Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Zaczynamy przygodę ze stronami » NASZA-KLASA.pl - opinie o serwisie

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 NASZA-KLASA.pl - opinie o serwisie « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
cezars
PostWysłany: 20 Sty 2008, 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 608

Skąd: Legnica, Polska

Ostrożność najlepszą ochroną danych w serwisie Nasza-klasa.pl

Popularność serwisu Nasza-klasa.pl wywołała dyskusję o bezpieczeństwie prywatnych informacji w Internecie. Eksperci G DATA ostrzegają przed mogącymi się pojawić inteligentnymi programami- botami, gromadzącymi ukryte dane użytkowników portalu. Używając fałszywego profilu, po przyjęciu zaproszenia mogą uzyskać dostęp do prywatnych informacji użytkownika oraz jego znajomych. Mogą one posłużyć do tworzenia ogromnych baz danych, często wykorzystywanych w przestępczości internetowej.

W związku z rosnącą popularnością portalu Nasza-klasa.pl pojawia się coraz więcej informacji o zagrożeniach związanych z publikacją prywatnych danych w Internecie. Pomija się jednak problem przestępczości internetowej, dla której informacje zamieszczanie w profilach użytkowników stanowią ogromną bazę potencjalnych kontaktów.

Korzystający z portalu często podają szczegółowe informacje o sobie, choćby numery Gadu-gadu, chętnie wykorzystywane przez spamerów. Wśród wielu metod gromadzenia danych istnieje prawdopodobieństwo pojawienia się botów wyłudzających informacje poprzez fałszywe profile. Wielu użytkowników portalu podaje w swoim profilu takie informacje jak numer telefonu czy miejsce pracy, oznaczając je jako ukryte- mówi Tomasz Zamarlik z G DATA Software, firmy zajmującej się bezpieczeństwem informatycznym

Dane te stają się jednak dostępne po dodaniu takiego użytkownika do swojej listy znajomych. Wirusy nie mają tu zastosowania, natomiast stosowane mogą być boty masowo gromadzące dane użytkowników za pomocą fałszywego profilu. Ponadto ewentualne błędy systemu mogą dać im dostęp do ukrytych informacji o znajomych użytkownika. Już w kilka dni można stworzyć cenną bazę, bez wiedzy i zgody korzystających z serwisu.

Najlepszą ochroną przed podobnymi praktykami jest oszczędne podawanie informacji o sobie oraz weryfikacja osób zapraszających do listy kontaktów. Informacje o nowych zagrożeniach z wykorzystaniem podobnych mechanizmów pojawiają się w dyskusjach internetowych powodując zaniepokojenie użytkowników Naszej-klasy. Za namową ekspertów wielu decyduje się usunąć część danych. Więcej informacji o zagrożeniach internetowych można znaleźć na www.gdata.pl w raporcie „Szkodliwe oprogramowanie w 2008 roku prognozy G DATA” (http://www.gdata.pl/portal/PL/content/view/253/9/)
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
cezars
PostWysłany: 20 Sty 2008, 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 608

Skąd: Legnica, Polska

A oto co dziś dostałem na nasza-klasa.pl:
Cytat:
UWAGA!!!

Prześlij tę wiadomość dalej - to dotyczy stronki nasza klasa : jeżeli ktoś o nicku "genesis gallardo" poprosi cię o dodanie do kontaktów nie dodawaj bo to wirus i jeżeli ktoś z twoich kontaktów go doda to ty też go złapiesz dlatego wyślij tą wiadomość do wszystkich twoich kontaktów


Zaskoczenie? Nie. To tylko kwestia czasu.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Lexy
PostWysłany: 20 Sty 2008, 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Dostałam to już od kilku osób i pisałam w tej sprawie do adminów, ale widocznie mają to gdzieś, a łańcuszków będzie coraz więcej.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
voy-tech
PostWysłany: 20 Sty 2008, 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 286

Ostrzeżeń: 1

Ja zaczynam mieć gdzieś ten cały serwis. W dalszym ciągu chodzi jakby chciał a nie mógł. Wogóle to wszystko zaczyna być co raz bardziej żenujące. Rewia mody i kolekcjonerstwo.
Właśnie podjąłem decyzję - idę usunąć konto.
Narka.

