Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » Nowa książka na temat pozycjonowania - seo - spamu

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 Nowa książka na temat pozycjonowania - seo - spamu « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Czy w ksi??ce powinna by? mowa o "twardym" spamie?
Tak - dobrze wiedzie? z czym si? walczy
73%
 73%  [ 11 ]
Oboj?tne - nie spamuj? wiec nie jest mi to potzrebne
6%
 6%  [ 1 ]
Nie - taka wiedza mo?e zaszkodzi? inym
20%
 20%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 15
Autor Wiadomość
zakrecony
PostWysłany: 02 Paź 2007, 07:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 575


Nie chcę już tego ciągnąć, ale te podziały (moim zdaniem) powstały własnie dla osób, które troszkę spamują, troszkę naginają zasady...

Jak pisałem, dla mnie nie ma podziału, na:
- nie spamer
- light spamer
- mega spamer

Albo jest się spamerem, albo nie, oczywiście to jest tylko moje zdanie i "kilku" osób w tym siedzacych, nikt nie musi się z tym zgadzać.

Z mojej strony EOT

A na pytanie, co byście chcieli znaleźć w tej książce:

- adresy stron firm, osób, które żyją ze spamowania na szeroką skalę :]
_________________
Twoje darmowe ogloszenia internetowe. Zawsze aktualna baza ogloszen.
Multipart - jcb czscci zamienne do maszyn bydowlanych.
Gdzie wypoczac Super noclegi w Polsce - baza obiektów rekreacyjno wypoczynkowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
Lexy
PostWysłany: 02 Paź 2007, 07:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Czyli stawiasz znak równości pomiędzy pozycjonowaniem a spamowaniem, ale z drugiej strony piszesz, że do jednego i drugiego trochę Ci brakuje.

Żałuję, ale nie mam teraz czasu i nie wiem kiedy będę mogła postarać się napisać bardziej szczegółową definicję pozycjonowania i spamu. Poprzednia dość ogólna powinna jednak większość wyjaśnić. A tak przy okazji chyba powinniśmy ten temat podzielić na kilka innych, m.in. - co powinno znaleźć się w książce..., różnica pomiędzy pozycjonowaniem a spamowaniem, wpływ błędów w kodzie na jej pozycję, tworzenie zaplecza i pewnie coś jeszcze by się znalazło Wink
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
neeon
PostWysłany: 02 Paź 2007, 08:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 691


a dla mnie rozmowa zrobiła się dość jałowa .. odwieczna debata co jest spamem a co nie jest nie ma sensu , bo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i gdybanie na temat jest całkowicie bez sensu, spamem dla mnie jest wysyłanie niepożądanej informacji meilem , oraz niezgodne z prawdą opisywanie stron .. a reszta zabiegów to po prostu oszukiwanie wyszukiwarek . i zmienia się tylko skala , ”pozycjoner” robi to na mniejszą skale „ spamer” natomiast robi to po prostu na troszkę większą , możemy założyć także inny podział a mianowicie jakość treści jaką się promuje bo co jeśli to promocji wartościowej treści używa się technik spamerskich , jest się pozycjonerem czy spamerem .. czyli z tego wychodzi że treść jaką się promuje też ma znaczenie, jak zrobisz wyszukiwarkę pod google ładna funkcjonalną to jesteś pozycjonerem , a jak „ badziew „ to już jest spam itp. idt .
_________________
Szukasz pracy ? Zobacz na serwis pracy Next-Jobs znajdziesz tu oferty pracy z miast takich jak Szczecin Kraków czy Wroclaw
Tu znajdziesz OFERTY PRACY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Pawel Kobis
PostWysłany: 02 Paź 2007, 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 183

Skąd: Walia

neeon - nieźle powiedziane "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia" Smile 100% masz racji.
Zawsze się znajdzie "czarna owca" i zrobi zamieszanie i tutaj ja koledze tech powiem że błędy na stronie maja guzik wspólnego z SEO, i ba nawet walidacja szkodzi stronie Razz bo odcina możliwość korzystania z kilku sztuczek Razz Poza tym jak już nie masz się do czego przyczepić to już odpuść sobie bo to naprawdę śmieszne się robi żeby łapać się błędów. Proponuje napisać do Google mają 43 błędy Razz
_________________
Ksi??ka o pozycjonowaniu i nie tylko wydana przez PWN - cena 38.70 z?

Pozycjonowanie stron | Darmowe porady SEO | Og?oszenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
zakrecony
PostWysłany: 02 Paź 2007, 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 575


dlatego by unikać nerwów, pienienia się, ja stawiam znak "=" pomiedzy pozycjoner i spamer...

Paweł nie odpowiedziałes na moje ostatnie pytanie...

co do walidacji, to dodam, że sama zgodność na validatorze nie oznacza, że strona jest zgodna z w3c, zgodność z w3c to 100% wykorzystywanie atrybutów, znaczników z ich przeznaczeniem, to również semantyka kodu strony, która na "z"validowanych stronach bardzo często lezy :]
_________________
Twoje darmowe ogloszenia internetowe. Zawsze aktualna baza ogloszen.
Multipart - jcb czscci zamienne do maszyn bydowlanych.
Gdzie wypoczac Super noclegi w Polsce - baza obiektów rekreacyjno wypoczynkowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lexy
PostWysłany: 02 Paź 2007, 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Dobre podsumowanie, zakręcony. Wiele osób cieszy się z kodu, do którego walidator się nie czepia, a nie wiedzą co to divy, nagłówki, listy itp. i do wszystkiego stosują tabele - łącznie z layoutem strony. I takie osoby często wytykają innym błędy typu brak jednego znacznika alt albo zamknięcia />.

