Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Google » Duplicate content - filtr/ban - kiedy ?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Duplicate content - filtr/ban - kiedy ? « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
zgred
PostWysłany: 14 Lut 2008, 08:35    Temat postu: Duplicate content - filtr/ban - kiedy ? Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 389

Skąd: DC

Znajoma sie pyta więc i ja pytam:

posiada ona sproo stron poświęconych świętom - dopieszczone, dopracowane, w sezonie ruch dzienny kilka tysięcu UU. Niestety plagiatorzy kopiuja jej "cudeńka". W związku z tym wątpliwość kto dostanie fitlrem/banem w Google ?

Na PiO kiedyś czytałem że z reguły G nie rusza stron starszych tylko filtruje te nowsze jśli chodzi o Dupl-Content - czy to prawda ?

Pytam bo ona tępi plagiatorów i szuk apo necie - a może dzięki temu że G jej nie ruszy może spac spokojnie ?

A druga sprawa: jak się zabezpieczyć ? Wiem że sa skrypty do blokowania CTRL+A/CTRL+C i prawa myszka - ale czy można zabezpieczyć się przed podejrzeniem źródła ?
_________________
Najlepszym sposobem na w?asny k?t s? Kredyty, które umo?liwi? Ci spe?nienie swoich marze? o mieszkaniu.
OTO JA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
dkint
PostWysłany: 14 Lut 2008, 09:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 115

Skąd: Zamo??

Witam

Odnośnie pytania o to kto dostanie bana to się nie wypowiem, aż tak obeznany nie jestem, co do źródła natomiast poczytaj to ... - http://wortal.php.pl/wortal/artykuly/po_stronie_przegladarki/prawda_o_ukrywaniu_kodu_zrodlowego_strony

Wałkowałem parę lat temu temat, kiedy jeszcze rządziła przeglądarka IE, znalazłem nawet skrypt VBS, który przy ładowaniu strony wgrywał się delikwentowi na dysk, restartował przeglądarkę z ostatnio odwiedzoną stroną i z zablokowaną opcją zapisz stronę jako i podgląd źródła, jeśli dobrze pamiętam był tam także jeszcze jeden restart i powrót do normalnych ustawień po wyjściu ze strony (jak znajdę tego vbs'a to podeślę w tym wątku) - jednak był jeden problem soft antywirusowy traktował to jako wirusa i jednocześnie spadała wiarygodność strony ...

Dodane :

Tutaj jest paczka z tymi vbs'ami http://www.roztocze.info/blokadaie.zip - blokadaie.vbs i brakblokadyie.vbs (testowane tylko na ie 5 - dawno temu), jakby ktoś chciał spróbować to sugeruję najpierw kopię rejestru Windowsa, niestety nie zachował mi się przykładowy plik index.html z zaimplementowanym przykładem jak te vbs'y umieścić ...

pozdrawiam
Krzysiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
idaho666
PostWysłany: 14 Lut 2008, 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 844

Ostrzeżeń: 1

ja bym sie nie martwil o duplikat. robilem testy, zadna ze stron nie dostala bana/filtra. wszystkie siedza w top10. fakt nie sa to kopie w 100%, bo opieralem je na tej samej bazie (ok 100 podstron-artkow) i dodawalem po 10 roznych plus inne meta tagi, skorki i wstepniak na glownej. wszystko gra i buczy.

a ze zlodziejami to problem. skoro kradna - wiedza jak wiec sie latwno nie zabezpieczyc. ja bym pisal maila ze jak nie usuna to sprawa idzie do sadu. moze sie przestrasza.
_________________
katalog seo ~ wzroscik
Kapturek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
voy-tech
PostWysłany: 14 Lut 2008, 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 286

Ostrzeżeń: 1

Też mam ten problem. Do tej pory tutoriale kopiowane z mojego serwisu znajdowałem tylko na blogu Onetu. Wysyłałem więc maila do Onetu, przedstawiałem problem ...i wszystkie blogi poblokowane Very Happy Reakcja ze strony redakcji była bardzo szybka.
Co do duplicate content, to logiczne jest że filtra dostanie strona młodsza, w google siedzą niegłupi ludzie, więc nie może być inaczej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
woytheck
PostWysłany: 01 Sty 2009, 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 16 Gru 2008
Posty: 6


moze jakas rada na moj problem?? otóż kiedys bawilem sie w robienie takiej domowej amatorskiej strony, z biegiem czasu strone rozbudowalem i zaczalem ja pozycjonowac (niestety udalo sie), dlaczego niestety? - bo byla na darmowym serwerze, kiedy wykupilem sobie nowy serw oraz domene to przenioslem tam swoja strone (stara zostawilem na bezplatnym hostingu), i tak w sieci byly dwie bardzo podobne strony (na platnym serwerze strone rozbudowalem i tez pozycjonowalem, uzyskalem top 5 top 10 i top 15 na niektore frazy, wydaje mi sie ze nie nabroilem i trzymalem sie wskazowek G, ale od dluzszego czasu moja strona nie jest wyswetlana w wynikach (zapewne filtr), co moze byc tego przyczyna?? czy to ze sa dwie podobne strony?? bo niestety moja stara strona na tym darmowym hostingu dalej zostala wysoko w wynikach, jak temu zaradzic.

A druga sprawa:

strona na platnym serwerze miala wykupione link w G AdWords, jak skonczyly sie tam srodki to zbieglo sie to w czasie ze zniknieciem mojej strony nie tylko z miejsa na platne linki, ale rowniez wynikow wyszukiwania?? czy moze to byc pewnego rodzaju szantaz ze strony G, ktore zmusza mnie do prowadzenia kampani platnej mimo i z udalo mi sie wypozycjonowac strone na wysokie miejsca.

Jak by ktos mial chwile czasu zapoznac sie z tym problemem bede wdzieczny za odpowiedz. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zgred
PostWysłany: 02 Sty 2009, 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 389

Skąd: DC

usuwasz strone z DC. Piszesz do Gugla o rozpatrZenie z wyjaśnieniem ze bylo DC i ze to i tamto, kajasz sie i prosisz o wybaczenie.

W przypadku strony klienta pomogło Very Happy ale naprawianie tego co zrobił trawło 6 miechów. Na rozpatrzenie czekałem 5 dni Smile
_________________
Najlepszym sposobem na w?asny k?t s? Kredyty, które umo?liwi? Ci spe?nienie swoich marze? o mieszkaniu.
OTO JA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
woytheck
PostWysłany: 10 Sty 2009, 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 16 Gru 2008
Posty: 6


THX zgred, faktycznie chodzilo o DC (juz sie balem ze nabroilem w inny sposob), po tygodniu od usuniecia starej strony i zgloszeniu do G ponownego rozpatrzenia, moja wlasciwa strona wrocila do wynikow, niestety na troche gorszych miejscach, ale dam jej troche czasu. Pozdrawiam
_________________
K?ty Rybackie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Google » Duplicate content - filtr/ban - kiedy ?
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group