze wiedzie? z czym si? walczy
73%
 73%  [ 11 ]
Oboj?tne - nie spamuj? wiec nie jest mi to potzrebne
6%
 6%  [ 1 ]
Nie - taka wiedza mo?e zaszkodzi? inym
20%
 20%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 15
Autor Wiadomość
JankesM
PostWysłany: 01 Paź 2007, 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 14 Lut 2006
Posty: 1445


Lexy napisał:
Już dawno minął u mnie okres (który zresztą trwał chwilę), kiedy cieszyłam się z tego, że mogłam na stronie wstawić znaczek walidacji, bo na co mi on?

Dokładnie. Na walidację zwracają uwagę TYLKO I WYŁĄCZNIE webmasterzy. Internautów nie interesują błędy. Internauta zwraca uwagę na treści i przydatność danej strony. Dlatego lepiej zadbać o wysoką pozycję swojej strony niż tracić czas na 100% walidację.

Do tej pozycji właśnie przydatne są książki, które między innymi pisze Paweł Kobis.
Pisz?
Na kiedy Pawle planujesz wydanie książki?
_________________
J@nkes (przyjaciel KCS)
B?dz zauwa?alny w Internecie! Dodaj swoj? stron? do najlepszego polskiego katalogu stron --> zobacz ciekawe strony. Nie tra? czasu i zrób to teraz! Najlepszy serwis dla e-mieszka?ca to: Piaseczno, który cz?sto czytam i udzielam si? na forum piaseczna. Polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
zakrecony
PostWysłany: 01 Paź 2007, 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 575


JankesM napisał:
Dlatego lepiej zadbać o wysoką pozycję swojej strony niż tracić czas na 100% walidację.


Zgadza się, tyle, że w tej książce będzie o ile pamiętam będzie o czarnej stronie pozycjonowania, dlatego nie przemawia do mnie argument, że ktos sobie będzie to czytal tylko z ciekawości, a zdobytej wiedzy nie postara się wykorzystać właśnie po to by podnieść pozycję swoich stron. Uważasz że pozycjonowanie = spamowanie, ja tez tak uważam i dlatego byc może nie przemawia do mnie temten argument ;)

To że nei przemawia nie oznacza, że tak nie będzie, ale mnie to akurat nie interesuje, przedstawiam tylko swoja opinię, dlaczego tak a nie inaczej ludzie postrzegają takie osoby, a ktos o to tu pytał ;)

Wracając do tematu:

Pawel Kobis napisał:
wystawiasz sobie sam opinie tym że nie szanujesz czyjeś pracy i okradasz innych - o takich rzeczach się nie myśli a co dopiero pisze na forach.


Czy zawarta w książce wiedza, to wiedza, którą sam nabyłeś? Czy sa tam rzeczy, których dowiedziałeś się np czytając, udzielając sie na PiO, np podczas budowy Linkora i innych źródeł (nie wnikam)? Jeżeli tylko i wyłącznie tam będzie Twoja wiedza i wyniki wyłącznie Twoich testówto, to co z tą wiedzą zrobisz, to tylko i wyłącznie Twoja sprawa ;) ale jezeli nie, to jaką opinię wystawiasz sobie pisząc i publikując książkę?

Nie obierz tego jako ataku, poprostu ciekawi mnie ten aspekt tematu ;)
_________________
Twoje darmowe ogloszenia internetowe. Zawsze aktualna baza ogloszen.
Multipart - jcb czscci zamienne do maszyn bydowlanych.
Gdzie wypoczac Super noclegi w Polsce - baza obiektów rekreacyjno wypoczynkowych.


