Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Grafika » Rozjeżdżanie się strony pod IE

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Rozjeżdżanie się strony pod IE « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
cezars
PostWysłany: 12 Lis 2007, 14:13    Temat postu: Rozjeżdżanie się strony pod IE Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 608

Skąd: Legnica, Polska

Cześć

Właśnie siedzę nad pewną stroną i chciałem do niej zrobić przed stronę (nie wiem jak to się nazywa profesjonalnie:P)
Ale powstał mi pewien problem.

Pod Operą i FF ta strona wyświetla się prawidłowo, ale pod IE ta sama strona już zaczyna się rozjeżdżać. Gdzie może tkwić problem?

PS. Wiem, że teraz nie stosuje się już praktycznie table ale nie wiem jak stosować div'y. Może znacie jakiś dobry tutek?
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
voy-tech
PostWysłany: 12 Lis 2007, 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 286

Ostrzeżeń: 1

Po co tyle cięć???
W tym konkretnym przypadku wystarczyłyby - 3. Wtedy miałbyś tabelę z jedną kolumną i trzema wierszami. Widocznie lubisz utrudniać sobie pracę Razz
Nie powiem Ci jak to zrobić, aby zmotywować Cię do pracy na Divach i CSS. Jak kupisz dobrą książkę, a bez tego się nie obejdzie - sam to poprawisz w dzień czasu, jak się przyłożysz. Pozbądź się tych przedpotopowych nawyków, a jeszcze mi podziękujesz. Chyba nie ma nic prostszego od CSS Very Happy
Tabelom mówimy zdecydowane NIE.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cezars
PostWysłany: 13 Lis 2007, 07:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 608

Skąd: Legnica, Polska

voy-tech napisał:
Jak kupisz dobrą książkę,

Trzeba mieć na to pieniądze, a ja nie mam.
voy-tech napisał:
Nie powiem Ci jak to zrobić, aby zmotywować Cię do pracy na Divach i CSS

A może znasz jakiś dobry kurs on-line?
voy-tech napisał:
Chyba nie ma nic prostszego od CSS

Jakby ja to znał Confused
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
idaho666
PostWysłany: 13 Lis 2007, 07:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 844

Ostrzeżeń: 1

Cytat:
Nie powiem Ci jak to zrobić
wlasnie takich odpowiedzi oczekujemy na forum...
_________________
katalog seo ~ wzroscik
Kapturek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
przemo85
PostWysłany: 13 Lis 2007, 08:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

Cezars, dobrą książkę do CSSa masz już za 40 zł: http://helion.pl/ksiazki/csswww.htm

Ja nie jestem przekonany do tutoriali a to dlatego że o wiele łatwiej wziąć sobie w łapkę książkę, usiąść wygodnie z kawką/herbatką i poczytać niż ślęczeć kolejne godziny przy monitorze czytając tekst.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kristooki
PostWysłany: 13 Lis 2007, 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 924

Skąd: Kraków

a ja nie kupowałem książki tylko popatrzyłem jak są zbudowane stronki oparte na divach, pobrałem kilka darmowych szablonów, poczytałem kursy CSS on-line, poćwiczyłem - bo teoria ma sie nijak do praktyki (dzięki ci o wielki IE Evil or Very Mad ) no i jakoś kleje stronki na divach.
I powiem Ci że zrobienie strony na DIV,ach jest o niebo prostsze niż kombinowanie z cięciem grafiki na tabelki. No a przede wszystkim stroną podczas ładowania nie rozjeżdża się - a to jest spory plus.
_________________
KRISTOOKI

Podczas zamawiania pakietu startowego wpisz [/url] | kod polecajacy Mobile Vikings i odbierz 19 zl za darmo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
voy-tech
PostWysłany: 13 Lis 2007, 17:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 286

Ostrzeżeń: 1

Tabele nie służą do robienia stron tylko do przedstawiania danych tabelarycznych, a że ktoś kiedyś wpadł na "genialny" pomysł żeby użyć ich do formatowania laya to już inna sprawa.
Ja osobiście uczyłem się CSS z tej książki: http://helion.pl/ksiazki/cssant.htm
Polecam.

Nie znam dobrych kursów w sieci, bo z nich nie korzystałem. ...ale od czego wyszukiwarki?
Zgadzam się z Przemo85 - nic nie zastąpi książki. Kristooki też dał dobrą radę, ale lepiej traktować ją, jako uzupełnienie wiedzy książkowej.

idaho666 napisał:
wlasnie takich odpowiedzi oczekujemy na forum...

Cieszę się, że mogłem pomóc Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Grafika » Rozjeżdżanie się strony pod IE
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group