Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Informatyka i wydarzenia » Oszustwo na www.forum.portalm.pl

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Oszustwo na www.forum.portalm.pl « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
cezars
PostWysłany: 19 Sty 2008, 11:50    Temat postu: Oszustwo na www.forum.portalm.pl Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 608

Skąd: Legnica, Polska

Na www.forum.portalm.pl został ogłoszony konkurs, którego treść można przeczytać klikając tutaj lub czytając cytat zawarty poniżej (spodziewam się, że niebawem właściciel tego forum usunie ten niby konkurs):

Cytat:
"Jeśli chcesz zgarnąć nagrody, to prześlij SMS na numer 71222 w treści SMS B00167"
Czas trwania konkursu to: 16.01.2008, godz. 14.00 – 29.01.2008, godz. 14.00
Wszystko o głosowaniu
* Koszt każdego SMS, to 1,22 brutto
* Dochód z głosowania zostanie przeznaczony na wsparcie Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie
* Głosujący masz szansę na nagrody - czeka na Was 10 Ipod-ów NANO 4GB
Wystarczy wysyłać SMSy a być może to ty zgarniesz Ipod'a NANO 4GB!


A oto co się stało po wysłaniu rzekomego smsa:
Cytat:
Witam

Wysłałem sms'a zgodnie z regulaminem konkursu który został ogłoszony na łamach waszego forum, aczkolwiek nigdzie nie zostałem poinformowany o tym, że wysyłając sms oddam głos na blog 2007 roku http://www.exx.jogger.pl/ ani także nigdzie nie jest napisane, że te iPod'y to nie funduje PortalM.pl ale całkiem kto inny (onet.pl)

Wydaje mi się, że tym sposobem właściciel tego bloga http://www.exx.jogger.pl/ a wiemy kto nim jest bezczelnie naciąga użytkowników na to aby głosowali na jego blog. Czyżby chodziło mu tylko o nagrodę, którą jest jakiś tam notebook?

Przepraszam ale tym sposobem ktoś tutaj pokazał jaka panuje tutaj kultura (PortalM.pl)...brak słów. Teoretycznie ten konkurs to nie jest żaden tam konkurs organizowany przez Wasze forum tylko to jest normalna próba naciągnięcia. Jestem bardzo zbulwersowany tym faktem i automatycznie zgłaszam sprawę do organizatora tego konkursu (Blog 2007 Roku), czyli onet.pl.

Żal i nic więcej dla autora tematu o pseudo-konkursie.

Taką informację napisałem u nich na forum oraz wysłałem stosowny list do organizatora konkursu na blog 2007 roku.

Co o tym myślicie?
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
cezars
PostWysłany: 19 Sty 2008, 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 608

Skąd: Legnica, Polska

Cóż po dość burzliwej konwersacji osoba, która ewidentnie nabija ludzi w butelkę zamknęła temat. Dla wszystkich zainteresowanych aby nie musieli się tam rejestrować przedstawiam screen'a z tego tematu:

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
voy-tech
PostWysłany: 19 Sty 2008, 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 286

Ostrzeżeń: 1

Cezars, ja w podobnej sytuacji też bym się wkur...zył do czerwoności. Evil or Very Mad

Masz rację, że zgłosiłeś ten fakt organizatorom. Ciekawe co z tym fantem zrobią Rolling Eyes Mam nadzieję, że wywalą tego typka z konkursu.

PS
Co Ty tam robisz na tym forum??? Skoro admin prezentuje taki poziom..., nie wspominając o reszcie użytkowników.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Martin
PostWysłany: 19 Sty 2008, 15:33    Temat postu: BLOG ROKU 2007 Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

cezars osoba ta startuje w konkursie BLOG ROKU 2007 i po prostu wykorzystał forum do nabicia ludzi w butelkę. Wstawił numer do głosowania na jego blog w konkursie. Link do jego bezpośredniej strony w konkursie blogów:
http://www.blogroku.pl/exx,gvh3f,blog.html
cezars napisał:
wysłałem stosowny list do organizatora konkursu na blog 2007 roku.

Dobrze, że zgłosiłeś ten proceder do organizatorów konkursu BLOG ROKU.
Daj znać co ci odpiszą.

Pisz?
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
weronika
PostWysłany: 19 Sty 2008, 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 28 Sty 2007
Posty: 354


cezars patrzę na profil admina tamtego forum (ze screena) i on ma 11 lat. Szkoda czasu na dyskusje na forum, gdzie adminem jest 11letni gówniarz. Daj sobie spokój z takimi forami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zakrecony
PostWysłany: 19 Sty 2008, 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 575


dziecko (choć po wypowiedziach wydaje mi się, że ma raczej więcej niż 11) napaliło sie na lapka, a jak zwrociłeś uwage, to Ci pokazało, że żałujesz na biedne dzieci :]
_________________
Twoje darmowe ogloszenia internetowe. Zawsze aktualna baza ogloszen.
Multipart - jcb czscci zamienne do maszyn bydowlanych.
Gdzie wypoczac Super noclegi w Polsce - baza obiektów rekreacyjno wypoczynkowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cezars
PostWysłany: 19 Sty 2008, 17:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 608

Skąd: Legnica, Polska

voy-tech napisał:
Co Ty tam robisz na tym forum??? Skoro admin prezentuje taki poziom..., nie wspominając o reszcie użytkowników.