Ostatnio zmieniony przez zakrecony dnia 01 Paź 2007, 15:11, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lexy
PostWysłany: 01 Paź 2007, 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


I co z tym ostatnim cytatem? Chodziło o ściąganie książek z netu, a teraz rozmawiamy o pozycjonowaniu i spamowaniu.

ps. Mówiąc o spamowaniu mam na myśli tę część pozycjonowania, za którą grożą różnego rodzaju kary. Oczywiście nawet za lekkie przegięcie w linkach można dostać filtra, ale chodzi mi raczej o te mocniejsze sposoby, w których nie ma się nadziei na to, że nie zostanie się ukaranym, tylko na to, że nastąpi to w miarę późno Wink Co do znaku równości pomiędzy pozycjonowaniem i spamowaniem, można się spierać, ale w moim słowniku spam to w bardzo ogólnym pojęciu to, o czym przed chwilą napisałam.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zakrecony
PostWysłany: 01 Paź 2007, 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 575


sorry, najpierw złapałem cytat, potem odpisalem Jankesowi, a na koniec zadałem pytanie Pawłowi Wink

co do spamu, dla mnie spam to spam, nie można być delikatnym spamerem i megaspamerem, albo jest się spamerem albo nie Wink
_________________
Twoje darmowe ogloszenia internetowe. Zawsze aktualna baza ogloszen.
Multipart - jcb czscci zamienne do maszyn bydowlanych.
Gdzie wypoczac Super noclegi w Polsce - baza obiektów rekreacyjno wypoczynkowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lexy
PostWysłany: 01 Paź 2007, 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


To w takim razie co masz na myśli mówiąc o pozycjonowaniu, a co o spamowaniu? Tu chodzi tylko o lekkie rozdzielenie tego, aby było wiadomo o czym dokładnie mówisz Wink Tak, pozycjonowanie w sztuczny sposób wpływa na wyniki i pod tym względem można te definicje do siebie zbliżyć. Ale jednak różnica jest. Pozycjonując strony nie łamiesz zasad wyszukiwarek, przez co nie dostaniesz bana. Spamując przede wszystkim łamiesz wszelkie zasady.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zakrecony
PostWysłany: 01 Paź 2007, 15:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 575


dla mnie pozycjonowanie wiąże się ze spamowaniem, więc mi akurat trudno by było okreslać granicę pomiędzy samym pozycjonowaniem a spamowaniem Wink

nawet te alty przy obrazkach sa juz rodzajem spamowania, ponieważ tekst alternatywny słuzy do opisu co jest na tym obrazku, a nie do nasycania słowami kluczowymi kodu strony Wink

manipulacja h1 to tez moim zdaniem spam, ponieważ stra sie ukrywac faktyczny wygląd nagłówków

to tak na szybko, jest tego więcej, ale nie chcę sie rozpisywac Wink i offtopowac temat Wink
_________________
Twoje darmowe ogloszenia internetowe. Zawsze aktualna baza ogloszen.
Multipart - jcb czscci zamienne do maszyn bydowlanych.
Gdzie wypoczac Super noclegi w Polsce - baza obiektów rekreacyjno wypoczynkowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lexy
PostWysłany: 01 Paź 2007, 17:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Cytat:
mi akurat trudno by było okreslać granicę pomiędzy samym pozycjonowaniem a spamowaniem

A sam o sobie powiesz, że zajmujesz się pozycjonowaniem czy spamowaniem?

Cytat:
ponieważ tekst alternatywny słuzy do opisu co jest na tym obrazku, a nie do nasycania słowami kluczowymi kodu strony

No i właśnie w taki sposób powinno się go stosować Wink

Cytat:
manipulacja h1 to tez moim zdaniem spam, ponieważ stra sie ukrywac faktyczny wygląd nagłówków

Nie, to jest taka sama manipulacja wyglądem jak w przypadku zmiany fontu czy rozmiaru zwykłego tekstu, obramowania obrazków czy zmiany koloru podświetlanych linków.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zakrecony
PostWysłany: 01 Paź 2007, 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 575


na korepetycjach masz w alcie "tłumaczenia" (banner na dole)
na wypracowaniach masz w alcie "Język angielski w pigułce" (w topie)

chcesz powiedziec że takie własnie powinny być tam wartości altów?
o ile na upartego w pierwszym przypadku można by na to przymknąc oko (choć wydaje mi się że powinno sie tam znaleźć cos ala "reklama strony o tłumaczeniach"), to na to drugie juz raczej nie (tu raczej poowinno być ni mniej ni więcej "top strony")

