Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Google » Kary za zbyt duży site?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
 Kary za zbyt duży site? « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
Lexy
PostWysłany: 18 Lut 2008, 23:38    Temat postu: Kary za zbyt duży site? Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Spotkałam się z opiniami na temat tego, że Google może się nie spodobać jeśli nowa strona na starcie ma bardzo dużo podstron (setki tysięcy i więcej). Osobiście nie pracowałam jeszcze przy tego typu stronach i faktycznie może się to wydawać dość nienaturalne dla Google. Ale czy doświadczyliście "na własnej skórze" kar za to?

Póki co nie zwracałam nawet zbytniej uwagi na takie tematy na forach, bo zainteresowało mnie to dopiero niedawno. Co prawda Google będzie je długo indeksowało długo i zaindeksuje tylko część, ale mimo wszystko już na początku podstron będzie dużo więcej niż zazwyczaj w przypadku świeżych stron, które dopiero z czasem się rozwijają.

Co o tym sądzicie? Dostaliście jakieś kary? Jeśli tak to za ile mniej więcej podstron? Chodzi mi tu głównie o liczbę zer Wink Po wynikach konkursu SITE2k7 widać, że można sobie pozwolić na sporo.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
zgred
PostWysłany: 19 Lut 2008, 07:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 389

Skąd: DC

jeszcze nie ... ale nei strasz !
_________________
Najlepszym sposobem na w?asny k?t s? Kredyty, które umo?liwi? Ci spe?nienie swoich marze? o mieszkaniu.
OTO JA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Lexy
PostWysłany: 19 Lut 2008, 08:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Szykuję się na podobną akcję, stąd pytanie Wink Już ostatnio spotkałam się z bardzo dziwnym filtrem, ale opiszę go innym razem i w innym temacie, jak pozycje się ustabilizują.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JankesM
PostWysłany: 19 Lut 2008, 09:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 14 Lut 2006
Posty: 1445


Lexy napisał:
Spotkałam się z opiniami na temat tego, że Google może się nie spodobać jeśli nowa strona na starcie ma bardzo dużo podstron (setki tysięcy i więcej)

Takie zjawisko nie jest naturalne również dla internauty. Jeżeli wchodzę na nowiutką stronę, a tam kilka tysięcy stron, to skąd się one wzięły? Kopia z innych? Zmiana domeny? Spamerstwo? Jak wytłumaczyć dużą ilość podstron na nowej stronie?
_________________
J@nkes (przyjaciel KCS)
B?dz zauwa?alny w Internecie! Dodaj swoj? stron? do najlepszego polskiego katalogu stron --> zobacz ciekawe strony. Nie tra? czasu i zrób to teraz! Najlepszy serwis dla e-mieszka?ca to: Piaseczno, który cz?sto czytam i udzielam si? na forum piaseczna. Polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zgred
PostWysłany: 19 Lut 2008, 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 389

Skąd: DC

ja wiem ! ja wiem ! ale nie powiem Wink
_________________
Najlepszym sposobem na w?asny k?t s? Kredyty, które umo?liwi? Ci spe?nienie swoich marze? o mieszkaniu.
OTO JA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Said
PostWysłany: 20 Lut 2008, 09:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 160


Cytat:
Jak wytłumaczyć dużą ilość podstron na nowej stronie?


Katalog firm ??
_________________
Graj online w gry flash z serii super mario. Dobra zabawa gwarantowana!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JankesM
PostWysłany: 20 Lut 2008, 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 14 Lut 2006
Posty: 1445


zgred napisał:
ja wiem ! ja wiem ! ale nie powiem

Co ty taki tajemniczy?

Said napisał:
Katalog firm ??

Katalog Firm również powinien być sukcesywnie uzupełniany, no chyba że masz na myśli Panoramę Firm, która najpierw wzięła ogromne pieniądze od firm za pojawienie się ich danych w książce PF a potem wklepali to wszystko do bazy internetowej. Jednak przy zwykłych katalogach firm, których jest dużo w internecie - przy nowym katalogu nie powinno to być realne a tym bardziej nie jest naturalne.
_________________
J@nkes (przyjaciel KCS)
B?dz zauwa?alny w Internecie! Dodaj swoj? stron? do najlepszego polskiego katalogu stron --> zobacz ciekawe strony. Nie tra? czasu i zrób to teraz! Najlepszy serwis dla e-mieszka?ca to: Piaseczno, który cz?sto czytam i udzielam si? na forum piaseczna. Polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
neeon
PostWysłany: 20 Lut 2008, 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 691


duży przyrost też jest możliwy .. same google pisze ze 5 k na tydzień to jest w ramach dopuszczalnych czyli 20 k w miesiąc to całkiem niezły site , moim zdaniem lepiej kobyłę podzielić na 100 stron po 20 k na pewno łatwiej jest to zaindeksować
_________________
Szukasz pracy ? Zobacz na serwis pracy Next-Jobs znajdziesz tu oferty pracy z miast takich jak Szczecin Kraków czy Wroclaw
Tu znajdziesz OFERTY PRACY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Said
PostWysłany: 21 Lut 2008, 09:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 160