------
Dodano:
I po bólu Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Martin
PostWysłany: 24 Sty 2008, 08:20    Temat postu: Nasza-klasa - kup sobie przyjaciela! Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Popularność portalu społecznościowego nasza-klasa przerasta kolejne granice. Okazuje się, że na naszej-klasie mogą zarabiać nie tylko pomysłodawcy portalu. Na stronie aukcyjnej Allegro.pl pojawiła się oferta sprzedaży samego siebie… jako przyjaciela na Naszej-klasie.

Dokładnie chodzi o wirtualne "ja". Oferent wystawił na sprzedaż siebie, w postaci dodania swojej osoby do listy znajomych tego kto wygra licytację. "Twoi znajomi z dawnych lat unikają wysyłanych przez Ciebie zaproszeń?", "Nigdy nie byłeś duszą towarzystwa, a twoja uroda skutecznie wszystkich odstraszała?", "Chcesz zabłysnąć wśród internetowych kolegów nowymi znajomościami?", "Szukasz nowych przygód?" Takimi hasłami wabieni są potencjalni nabywcy.

Oferta "wirtualnego przyjaciela" jest zróżnicowana. Do wyboru mamy pakiet standard, pakiet extra i pakiet VIP. Ten ostatni zapewnia "dozgonną przyjaźń, nielimitowaną liczbę wiadomości oraz rozmowy na forum we wszystkich wątkach w których uczestniczysz. Ponadto masz pełne wsparcie duchowe z mojej strony, pocieszanie, uspokajanie, wychwalanie oraz prawienie komplementów". W standardzie przyjaźń trwa "tylko" pół roku, a "przyjaciel" wspiera nas o wiele rzadziej. Do tej pory wylicytowana cena za znajomego na Naszej-klasie wynosi 75 złotych. Do końca aukcji zostało jednak jeszcze prawie dwa tygodnie.

Według Patryka Tryzubiaka z Allegro.pl, aukcja nie narusza regulaminu. – Nie widzę podstaw do uznania tej aukcji za niezgodną z naszym regulaminem – mówi Tryzubiak.

http://www.allegro.pl/item301727041_przyjaciel_w_portalu_nasza_klasa_okazja_.html
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Waldek
PostWysłany: 24 Sty 2008, 08:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 07 Paź 2005
Posty: 447

Skąd: Skar?ysko Kamienna

Toż to już chore.
Nie przeczę „spotkałem” na portalu wielu znajomych, zaakceptowałem chyba 8, z kilku kontaktów się ucieszyłem, dowiedziałem się sporo interesujących rzeczy, ale przechodziliśmy na priv.
Żeby sobie kupować znajomych !!!, muszą być jednak niektórzy ludzie SAMOTNI, wyobcowani.
Po prostu ZDOŁOWANI.
Może to dla mnie taka abstrakcja, ponieważ ja nawet ze spotkanym kolegą/znajomym nie mam czasu za długo rozmawiać, ten ciągły pośpiech.
_________________
Waldek
http://katalog-www.eu
http://rafa.koralowa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
voy-tech
PostWysłany: 24 Sty 2008, 09:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 286

Ostrzeżeń: 1

Allegrowiczom chyba nie za bardzo spodobał się ten pomysł. Wyrażają to poprzez swoje oferty. Aktualna to: 100 000 100,00 zł. Ciekawe ile wynosi prowizja od takiej sumy Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Waldek
PostWysłany: 24 Sty 2008, 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 07 Paź 2005
Posty: 447

Skąd: Skar?ysko Kamienna

voy-tech napisał:
Allegrowiczom chyba nie za bardzo spodobał się ten pomysł. Wyrażają to poprzez swoje oferty. Aktualna to: 100 000 100,00 zł. Ciekawe ile wynosi prowizja od takiej sumy Twisted Evil

Jaja jak berety, że tak się wulgarnie wyrażę.
Ciekawe, jak potraktują te oferty prawnicy allego, chyba zlekceważą, bo tak rozsądek nakazuje.
Ale czy od prawników można wymagać rozsądku Exclamation Rolling Eyes
_________________
Waldek
http://katalog-www.eu
http://rafa.koralowa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
JankesM
PostWysłany: 24 Sty 2008, 14:16    Temat postu: Nasza-Klasa.pl - pobierz sobie dane milionów Polaków Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 14 Lut 2006
Posty: 1445


Nasza-Klasa.pl - pobierz sobie dane milionów Polaków
Dane 7 mln (prawie 8 mln) użytkowników, niestety każdy może sobie pobrać na swój własny komputer przy pomocy np. VPS za 5 $. Dane takie jak imię, nazwisko (często również rodowe), ukończona szkoła, zdjęcia, czasem numer telefonu i gg, nie są ukryte. Wątpię czy policja dysponuje lepszą bazą danych.