nie postrzegam tego jako coś co jest złe, ale jest to pewne naginanie Wink

z h1 raczej miałem na mysli manipulacje powodującą że nie widac co jest h1 a co h2 a co zwykły tekst

jak sie siebie okreslę? to jak ja sie określam nie ma znaczenie, ważniejsze jest jak inni mnie określa i jak ja na to zatreaguje, jezeli ktos powie, ze jestem pozycjonerem, to powiem, że troche mi brakuje by nim być, jak ktos powie, że jestem spamerem, to powiem, tak troche spamuję, nie stawiam setek bezwarościowych stron, ale zawsze cos tam spamuje Wink

mniej więcej taki jest moj punkt widzenia :]
_________________
Twoje darmowe ogloszenia internetowe. Zawsze aktualna baza ogloszen.
Multipart - jcb czscci zamienne do maszyn bydowlanych.
Gdzie wypoczac Super noclegi w Polsce - baza obiektów rekreacyjno wypoczynkowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lexy
PostWysłany: 01 Paź 2007, 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Cytat:
reklama strony o tłumaczeniach

To nie jest odpowiedni alt, a słowo "reklama" pojawia się tuż przed bannerem. Przecież sam banner nie przedstawia reklamy tylko serwis tłumaczy.
Cytat:
"Język angielski w pigułce" (w topie)

Dokładnie taki jest tytuł serwisu.
Cytat:
tu raczej poowinno być ni mniej ni więcej "top strony"

Prędzej: "Top serwisu Język angielski w pigułce", więc słowa kluczowe i tak by się tam znalazły. Hasło "Język angielski w pigułce" jest pierwszym, które usłyszysz wchodząc na stronę i tak właśnie powinno być. Osoby widzące zobaczą top i to, co jest na nim napisane. Osoby korzystające z różnych programów do odczytywania będą mogły to usłyszeć.
Cytat:
nie widac co jest h1 a co h2 a co zwykły tekst

Tak się akurat nie robi. Nagłówek ma być nagłówkiem i ma się wyróżniać w pewien sposób.
Cytat:
ważniejsze jest jak inni mnie określa

Heh, mnie akurat opinia innych na mój temat niewiele interesuje Wink Chyba że są to osoby, z których zdaniem się liczę, ale ogólnie bardziej mnie interesuje to, co ja sądzę o tym co robię i czy jest to zgodne z moimi zasadami. Inni niech się zajmą swoją pracą zamiast wtykać nos w moje sprawy Wink

Wracając do altów, jak zaczniesz dokładnie sprawdzać te na mojej stronie to pewnie zaraz spytasz, czemu przy buttonie nominacji do konkursu na tym forum nie ma alta "Button nominacji..." tylko "Strona nominowana w konkursie" skoro tak naprawdę button nie przedstawia strony nominowanej tylko coś innego Wink
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
voy-tech
PostWysłany: 02 Paź 2007, 00:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 286

Ostrzeżeń: 1

Coś mi się wydaje Lexy, że liczysz się ze zdaniem tylko tych osób które Ci pochlebiają ( kadzą - w sensie), ale mniejsza z tym.
Co do małego zamieszania w tym temacie. Paweł sam umieścił trzecią opcję w ankiecie taką, a nie inną. Więc poza oddaniem głosu, dobrze by było aby każdy przedstawił swoje stanowisko. Chyba po to jest forum, a nie po to aby tworzyć Krąg Wzajemnej Adoracji?

Co do walidacji. Odnoszę wrażenie, że zachowujecie się jak SEO-geniusze, jakbyście pozjadali wszystkie rozumy - mówiąc (pisząc) kolokwialnie. Powiedzcie mi skąd wiecie, że za kilka miesięcy poprawna składnia kodu html nie będzie miała wpływu na miejsce w indexie wielkiego G? Skąd wiecie, że za kilka miesięcy nowa odsłona przeglądarki nie spowoduje, że Wasze strony rozjadą się lub zkrzaczą się w inny sposób? Zrobicie sobie zaplecze ze stron zawierających błędy, nie wspominając już o pozycjonowanych przez Was stronach. Wszystko cacy, aż tu nagle... Będziecie je wtedy wszystkie poprawiać? Powodzenia Very Happy
W pozycjonowaniu najbardziej liczą się - nie - najnowsze nowinki w dziedzinie technik spamerskich (pozycjonowania), tylko zdolność analitycznego myślenia i przewidywania.

