Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » Celowość pozycjonowania stron

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 Celowość pozycjonowania stron « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
lu7kasz
PostWysłany: 14 Mar 2008, 12:56    Temat postu: Celowość pozycjonowania stron Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 20


Witam
Wiadomym jest że jeśli pozycjonuję frazę np. " Wykańczająca obróbka frezem" a wyrażenia tego nie ma w treści strony to efekt pozycjonowania będzie krótkotrwały.
(miałem tak z wyrażeniem "Cyfrowy retusz twarzy" - byłem przez pewien czas na pierwszym miejscu ale z powodu że słów tych nie mam w treści stronki wypadłem z top100)

Pytanie 1 :
Czy jeśli wyrażenie to umieszczę w treści (ale nie strony głównej) to pozycjonowanie będzie miło sens ?
(zapewne lepiej umieścić taką frazę na podstronie niż wcale ale pytam o celowość takiego pozycjonowania - i stąd drugie pytanie)

Pytanie 2 :
Jak duże ma znaczenie czy pozycjonowana fraza znajduje się w treści strony głównej czy też na jakiejś innej zindeksowanej podstronie ?

Szczególnie interesuje mnie odpowiedź na pyt. 2

Pozdrawiam
_________________
Obróbka zdj??
Limuzyna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
JankesM
PostWysłany: 14 Mar 2008, 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 14 Lut 2006
Posty: 1445


Pozycjonowanie nie polega tylko na pozycjonowaniu strony głównej serwisu. O wiele więcej można zyskać kierując ruch na podstrony

Smile
_________________
J@nkes (przyjaciel KCS)
B?dz zauwa?alny w Internecie! Dodaj swoj? stron? do najlepszego polskiego katalogu stron --> zobacz ciekawe strony. Nie tra? czasu i zrób to teraz! Najlepszy serwis dla e-mieszka?ca to: Piaseczno, który cz?sto czytam i udzielam si? na forum piaseczna. Polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lexy
PostWysłany: 14 Mar 2008, 18:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Cytat:
Wiadomym jest że jeśli pozycjonuję frazę np. " Wykańczająca obróbka frezem" a wyrażenia tego nie ma w treści strony to efekt pozycjonowania będzie krótkotrwały.

Nie powiedziałabym.
Cytat:
ale z powodu że słów tych nie mam w treści stronki wypadłem z top100

A mnie się wydaje, że to wynik albo minięcia okresu FSB albo braku linkowania.

ps. Poczytaj o pozycjonowaniu szerokim.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
neeon
PostWysłany: 14 Mar 2008, 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 691


lexy moim zdaniem lu7kasz maże mieć racje .. miałem podobny przypadek .. prosta fraza kilka linków to raczej na filtr nie powinienem się załapać szybkie T5 i nagła wylotka po tym jak zrobiła się afera z "kretynem" itp. i niby to działaniami google przeciwdziałającymi tego typu akcją . moim zdaniem istnieje możliwość wykluczenia przez google na daną frazę jeśli tekst nie znajduje się w meta , oraz w treści strony ( nie wiem czy ręcznie czy z awtomatu ) , wiem jest to dość dziwne ale prawdopodobne
_________________
Szukasz pracy ? Zobacz na serwis pracy Next-Jobs znajdziesz tu oferty pracy z miast takich jak Szczecin Kraków czy Wroclaw
Tu znajdziesz OFERTY PRACY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lexy
PostWysłany: 14 Mar 2008, 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Powiem Ci co ja zauważyłam. Dużo trudniej jest pozycjonować frazę, której nie ma w treści strony. Im bardziej konkurencyjna fraza tym problemy z takim pozycjonowaniem są większe. Jeśli jednak udaje się uzyskać dość wysoką pozycję mimo tego, że frazy nie ma w treści (same metatagi zbyt dużo w takim przypadku nie dadzą, ale jak pisałam - wszystko zależy od konkurencyjności frazy), nie ma powodów aby spadła przy odpowiednim linkowaniu.

Jeśli ten spadek był zauważalny w momencie "afery z kretynem" to owszem, mogło się tak zdarzyć.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Cichy
PostWysłany: 17 Mar 2008, 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 196


Witam.

