Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Grafika » Fotografie i Prawa autorskie czyli Copyright

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Fotografie i Prawa autorskie czyli Copyright « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
Fenio
PostWysłany: 06 Paź 2007, 18:12    Temat postu: Fotografie i Prawa autorskie czyli Copyright Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 04 Paź 2007
Posty: 8

Skąd: Bournemouth

Fotografie i Prawa autorskie czyli Copyright. Mam do was pytanie:

Na jakich zasadach dzialaja prawa autorskie do zdjec. Czy kupujac zdjecie na jakims stack photo otrzymujemy do niego prawa autorskie? i czy oznacza to, ze zdjeciem nie moze sie juz poslugiwac nikt inny?

Dzieki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
voy-tech
PostWysłany: 06 Paź 2007, 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 286

Ostrzeżeń: 1

Wszystko jest napisane w licencji. W każdym tego typu serwisie jest jakaś podstrona (notka o rodzaju licencji). Ewentualnie przy każdym zdjęciu jest notatka o licencji. Do każdego może być inna.
Przeważnie jest tak że kupując takie zdjęcie (kilka kupiłem do swojego serwisu) możesz je wykorzystać na swojej stronie, ale nie masz do niego praw autorskich. Wielu użytkowników może wykupić to samo zdjęcie.
Choć widziałem też serwisy ze zdjęciami, których cena oscylowała w granicach kilku tysięcy $, podejrzewam, że wtedy otrzymujesz prawa autorskie - nie wiem nie wczytywałem sie w licencję bo po co? Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
przemo85
PostWysłany: 07 Paź 2007, 00:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

Jest dokładnie tak jak pisze voy-tech.
Na komercyjnych stockach kupujesz zdjęcie za pare(naście) złotych więc masz prawo jedynie go używać. Kupując licencję exclusive za grubą kasę masz prawo na wyłączność.

Natomiast na stockach typu sxc.hu masz zdjęcia za friko z licencją na używanie (czasami ta licencja wymaga zgody autora). Zdjęcia z image search googli czy stronek, w profesjonalnym wykorzystaniu całkowicie odpadają - niby małe prawdopodobieństwo narobienia sobie kłopotów ale praw do ich wykorzystywania nie ma się żadnych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dkint
PostWysłany: 07 Paź 2007, 06:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 115

Skąd: Zamo??

Witam

Delikatnie nie w temacie ale o to samo chodzi ...

Analogicznie działa zasada przy komercyjnych szablonach np do cms joomla, za np 49$ kupujesz prawo do wykorzystania na swoich stronach - ale też kupują TE SAME SZABLONY dziesiątki innych internautów i też je wykorzystują, na paru serwisach z szablonami widziałem ceny parę tysięcy $ i info, że jest za taką cenę wyłączność z certyfikatem ...

pozdrawiam
Krzysiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Grafika » Fotografie i Prawa autorskie czyli Copyright
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group