Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Zaczynamy przygodę ze stronami » Statystyki we flashu katują procesor...

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Statystyki we flashu katują procesor... « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
voy-tech
PostWysłany: 27 Paź 2007, 23:12    Temat postu: Statystyki we flashu katują procesor... Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 286

Ostrzeżeń: 1

Witam.

Wrzuciłem sobie dzisiaj na stronę główną ładny panel statystyk (zrobiony we flashu), który pobrałem z francuskojęzycznej strony.
Wygląda ładnie, dobrze się komponuje z wyglądem strony, tyle że...

Właśnie. Póki nie przewinąłem strony w dół było ok. Gdy przewijałem ją tak że widziałem połowę panela - menadżer Windows pokazywał mi 50% użycia procesora. Kiedy przewijałem tak aby widoczny był cały panel - 99%!

Wróciłem jeszcze raz na tę stronę z której pobrałem kod panela, ponieważ wcześniej nie zmieniałem wartości Valeur de départ (domyślnie była: 0). Wydaje mi się, że odpowiedzialna ona jest za odświeżanie statystyk Rolling Eyes
i wygenerowałem nowy kod wpisując w tajemnicze pole wartość: 10.
Na razie zużywa mi 20% zasobów procka. Ciekawe tylko czy kiedy przybędzie ileś tam pól z nazwami miejscowości - nie stanie się bardziej żarłoczny?

Obciążenie badałem na laptopie (procek - 733 Mhz). Na stacjonarnym (Athlon 2200 - 1800 Mhz) wskazywał mi ok. 50% użycia.
Czy mógłbym Was prosić o przetestowanie tego na Waszych komputerach i podaniu wartości obciążenia generowanego przez Waszą przeglądarkę?
Proszę tesz o Wasze opinie - co o tym sądzicie, i czy spotkaliście się już z tym panelem statystyk? Z góry dziękuję za odpowiedź Smile

Link do mojej strony: Photoshop - tutoriale dla początkujących

Pozdro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
cezars
PostWysłany: 28 Paź 2007, 08:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 608

Skąd: Legnica, Polska

voy-tech u mnie oscyluje około 25-30% przy procku Celeron 3,2Ghz i 1GB DDR
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
idaho666
PostWysłany: 28 Paź 2007, 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 844

Ostrzeżeń: 1

jak mam to sprawdzic???
_________________
katalog seo ~ wzroscik
Kapturek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kristooki
PostWysłany: 28 Paź 2007, 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 924

Skąd: Kraków

u mnie dochodzi do 57% faktycznie zasobożerny, ale nie przejmował bym się tym aż tak - to flash - występuje tam ruch i gdybyś nawet miał 10 Gig procek to zużycie było by na poziomie kilkudziesięciu procent - po prostu komputer mając wolne moce przerobowe stara sie wyświetlić jak najpłynniej ta animacje.
_________________
KRISTOOKI

Podczas zamawiania pakietu startowego wpisz [/url] | kod polecajacy Mobile Vikings i odbierz 19 zl za darmo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
voy-tech
PostWysłany: 28 Paź 2007, 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 286

Ostrzeżeń: 1

idaho666 napisał:
jak mam to sprawdzic???


W Windowsie - Ctrl + Alt + Delete. Wchodzisz w zakładkę Procesy - i tam szukasz (pole w Nazwie Obrazu) - nazwy przeglądarki. Po prawej w polu CPU masz podane ile zasobów procesora zużywa w danym momencie Twoja przeglądarka.

Dzięki za odpowiedzi. Sam nie wiem czy się tym przejmować czy nie Rolling Eyes W sumie staty są tylko na stronie głównej, gdzie goście długo nie siedzą.

Jednak zauważyłem jeszcze coś, chyba, że mam zwidy. Confused Czasami po zamknięciu przeglądarki mam pod nią otwarte okienko (Pop Under) z jakąś stroną (reklamy). Nie wiem czy skrypt statystyk go nie aktywuje. Dzieje się tak raz na jakiś czas. Jeżeli się to potwierdzi - pożegnam się z tym panelem.

Właśnie zauważyłem że w zacnych statystykach jakimi są TraceWatch i stat24 mam 2 razy więcej unikalnych odwiedzin. W panelu jest 105, a w tych dwóch ponad 200 Shocked Może to wina tego że w polu Valeur de départ wpisałem za drugim razem 10, ale to byłoby bez sensu. Poobserwuję je jeszcze dzisiaj. Coś czuję że się z nimi pożegnam.

Jeszcze raz dziękuję za Wasze odpowiedzi.
Pozdro.

--------------------------------------
20 minut później

Zauważyłem, że czym więcej wyświetla miast - tym większe zurzycie.
Zmieniłem wiec panel na taki który wyświetla państwa. Teraz na laptopie mam zamiast 99 - ok. 45%.
Niestety statystyki są zaniżone o ponad 100% Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
voy-tech
PostWysłany: 28 Paź 2007, 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 286

Ostrzeżeń: 1

Trochę nowych informacji odnośnie tego panela:

Obecny panel zużywa mniej zasobów. Jak zaobserwowałem - uzależnione jest to w dużej mierze od ilości wyświetlanych w nim informacji. Kiedy wyświetlał miasta - było tego dużo, teraz gdy wyświetla państwa jest o wiele lepiej.
Co do zaniżania statystyk to nie jest do końca tak jak pisałem Smile Po prostu jako że jego skrypt jest tylko na stronie głównej - zlicza tylko wejścia na index. Ponieważ większość użytkowników wchodzi bezpośrednio na podstrony i po nich buszuje - stąd ta różnica. Powiem tylko, że stat24 i TW mam na wszystkich stronach w serwisie.

Wrzucę chyba jego skrypt na pozostałe strony i jeszcze poobserwuję.
Pozdro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Zaczynamy przygodę ze stronami » Statystyki we flashu katują procesor...
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group