Poza tym Lexy piszesz, że tutaj rozmawiamy o pozycjonowaniu. Sorry, ale mi się wydawało, że rozmawiamy o Pawła książce i dyskutujemy na temat opcji, które Paweł sam umieścił w ankiecie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pawel Kobis
PostWysłany: 02 Paź 2007, 01:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 183

Skąd: Walia

Hmmm obserwowałem temat i powiem niemal PiO tu można było zobaczyć.

@Lexy dobrze powiedział "zakręcony" na twojej stronie jest już spam Very Happy i to właśnie chcę pokazać. Książka nie będzie tylko o ciemnej stronie mocy ale o wszystkim włącznie z trikami SEO które pochodzą w sumie ze spamu. Wiedza jaką opisuję jest oparta na moich doświadczeniach i własnych testach oraz kilku zamkniętych for spamerskich (powiem jako przykład że są fora gdzie za miesiąc się płaci po 2-3k usd)

@zakręcony - dowiedz się czym są prawa autorskie Very Happy

Jedno jest pewne książka będzie na pewno bardzo kontrowersyjna.

Ale nadal nikt nie mówi co chcieli byście tam zobaczyć
_________________
Ksi??ka o pozycjonowaniu i nie tylko wydana przez PWN - cena 38.70 z?

Pozycjonowanie stron | Darmowe porady SEO | Og?oszenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
zakrecony
PostWysłany: 02 Paź 2007, 06:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 575


@Lexy nie będe Ci zarzucał kolejnych altów, ponieważ na każdy zatrzut mozna znaleźć mniej lub bardziej sensowne wytłumaczenie Wink

co do h1, Ty piszesz, że tak sie nie powinno robić, a ja mowię, że mi takie manipulacje stanowią spamowanie, nie twierdze, że tak sie powinno robić, tu jest jako taka zgodność Wink

pisząc, że wazniejsze jest jak inni mnie określają miałem raczej na mysli, że niezależnie od tego czy powiedzą o mnie pozycjoner, czy spamer, to ja nie będe z tym, walczył, zarowno w jednym i w drugim jest część prawdy, jezeli troche naginam zasady, to nie jestem tyko trochę spamerem, poprostu nim jestem, inna kwestia które techniki więcej szkodzą serpom (tu mam na mysli powstające setki śmieciowych stron nic nie wartych dla usera), ale to na inny temat

@Pawel Kobis mniej więcej wiem czym są prawa, problem sie pojawia z tymi prawami, gdy znajduje się kilku ojców do jednego sukcesu Wink

zakładam, że wiesz co robisz, ale napisałeś że będa tam Twoje efekty testów i kilku zamkniętych for spamerskich, chcesz powiedzieć, że ludzie z tamtych for będą zadowoleni, że przelewasz efekty ich "pracy" na papier?

moje posty nie mają na celu zaniechanie wydawania ksiązki, baaa, mam nawet nadzieję, że jeżeli ona będzie pokazywała jak spamować na najwyższym poziomie, to bardzo ucierpią wszystkie spamerskie syfy bez wartości stawiane za pomoca generatorów zapleczy, że systemy wymiany linków będa tyle warte co obecnie kopie dmoz itp, ktoś zarzuci mi teaz, skoro sam spamujesz to czemu chcesz by inni popadali, odpowiadam, choc nie można być trochę spamerem, to mozna wyrządzic serpom albo mało, albo dużo szkody, co juz pisałem Wink sie rozmazyłem, a efektem i tak bedzie, to, że powstanie jeszcze więcej syfu Smile
_________________
Twoje darmowe ogloszenia internetowe. Zawsze aktualna baza ogloszen.
Multipart - jcb czscci zamienne do maszyn bydowlanych.
Gdzie wypoczac Super noclegi w Polsce - baza obiektów rekreacyjno wypoczynkowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lexy
PostWysłany: 02 Paź 2007, 06:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Cytat:
liczysz się ze zdaniem tylko tych osób które Ci pochlebiają