Słuchajcie - ale to nie ma co sie oszukiwać - wszystko zależy od ilości linków prowadzących na dzień dzisiejszy Smile
Innej opcji nie ma.
Kto sobie może pozwolić na fraze - przypalić linkami, ten jest w top - i to jest proste i logiczne i dochodzenie jakiś cudów i niewidów nie ma tu żadnego sensu. Linki - backlinki i temu podobne edu, govy czy mily i cała filozofia. Na dzień dzisiejszy oczywiście - a co będzie jutro - tego nie wie nikt n
Pozdrawiam.
_________________
Doda?e? ju? Swój Serwis do Naszej
Bazy Stron Polskiego Internetu?

www.Katalog.MCportal.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lu7kasz
PostWysłany: 19 Mar 2008, 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 20


Małe uaktualnienie.
Pisałem, że pod frazą "cyfrowy retusz twarzy" byłem na pierwszym miejscu ale z powodu tego że fraza ta nie występowała u mnie w treści strony wypadłem z top 100.

Zrobiłem mały test i słowa te umieściłem na stronie głównej i ponownie jestem na pierwszym miejscu.

Ale powtórzę to co mnie najbardziej interesuje:
"Pytanie 2 :
Jak duże ma znaczenie czy pozycjonowana fraza znajduje się w treści strony głównej czy też na jakiejś innej zindeksowanej podstronie ?
"

Zrobię niedługo mały test żeby to empirycznie samemu sprawdzić ale ciekawe jest jak to z waszych doświadczeń wynika.
Pozdrawiam
_________________
Obróbka zdj??
Limuzyna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Cichy
PostWysłany: 19 Mar 2008, 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 196


Witam.

Z tego co ja zaobserwowałem nie ma to znaczenia - no może minimalne. Jak masz odpowiednią ilość backlinków to możesz sobie google wypozycjonować na top 2 bo top 1 raczej nie dasz rady Very Happy.
Heh troszki się rozpędziłem bo tu cię raczej nie wpuszczą bo jedyna strona jaka wyprzedza google to jest gdzieś na 5 podstronie i widzę wyprzedza 1 podstronę google i to pewnie admini przeoczyli albo zachlali n
A tak serio - większość dużych serwisów i portali pozycjonuje się z tak zwanej listy. Jest to lista kilku tysięcy słów i fraz popularnych - na to idą backlinki - odpowiednia ich ilość i serwis może być o pietruszce a będzie w top 20 na słowo praca jak jest odpowiednio przypalony. Tyle na dzień dzisiejszy z moich obserwacji.
_________________
Doda?e? ju? Swój Serwis do Naszej
Bazy Stron Polskiego Internetu?

www.Katalog.MCportal.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lexy
PostWysłany: 19 Mar 2008, 18:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Cytat:
"Pytanie 2 :
Jak duże ma znaczenie czy pozycjonowana fraza znajduje się w treści strony głównej czy też na jakiejś innej zindeksowanej podstronie ?
"

Bardzo duże.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Cichy
PostWysłany: 19 Mar 2008, 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 196


I co Lexy możesz to jakoś sprecyzować? Bo ja mogę - Byłem już na setki fraz w top 10 i dużo wyżej z którymi nie miałem nic wspólnego a byłem tylko i wyłącznie podstroną np. ze swojego katalogu. Czyli dodałaś sobie stronę z anchorem Praca w Anglii (co nie jest prostą frazą) i za 2 dni lądowałaś w top 20 tym anchorem. Także mi nie pisz że to teraz ma znaczenie - może przy paru backlinkach na krzyż. Ale jak strona ma z pół miliona to nie ma najmniejszego - i tak będzie wysoko na większości fraz jak sie na filtra nie załapie i ma odpowiednią ilośc - rozpiętość anchorów - które wcale nie muszą się zgadzać z jej treścią. Sprawdziłem to na sobie więc wiem co pisze. I sprawdziłem to na stronie z kilkadziesiąt tysięcy uu dziennie.