Więc do dzieła: hacking.pl

Pisz?

Podstawowe błędy serwisu Nasza-Klasa:
# Nadawanie kolejnych numerów użytkownikom zamiast losowych znaków;
# Brak możliwości zablokowania podglądu profilu dla nieznajomych (nie ma nawet takiej opcji);
# Brak zabezpieczeń takich jak kody captcha uruchamiane np. po odwiedzeniu więcej niż 15 profili;
# Bardzo proste metody logowania ...
# Wyszukiwanie po GG i Skype to istny raj... Wystarczy mi Twój numer GG a powiem Ci jak wyglądasz.
_________________
J@nkes (przyjaciel KCS)
B?dz zauwa?alny w Internecie! Dodaj swoj? stron? do najlepszego polskiego katalogu stron --> zobacz ciekawe strony. Nie tra? czasu i zrób to teraz! Najlepszy serwis dla e-mieszka?ca to: Piaseczno, który cz?sto czytam i udzielam si? na forum piaseczna. Polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
czis
PostWysłany: 24 Sty 2008, 14:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 304

Skąd: B....a

Redakcja hacking.pl udowodniła dobitnie, że dane użytkowników nasza-klasa.pl nie są chronione ! Polecam przeczytać w całości artykuł na ten temat ( podany powyżej link przez Jankesa ), a przy pomocy podstaw PHP każdy może mieć taką bazę na swoim kompie.... Laughing
_________________
Hacking -nowa strona po?wi?cona bezpiecze?stwu w sieci - REAKTYWACJA
Capoeira - sztuka walki | kultura | tradycja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
weronika
PostWysłany: 24 Sty 2008, 18:39    Temat postu: Urzędy blokują pracownikom dostęp do Naszej-klasy Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 28 Sty 2007
Posty: 354


Urzędy blokują pracownikom dostęp do Naszej-klasy. Agencja Rynku Rolnego zablokowała swoim pracownikom dostęp do Naszej-klasy i Pudelka. - To skandal - skarży się "Życiu Warszawy" Agnieszka, pracownica ARR. Co na to szefostwo?

Rzeczniczka Agencji Nina Mirgos-Kilanowska przyznaje gazecie, że rzeczywiście zablokowano dostęp niektórych witryn. Według niej blokady dają gwarancję, że ludzie wykonają swoją pracę w terminie. W ARR ograniczono dostęp nie tylko do Naszej-klasy.pl, czy Pudelka.pl. Informatycy Agencji zablokowali też dostęp do serwisów społecznościowych, grup dyskusyjnych, prywatnej poczty e-mail, aukcji, stron hazardowych, o tematyce erotycznej, popularnych serwisów rozrywkowych, komunikatorów internetowych. Agencja nie jest jedyną instytucją, gdzie blokuje się niektóre popularne serwisy internetowe. W Ministerstwie Finansów zablokowany jest dostęp do You Tube, aby urzędnicy zajmowali się pracą, a nie śledzeniem filmów - tłumaczą informatycy w MF. Twórców Naszej-klasy takie postępowanie nie dziwi, ponieważ kiedyś takie restrykcje wprowadzono względem komunikatora Gadu-Gadu. Problemy z dyscypliną wśród pracowników mają też firmy prywatne. - Często, gdy wchodzę do jakiegoś pokoju, ludzie nerwowo wyłączają Internet - mówi "Życiu" Jarosław Mrozek, szef małej agencji nieruchomości. - Będę musiał pomyśleć o blokadach - dodaje. Zdaniem psychologów pracownicy, którym zablokuje się jedną stronę internetową, bardzo szybko przerzucą się na inne witryny. Sieć pełna jest blogów, serwisów społecznościowych i innych interesujących miejsc. Jeśli pracodawca naprawdę chciałby ograniczyć podwładnym czas korzystania z Internetu, powinien odblokować tylko te strony, z których pracownik może korzystać...