Jak by to powiedzieć...po prostu kiedyś się zarejestrowałem i dostałem na maila informacje o tym konkursie tak więc pomyślałem, że zaglądnę i wezmę udział ale nie spodziewałem się takiego rozwoju sytuacji.
weronika napisał:
cezars patrzę na profil admina tamtego forum (ze screena) i on ma 11 lat. Szkoda czasu na dyskusje na forum, gdzie adminem jest 11letni gówniarz. Daj sobie spokój z takimi forami.

Cały czas daje sobie spokój z takimi forami ale wyjaśnienie napisałem powyżej. Co do jego wieku to jest to więcej niż w profilu. Po prostu w profilu ma tyle podane. Nie ma to jak dobry przyjaciel google...klik. Jak widać ma około 20 lat. Z tego co mi prywatnie wiadomo to wiem, że nie jest dość młody i dość stary.
zakręcony napisał:
napaliło sie na lapka, a jak zwrociłeś uwage, to Ci pokazało, że żałujesz na biedne dzieci :]

No cóż na to poradzimy. Ja pisałem o jednym a on chciał wywinąć kota ogonem ale niestety mu się nie udało.

Ale co mnie najbardziej zaszokowało to ten artykuł.

Tak się jeszcze teraz zastanawiam gdzie jeszcze o tym napisać. Może znacie jakieś dobre miejsca gdzie można ludzi przestrzec przed czymś takim?
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
przemo85
PostWysłany: 19 Sty 2008, 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

cezars napisał:

Ale co mnie najbardziej zaszokowało to ten artykuł


Mnie to wygląda na wywiad z samym sobą Razz Wiesz, nie każdy chcąc osiągnąć swoje cele pamięta o dobrym stylu. Co do konkursu na bloga to zrobiłeś co należało a jeśli okaże sie że takie naciąganie na smsy jest wbrew regulaminowi konkursu to blog zostanie zbanowany.

Dałbym sobie już z tym spokój. Niektóre rzeczy lepiej omijać szerokim łukiem bo potem spod buta może nieładnie pachnieć Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
voy-tech
PostWysłany: 19 Sty 2008, 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 286

Ostrzeżeń: 1

Tak jak napisał Przemo85 - to wywiad z samym sobą. Poza tym to w sieci nie znalazłem czegoś takiego jak "Przegląd Łódzki". Z resztą spójrzcie na jego blog, zakładkę "moje strony" ... i wszystko jasne.

Nie wiem czemu miał służyć ten artykuł? Kompleksy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cezars
PostWysłany: 20 Sty 2008, 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 608

Skąd: Legnica, Polska

przemo85 napisał:
Dałbym sobie już z tym spokój. Niektóre rzeczy lepiej omijać szerokim łukiem bo potem spod buta może nieładnie pachnieć

I tak też już zrobiłem. Aczkolwiek sukces jakiś został odniesiony. Konkursu na tamtym forum już nie ma, a i tematu który dałem na zrzucie także nie ma. Widocznie koleś się opanował.
voy-tech napisał:
Nie wiem czemu miał służyć ten artykuł? Kompleksy?

Chyba to drugie i to w nad przeciętnej formie.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
cezars
PostWysłany: 21 Sty 2008, 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 608

Skąd: Legnica, Polska

UPDATE:

Skontaktowali się ze mną organizatorzy konkursu po mojej uprzedniej interwencji, aczkolwiek niestety ale wszystkie tematy na tamtym forum dotyczące całej tej sprawy zostały usunięte. Owszem przedstawiłem im wszystko w odpowiedzi zwrotnej ale proszę także o to administrację forum kcs aby umożliwiła gościom śledzenie tego wątku. Jak widać wszystko idzie w dobrym kierunku aby blog ten kogoś został usunięty z konkursu.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Martin
PostWysłany: 21 Sty 2008, 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

cezars napisał:
proszę także o to administrację forum kcs aby umożliwiła gościom śledzenie tego wątku

Nie rozumiem? Przecież wątek jest w ogólnodostępnej strefie: informatyka i wydarzenia, do której dostęp mają również nie zarejestrowani userzy. Nie trzeba się rejestrować, aby ktoś mógł przeczytać ten wątek...
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
cezars
PostWysłany: 21 Sty 2008, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 608

Skąd: Legnica, Polska

Cytat:
Nie rozumiem? Przecież wątek jest w ogólnodostępnej strefie: informatyka i wydarzenia, do której dostęp mają również nie zarejestrowani userzy. Nie trzeba się rejestrować, aby ktoś mógł przeczytać ten wątek...

Aha, no to moja pomyłka, bo o tym nie wiedziałem Confused Cały czas mam autologowanie na forum tak więc nie wiem jakie działy są ogólnodostępne.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Informatyka i wydarzenia » Oszustwo na www.forum.portalm.pl
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group