Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Grafika » Wycena za pracę grafika

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Wycena za pracę grafika « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
cezars
PostWysłany: 06 Sty 2008, 12:33    Temat postu: Wycena za pracę grafika Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 608

Skąd: Legnica, Polska

Witajcie

Mam do Was dość nie typowe pytanie. Albowiem od jutra zaczynam pracę jako grafik dla pewnej firmy w moim mieście. Będzie to spotkanie typowo organizacyjne itd. Wiem, że do wykonania będę miał szaty graficzne 4 serwisów, którymi ta firma się zajmuje oraz wykonaniem 4 logotypów pod te serwisy.

Jako, że jeszcze ani razu nie miałem możliwości pracować na umowę o pracę przy tak dużych projektach chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób najlepiej wybrać formę płatności i jakie założyć z góry stawki cenowe. Wydaje mi się, że wszystko opisane w jak najlepszym porządku.

Pozdrawiam

PS. Przykładem może być to, że będzie mi zlecone wykonanie nowej szaty graficznej dla tego serwisu ze względu na jego ponowne wdrażanie w życie itd.

Pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
khax
PostWysłany: 06 Sty 2008, 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 133


jesli zaczynasz prace to pewnie jakas stala pensja + prowizja, premia czy jak to tam zwal, natomiast jesli wspolpraca to wszystko zalezy od tego czy masz dzialanosc gospodarcza czy nie - jesli masz to podpisujecie umowe o wspolpracy i wystawiasz im faktury vat, jesli nie masz to jakies umowy zlecenie czy o dzielo - kazde zlecenie wyceniasz oddzielnie, bo nie ma dwoch takich samych projektow.

jesli chodzi o stawki cenowe to tez sprawa indywidualna - jesli wspolpracujesz zdalnie (z domu) to musisz doliczyc koszta amortyzacji sprzetu, pradu, telefonow, oprogramowania, zus, podatki itp itd czyli to wszystko co powinna zapewnic firma jesli pracujesz w jej siedzibie - oczywiscie pozostaje tez kwestia posiadania legalnego softu, no i czy sam sie utrzymujesz (oplaty za mieszkanie, prad itp) czy mieszkasz z rodzicami - temat rzeka w sumie, bo kazdemu wystarcza inna stawka i kazdy ma inne koszta wlasne Smile
_________________
katalog stron czeka 24h na Twoje wpisy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
przemo85
PostWysłany: 06 Sty 2008, 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

Cezars, jak napisał khax zależy to od tak wielu czynników że w zasadzie trudno podać jedną odpowiedz.
Na początku musisz rozważyć:
- jakie masz koszta własne
- ile by cię satysfakcjonowało
A to i tak zostanie skonfrontowane z:
- twoim doświadczeniem w zawodzie
- "siłą przebicia" twojego portfolio
- wizerunkiem (wiek, prezencja, zdolność przekonywania)

Generalnie im większe doświadczenie, więcej zrealizowanych projektów na poziomie tym masz większą szansę do większych stawek.
Nie jestem teraz freelancerem ale kiedy byłem to miałem określony próg poniżej którego bym nie zszedł - zastanów sie gdzie jest twoje minimum i zaproponuj minimum + 50% Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Grafika » Wycena za pracę grafika
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group