Pociagne temat katalogu firm, jako byly pracownik znienawidzonej przez niektorych Panoramy Very Happy
A co powiesz o Zumi ?
tez startowali z juz gotowa baza danych kupiona od ... PCM.
To normalna praktyka ze firmy odsprzedaja baze danych innym firma a te prezentuja ja na swoich stronach przyklady : WP ma baze Panoramy, Onet - pkt itd. itd.
Moim zdaniem nie wchodzi w gre cos takiego jak kara za szybki przyrost site, to poprostu nie logiczne. Pomijajac fakt ze Google strzeliloby sobie w stope karajac swoich najwiekszych klientow - bo jak spojrzec na AdWords to wlasnie firmy yellowpages tam rzadza.
A co z nowymi portalami, przecierz start portalu nie moze sie odbyc z jedna kategoria tematyczna i stopniowym przyrostem. Portal taki padl by po pierwszym dniu funkcjonowania ?
_________________
Graj online w gry flash z serii super mario. Dobra zabawa gwarantowana!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Said
PostWysłany: 21 Lut 2008, 09:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 160


Generalnie to mam doswiadczenia z wiecej niz jedna taka operacja (wprowadzenia do indeksu serwisu z kilkoma milionami stron) Cool i wiem ze niczym to nie grozi - aczkolwiek trwa...
_________________
Graj online w gry flash z serii super mario. Dobra zabawa gwarantowana!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JankesM
PostWysłany: 21 Lut 2008, 09:14    Temat postu: Kary za zbyt duży site? Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 14 Lut 2006
Posty: 1445


Panorama Firm, WP, Onet, Interia, Gazeta itp duże rodzime portale mogą sobie pozwolić na takie zabiegi, bo jak widać mimo tego, że jest to rodzima konkurencja Google na rynku Polskim, to według mnie firmy ze sobą współpracują. Wiele razy informacje na portalach były powielane i duże portale zawsze pływają wśród czołowych wyników wyszukiwania. Prywatne strony raczej zawsze spotyka jakiś problem ze zbyt dużym przyrostem site i są karane przez Google jako manipulacja i sztuczne podbijanie pozycji.
_________________
J@nkes (przyjaciel KCS)
B?dz zauwa?alny w Internecie! Dodaj swoj? stron? do najlepszego polskiego katalogu stron --> zobacz ciekawe strony. Nie tra? czasu i zrób to teraz! Najlepszy serwis dla e-mieszka?ca to: Piaseczno, który cz?sto czytam i udzielam si? na forum piaseczna. Polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lexy
PostWysłany: 21 Lut 2008, 09:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Cytat:
Prywatne strony raczej zawsze spotyka jakiś problem ze zbyt dużym przyrostem site i są karane przez Google jako manipulacja i sztuczne podbijanie pozycji.

I właśnie tego chciałabym się dowiedzieć - czytałeś o takiej karze albo została ona nałożona na stronę, którą się zajmowałeś? W tym przypadku wolałabym uczyć się na cudzych błędach zamiast testować na własnej stronie Wink Powiedzmy, że mowa właśnie o bardzo dużym portalu, nad którym pracowano od miesięcy, albo o wspomnianym katalogu firm, bo tu akurat Said podał dobry przykład.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Said
PostWysłany: 21 Lut 2008, 09:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 160


ale nie dlatego ze przyrost jest zbyt duzy tylko ze content jest duplikowany albo poprostu automatycznie generowany (spam)

skad google ma miec informacje ze powstal nowy portal ( np Zery.pl Wink )
i ze jest to portal a nie strona prywatna.
wiec problem nie lezy w indeksie a lezy w kontencie.

ja wprowadzalem nowe serwisy (kilka-milionow stron) zupelnie nie powiazane z Panorama, Gazeta, czy innym portalem, ale z dobrym unikalnym kontentem - i nie bylo zadnych problemow, oczywiscie czasowo - mozesz sobie spokojnie zarezerwowac 2-3 miesiace.

Duze portale nie wpsolpracuja ze soba ale konkuruja, informacje sa powileane bo pochodza z tego samego zrodla (np. pap).
Ale portale reklamuja sie w Google wiec Google z nimi zdecydowanie nie konkuruje - zreszta jest juz tak znana marka ze nie ma dla niej praktycznie konkurencji Wink.
_________________
Graj online w gry flash z serii super mario. Dobra zabawa gwarantowana!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
korzena
PostWysłany: 08 Lip 2008, 10:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 6


Nie sądze, żeby wielkosc strony miała znaczenie. W kwestia jakosci strony docelowej (jak sama nazwa wskazuje) chodzi o jej jakosc i dopasowanie do tresci reklamy. Ich innym wypadku duze firmy z duzymi stronami nie moglby sie reklamowac;)
Dobre dyskusje na temat jakosc strony docelowej:
* http://groups.google.com/group/AdWords-Help-ROI-Pl/browse_thread/thread/6a06acfdfd81eaea#
* http://groups.google.com/group/adwords-help-basics-pl/browse_thread/thread/a4d9942dd6c48ea9/f4388c6bbe87d0bb?lnk=gst&q=czarek#f4388c6bbe87d0bb
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lexy
PostWysłany: 08 Lip 2008, 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


A gdzie widzisz pytanie o AdWords?
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Google » Kary za zbyt duży site?
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group