Źródło: Życie Warszawy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Martin
PostWysłany: 26 Sty 2008, 09:31    Temat postu: Nasza-Klasa.pl: dane jak na tacy? Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

JankesM napisał:
Nasza-Klasa.pl - pobierz sobie dane milionów Polaków

Portal hacking.pl podaje, że istnieje prosta metoda kradzieży danych milionów użytkowników serwisu Nasza-Klasa.pl. Przedstawiciele Naszej-Klasy zapewniają natomiast, że nie ma mowy o żadnej "kradzieży" i wycieku jakichkolwiek nieudostępnianych publicznie informacji (...)

więcej: www.idg.pl/news/137795/Nasza.Klasa.pl..dane.jak.na.tacy..html
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Waldek
PostWysłany: 26 Sty 2008, 12:07    Temat postu: Re: Nasza-Klasa.pl: dane jak na tacy? Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 07 Paź 2005
Posty: 447

Skąd: Skar?ysko Kamienna

Martin napisał:
JankesM napisał:
Nasza-Klasa.pl - pobierz sobie dane milionów Polaków

Portal hacking.pl podaje, że istnieje prosta metoda kradzieży danych milionów użytkowników serwisu Nasza-Klasa.pl. Przedstawiciele Naszej-Klasy zapewniają natomiast, że nie ma mowy o żadnej "kradzieży" i wycieku jakichkolwiek nieudostępnianych publicznie informacji (...)

No tak, zauważyłem, że portal nasza-klasa jest traktowany przez niektórych użytkowników, jako forma reklamy swojej działalności, przykładem może być podanie DOKŁADNE adresu i wszelkich kontaktów.
W profilu jest obszernie opisana działalność gospodarcza.
Szwagier.

Ja podałem Nazwisko Imię, szkoły, do których uczęszczałem i niech sobie kradną do woli.
Po co komu toto sam zachodzę w głowę.

PS. Ktoś, kto podaje dokładne dane to może ma swój cel.
_________________
Waldek
http://katalog-www.eu
http://rafa.koralowa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
idaho666
PostWysłany: 27 Sty 2008, 00:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 844

Ostrzeżeń: 1

podajesz
plec
wiek
wyksztalcenie
miejscowosc

to sa dokladne dane wystraczajace do stworzenia kampanii reklamowej ukierunkowanej na dana grupe. jesli pomyslisz iz jest ok 8mln kont to daje to na prawde duzo informacji.
_________________
katalog seo ~ wzroscik
Kapturek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Waldek
PostWysłany: 27 Sty 2008, 05:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 07 Paź 2005
Posty: 447

Skąd: Skar?ysko Kamienna

idaho666 napisał:
podajesz
plec
wiek
wyksztalcenie
miejscowosc

to sa dokladne dane wystraczajace do stworzenia kampanii reklamowej ukierunkowanej na dana grupe. jesli pomyslisz iz jest ok 8mln kont to daje to na prawde duzo informacji.

Boże kochany a niej tworzą kampanie reklamowe do woli, przestańcie już pisać o tzw. tajemnicy naszych danych osobowych, ona już dawno dla dużych korporacji (firm) przestała być tajemnicą.
Ja mam nr telefonu zastrzeżony a co i rusz jakieś ankiety firm marketingowych badających rynek.

Tajemnica naszych danych osobowych już przestała być utajniona, TAJEMNICA OWSZEM – danych osobowych mojej KOCHANKI.
To jest dla mnie ważne.
Exclamation Exclamation DLA MOJEJ KOCHANEJ MAŁŻONKI I MOJEGO ŚRODOWISKA. Wink

Nie chcę nawet myśleć, jaką kobieta by miała kampanię reklamową perfekcyjnie przeprowadzoną przez KOCHANĄ małżonkę. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
_________________
Waldek
http://katalog-www.eu
http://rafa.koralowa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny Strona 4 z 10


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Zaczynamy przygodę ze stronami » NASZA-KLASA.pl - opinie o serwisie
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group