Kolejna opinia wystawiana na podstawie siebie samego. Najpierw oburzasz się na Pawła, bo zarzucił Ci oszustwo, a teraz odbijasz piłeczkę tyle że w moją stronę. Ma to wg Ciebie jakiś sens? Zamieniasz ten temat w temat o mnie i o tym, a wszystko dlatego, że 1 raz zwróciłam Ci uwagę za odkopanie kilkumiesięcznego tematu.
Cytat:
Skąd wiecie, że za kilka miesięcy nowa odsłona przeglądarki nie spowoduje, że Wasze strony rozjadą się lub zkrzaczą się w inny sposób?

Bo moje strony nie zawierają tego rodzaju błędów Wink

Cytat:
niemal PiO tu można było zobaczyć

Wystarczy jeden urażony zwróceniem uwagi za off topy voy-tech, który robi OT wszędzie gdzie zacznie się wypowiadać i później wykłóca się o wszystko aby zachować twarz (przykładem jest pierwszy cytat).
Cytat:
co do h1, Ty piszesz, że tak sie nie powinno robić, a ja mowię, że mi takie manipulacje stanowią spamowanie

Czyli piszemy o tym samym.

Paweł, przecież ja nigdzie nie napisałam, że pozycjonuję w 100% White Hat Seo, więc czemu się dziwisz temu, że moje alty nie wyglądają np. tak "logo mojej strony", "flaga angielska", "button nominacji do konkursu..."? Standardy swoją stroną, ale mi zależy również na pozycji i w konkretnych przypadkach muszę zdecydować, na co zwrócić większą uwagę.

Napisałam wcześniej co uważam za pozycjonowanie zupełnie naturalne - trzymanie się standardów, dzięki czemu z pewnością optymalizacja będzie bardzo dobra. Nigdzie nie napisałam, że ja trzymam się w 100% naturalności, bo wystarczy samo stwierdzenie, że zajmuję się pozycjonowaniem, czyli sztucznymi działaniami. A po wypowiedziach niektórych widać, jakbym upierała się przy tym, że nie pozycjonuję tylko stosuję same metody naturalne jak pisanie ciekawych tekstów, do których inni sami zaczną linkować. Napisałam przecież, z jakich programików korzystam i wszystko powinno być jasne.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski


Ostatnio zmieniony przez Lexy dnia 02 Paź 2007, 07:06, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zakrecony
PostWysłany: 02 Paź 2007, 07:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 575


nie robijamy pojecia spamu na lekki, czy cięzki, na taki za jaki sie wylatuje z serpów i na taki który jest "bezpieczny", spam to spam, a więc jestes spamerką czy nie jesteś? :]
_________________
Twoje darmowe ogloszenia internetowe. Zawsze aktualna baza ogloszen.
Multipart - jcb czscci zamienne do maszyn bydowlanych.
Gdzie wypoczac Super noclegi w Polsce - baza obiektów rekreacyjno wypoczynkowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lexy
PostWysłany: 02 Paź 2007, 07:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Ale w końcu istnieje podział na White Hat Seo, Grey Hat Seo i Black Hat Seo.

Oczywiście, że nie jestem. Staram się mieć na uwadze głównie to, aby trzymać się White Hat Seo, ale tworzeniem zapleczy zbliżam się częściowo w stronę Grey. Największą uwagę przy ich tworzeniu zwracam jednak na to, aby te strony były wartościowe dla użytkowników i wierzę w to, że są, np. www.fce.nauczaj.com Zdarzyło mi się stworzyć stronki dużo gorsze, dlatego przyznaję, że idą w stronę Grey.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny Strona 4 z 8


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » Nowa książka na temat pozycjonowania - seo - spamu
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group