Cytat:
nawet walidacja szkodzi stronie Razz bo odcina możliwość korzystania z kilku sztuczek

Możesz to rozwinąć chociaż na jednym przykładzie? Widzę, że w tym temacie mamy cały przekrój przez pozycjonowanie i spamowanie, jak również standardy, walidator itp.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pawel Kobis
PostWysłany: 02 Paź 2007, 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 183

Skąd: Walia

@zakręcony powtórz proszę pytanie bo przebrnąć przez to wszystko to zabójstwo

@Lexy - przykład jeden Very Happy marquee niezgodne z W3C ale jak ładnie może wyglądać na stronie? Każda przeglądarka wspiera to nawet na mojej Noki ładnie strona wygląda. Dobrze przemyślane ustawienie tego może podnieść stronę o kilka oczek - o tym już pisałem w pierwszej części książki.

Wajlidacja nie wajlidacja ważne żeby:

Strona była przyjazna userowi
Strona się nie rozwalała pod różnymi przeglądarkami
Strona była SEO

Reszta dla mnie się nie liczy Razz
_________________
Ksi??ka o pozycjonowaniu i nie tylko wydana przez PWN - cena 38.70 z?

Pozycjonowanie stron | Darmowe porady SEO | Og?oszenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
zakrecony
PostWysłany: 02 Paź 2007, 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 575


mowisz i masz:

@Pawel Kobis

zakładam, że wiesz co robisz, ale napisałeś że będa tam Twoje efekty testów i kilku zamkniętych for spamerskich, chcesz powiedzieć, że ludzie z tamtych for będą zadowoleni, że przelewasz efekty ich "pracy" na papier?
_________________
Twoje darmowe ogloszenia internetowe. Zawsze aktualna baza ogloszen.
Multipart - jcb czscci zamienne do maszyn bydowlanych.
Gdzie wypoczac Super noclegi w Polsce - baza obiektów rekreacyjno wypoczynkowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JankesM
PostWysłany: 02 Paź 2007, 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 14 Lut 2006
Posty: 1445


zakręcony napisał:
ja stawiam znak "=" pomiedzy pozycjoner i spamer...

Wspomniałem o tym już w tym poście i dla mnie też jest znak równości między tymi dwiema nazwami.
_________________
J@nkes (przyjaciel KCS)
B?dz zauwa?alny w Internecie! Dodaj swoj? stron? do najlepszego polskiego katalogu stron --> zobacz ciekawe strony. Nie tra? czasu i zrób to teraz! Najlepszy serwis dla e-mieszka?ca to: Piaseczno, który cz?sto czytam i udzielam si? na forum piaseczna. Polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pawel Kobis
PostWysłany: 02 Paź 2007, 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 183

Skąd: Walia

@zakręcony płacę to mam Smile mogę robić sobie z tym co chcę + moje korekty bo PL rynek jest inny niż np Włoski
_________________
Ksi??ka o pozycjonowaniu i nie tylko wydana przez PWN - cena 38.70 z?

Pozycjonowanie stron | Darmowe porady SEO | Og?oszenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
zakrecony
PostWysłany: 02 Paź 2007, 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 575


@Paweł Kobis skoryguj mnie jeżeli źle zrozumiałem ostatni post Wink

czyli każdy kto zapłaci za dostep do tamtych for spamerskich (tak je nazwijmy tylko dlatego, że ta nazwa się tu już przewinęła) może zebrac sobie materiał z postów pochodzących od innych i go wykorzystac jako swój?

@JankesM widziałem i chyba napisałem, gdzieś tamże uważam podobnie ja Ty Wink
_________________
Twoje darmowe ogloszenia internetowe. Zawsze aktualna baza ogloszen.
Multipart - jcb czscci zamienne do maszyn bydowlanych.
Gdzie wypoczac Super noclegi w Polsce - baza obiektów rekreacyjno wypoczynkowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lexy
PostWysłany: 02 Paź 2007, 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Cytat:
może zebrac sobie materiał z postów pochodzących od innych i go wykorzystac jako swój?

Na tej samej zasadzie jak zbierasz informacje na innych forach płatnych czy nie, z książek, TV itp.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zakrecony
PostWysłany: 02 Paź 2007, 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 575


No to czarna strona mocy nie będzie zadowolona z tej publikacji :]
_________________
Twoje darmowe ogloszenia internetowe. Zawsze aktualna baza ogloszen.
Multipart - jcb czscci zamienne do maszyn bydowlanych.
Gdzie wypoczac Super noclegi w Polsce - baza obiektów rekreacyjno wypoczynkowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pawel Kobis
PostWysłany: 02 Paź 2007, 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 183

Skąd: Walia

Lexy już ci ładnie wytłumaczyła Very Happy Nie ważne skąd masz wiedzę jeśli napiszesz ją własnymi słowami i według własnych przemyśleń jesteś jej właścicielem w takiej formie jakiej napisałeś ale już nie w jej odmianie. Proponuje zapoznać się z prawami autorskimi i własnością intelektualną.
_________________
Ksi??ka o pozycjonowaniu i nie tylko wydana przez PWN - cena 38.70 z?

Pozycjonowanie stron | Darmowe porady SEO | Og?oszenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Lexy
PostWysłany: 02 Paź 2007, 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


zakręcony, prawem autorskim nie jest objęta sama informacja tylko sposób jej przedstawienia, dlatego nie możesz przepisać dowolnych fragmentów, chyba że to zwykły cytat ale wtedy również należy podać źródło i autora. Jeśli jednak opracowujesz konkretne dzieło (np. artykuł), musisz podać źródło informacji, tak samo jeśli operujesz konkretnymi danymi.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny Strona 5 z 8


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » Nowa książka na temat pozycjonowania - seo - spamu
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group