Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Grafika » Jaka wielkość zdjęcia przy billboardzie (nie dpi)

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Jaka wielkość zdjęcia przy billboardzie (nie dpi) « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
webworker
PostWysłany: 05 Gru 2007, 11:46    Temat postu: Jaka wielkość zdjęcia przy billboardzie (nie dpi) Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Czasem tu wpada...
Czasem tu wpada...

Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 96

Skąd: Londyn

Mam wszystko prawie "obcykane" jeśli chodzi o druk billboardu i w sumie pozostał mi tylko jeden problem - jakiego rozmiaru powinno być zdjęcie które będzie widoczne na billboardzie o rozmiarach : 2m wys. i 4m szer. ??
Billboard będzie oglądany już z ok. 2metrów - chodzi o to żeby dobrać odpowiedni rozmiar zdjęcia - całość będzie w 150dpi. Cały projekt chcę wykonać sam ale zdjęcie muszę zakupić i nie wiem jakie powinno mieć rozmiary dla takiego bilbordu...samo zdjęcie będzie zajmować ok. połowy projektu - czyli 2m szer. i 2m wys.
_________________
Na pewno widzia?e? film Sami Swoi - mo?e chcesz wiedzie? sk?d pochodzili Kargul i Pawlak ?
Zapraszam równie? na:
Katalog regionalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
przemo85
PostWysłany: 05 Gru 2007, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

Przy tak wielkim rozmiarze jak 2m x 2m -150 dpi wydaje mi się za dużo.

A sprawa z bezstratnym przekładaniem stosunku rozdzielczość/rozmiar wygląda tak:
masz zdjęcie 300 dpi 100 cm x 100 cm to możesz z niego zrobić 150 dpi 200 cm x 200 cm. Bezstratnie.

Co do rozmiarów jaki podałeś wątpię byś znalazł zdjęcie o rozmiarze 100 cm x 100 cm dlatego weź największe bo i tak bez powiększania "na siłę" się nie obejdzie.

Mały myk: najpierw zmień rozdzielczość z 300 dpi na 150 dpi dzięki czemu uzyskasz 2x większy rozmiar (koniecznie odznacz scale styles i resample image) a potem normalnie już zwiększaj rozmiar fotki o 10% aż do uzyskania 2m. Wtedy strata jakości jest najmniejsza.

aha, na sam koniec na fotke daj jeszcze filtr unsharp mask bo zdjęcie może trochę stracić na ostrości po tych zabiegach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
webworker
PostWysłany: 05 Gru 2007, 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Czasem tu wpada...
Czasem tu wpada...

Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 96

Skąd: Londyn

przemo85 napisał:
Przy tak wielkim rozmiarze jak 2m x 2m -150 dpi wydaje mi się za dużo.

Pomyłka - będzie 75dpi Wink
Generalnie twoja odpowiedź załatwia sprawe - dzięki wielkie!
_________________
Na pewno widzia?e? film Sami Swoi - mo?e chcesz wiedzie? sk?d pochodzili Kargul i Pawlak ?
Zapraszam równie? na:
Katalog regionalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Grafika » Jaka wielkość zdjęcia przy billboardzie (nie dpi)
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group