Pozdrawiam.
_________________
Doda?e? ju? Swój Serwis do Naszej
Bazy Stron Polskiego Internetu?

www.Katalog.MCportal.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lexy
PostWysłany: 19 Mar 2008, 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Jakie pytanie taka odpowiedź. W poprzednim poście wyjaśniłam to dokładniej, ale mimo wszystko ponownie padło to samo pytanie.

Podam przykład - strona nie dała się znaleźć w top 100 (dalej nie szukałam) na słowo "kawalerki" i nie była linkowana na to słowo ani nie występowało ono na głównej stronie danego działu. Po wstawieniu tego słowa tylko i wyłącznie w description i keywords przy kolejnym skanowaniu pozycji pozycja wzrosła do top 10.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Cichy
PostWysłany: 19 Mar 2008, 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 196


Lexy ale sama wiesz że słowo kawalerki to nie jest niszowy anchor więc musiał mieć jakieś backlinki - które to podpaliły - tu cudów nie ma - no proszę cię to jest anchor za 200 minimum na miesiąc wiec on z powietrza się nie wziął.

Pozdrawiam.
_________________
Doda?e? ju? Swój Serwis do Naszej
Bazy Stron Polskiego Internetu?

www.Katalog.MCportal.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lexy
PostWysłany: 19 Mar 2008, 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Nie przypominam sobie linkowania na ten anchor, chyba że w jakimś katalogu i z takim anchorem dodałam jednak jakiś wpis. Skok był zauważony tuż po zmianie description i keywords. Podejrzewam, że gdybym dodała to słowo do treści, zauważony byłby kolejny skok.
Cytat:
wyrażenia tego nie ma w treści strony to efekt pozycjonowania będzie krótkotrwały

Efekt nie jest krótkotrwały, bo pozycja się utrzymuje od dość dawna.

Wszystko zależy od konkurencyjności. Przy mało konkurencyjnych frazach wystarczy optymalizacja strony pod nie, a przy bardziej konkurencyjnych bez słów kluczowych w treści pozycjonowanie jest bardzo utrudnione i wystarczy wstawić je gdziekolwiek i widać poprawę. Jestem zdania, że w pierwszej kolejności powinno się zadbać o optymalizację treści i wtedy linkować na frazy zawarte w nim.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Cichy
PostWysłany: 19 Mar 2008, 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 196


A już mi się nie chce edytować ale przyszło mi coś do głowy właśnie iż ostatnimi czasy googlareczka coś dużą wagę przywiązuje do opisu strony. I zauważyłem iż to ma wzrostową tendencje - także tu bym upatrywał przyczyny czy tez skutku tego co opisałaś. Ten anchor - głowę daje musiał być delikatnie przypalony - a potem znalazł się nagle w opisie strony co się zgadza z tym co teraz googlareczka nasza preferuje i poleciał ładnie do góry ale, ale koleżanko z neta czy się to ma prawo utrzymać?
Mi się wydaje że taki przypał jest chwilowy i nie ma pokrycia ani racji bytu. Może się to pare razy pzrekręci na dc różnych i pewnie wróci do swoich stałych wartości. Ja robiłem już różne testy z metatagami o których w sumie nie chce pisać bo każdy ma jakieś swoje wiesz kruczki a jak się one rozejdą to zaraz padną - sama wiesz jak jest.

Testujemy i po raz 2-gi testujemy i tego nigdy nie będzie za wiele.

Pozdrawiam.
_________________
Doda?e? ju? Swój Serwis do Naszej
Bazy Stron Polskiego Internetu?

www.Katalog.MCportal.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lexy
PostWysłany: 19 Mar 2008, 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Cytat:
ale koleżanko z neta czy się to ma prawo utrzymać?

Minęły już jakieś 2 miechy i stoi w miejscu. Dla przypomnienia zerknęłam do BL checker'a i znalazł się 1 link z tym anchorem.

Plusem jest jednak to, że sama domena jest bardzo mocna i ma wysokie pozycje na inne bardzo konkurencyjne frazy. A jak wiadomo, takie szybciej się wybiją nawet przy małej pracy, jeśli zaczyna się pracę nad nowym słowem kluczowym.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3  Następny Strona 1 z 3


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » Celowość pozycjonowania stron
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group