Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » Celowość pozycjonowania stron

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 Celowość pozycjonowania stron « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
Cichy
PostWysłany: 19 Mar 2008, 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 196


Hm.

No więc widzisz czyli ma pokrycie to moje twierdzenie iż jak domena stoi wysoko to stoi konkretnie - nie tylko na swoje treściwe frazy - bo ja to odczułem po sobie - jak jesteś na topie to jesteś jak ja to mówię po całości, jak spadasz to na łeb na szyje - ja tak miałem i mam teraz z 1 domenką właśnie. Miała 10 k uu dziennie i nagle 22 grudnia zeszłego roku o nawet wiem jakiej godzinie ktoś zakręcił kurek i spadło do 1 k - i tu nic racjonalnego nie pomoże - ja już cuda robiłem łącznie z podpalaniem i ze zmianą nawet lokalizacji bo mogę sobie na to pozwolić bo mam 5 do wyboru. I czekam - a jak się nie doczekam to będe musiał zmienić domenkę czego robić nie chce za żadne skarby bo mam sentymenta kilkuletniego i rok bez snu - bo tyle minimum jej poświęciłem.

Pozdrawiam.
_________________
Doda?e? ju? Swój Serwis do Naszej
Bazy Stron Polskiego Internetu?

www.Katalog.MCportal.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
Lexy
PostWysłany: 19 Mar 2008, 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Cytat:
No więc widzisz czyli ma pokrycie to moje twierdzenie iż jak domena stoi wysoko to stoi konkretnie

No to oczywiście. Dlatego jak wstawię nową podstronę na mocnej domenie i drugą podobnie zoptymalizowaną na świeżej domenie, to mimo dopalenia tymi samymi linkami podstrona z mocnej domeny będzie wyżej.

Ale nie mówimy przecież o mocy domeny głównej tylko o tym, czy trudniej się pozycjonuje na frazy, których nie ma w treści.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Cichy
PostWysłany: 19 Mar 2008, 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 196


No tak ale z tym co przed napisałaś też bym sie spierał - hehe.
Tu ta domenka świezutka na chwilkę by cię mogła zaskoczyć - wiesz chodzi mi o dopalenie swieżaka co zwykle póżniej spada ale to nie jest reguła wcale - masz tu przykład właśnie na klasie. Wejdż sobie na alexe - ja to zawsze robie jak oceniam jakąś stronkę bo tu nic nie uszukasz i zobacz jak ona się prowadziła od początku. Alexa to dobry sztyrlic jest do badania stronek przynajmniej dla mnie Smile

Pozdrawiam.
_________________
Doda?e? ju? Swój Serwis do Naszej
Bazy Stron Polskiego Internetu?

www.Katalog.MCportal.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lexy
PostWysłany: 19 Mar 2008, 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Cytat:
Tu ta domenka świezutka na chwilkę by cię mogła zaskoczyć

Małe sprostowanie - nie chodzi o tak świeżą domenę, która ma jeszcze FSB i ląduje od razu na wysokich pozycjach Wink Powiedzmy, że porównujemy domenę 2-letnią i 2-miesięczną - pierwsza intensywnie i od dawna linkowana, druga delikatnie (w porównaniu z tamtą) linkowana jak przystało na młodą stronę.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Cichy
PostWysłany: 19 Mar 2008, 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 196


Ale to nie po mojemu - bo jak ja bym chciał wybić stronkę to bym jej właśnie za młodu dowalił ile fabryka da. Takie jest moje zdanie.
Ludzie ktorzy wiesz piszą jakieś bzdury dla mnie o jakimś stałym dodawaniu do katalogów czy tam precli robią podstawowy błąd i szkodzą własnej stronie właśnie przez to. Bo co świadczy o popularności strony? Nie stałe linkowanie. Strony naprawdę popularne maja uderzenia linków. Czyli nagle coś staje się popularne i ludzie wala linkami do bólu. Wiesz dla mnie naturalne linkowanie polega na jak najbardziej nienaturalnym i nieracjonalnym linkowaniu i to uważam jest wtedy naturalne dla naszej wspaniałej wyszukiwareczki Smile. Zawsze tak twierdziłem i jak widzę jak ktoś pisze że dodaje do 20 katalogów dziennie to szkoda człowieka i jego pracy nad stroną bo robi sobie sam krzywde. Tak uważam i nie raz to przetestowałem. Najbardziej naturalne są uderzenia backlinkami. I ktoś kto w tym siedzi i widział te efekty myślę że to potwierdzi.

Pozdrawiam.
_________________
Doda?e? ju? Swój Serwis do Naszej
Bazy Stron Polskiego Internetu?

www.Katalog.MCportal.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lexy
PostWysłany: 19 Mar 2008, 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Cytat:
jak ja bym chciał wybić stronkę to bym jej właśnie za młodu dowalił ile fabryka da

A co z filtrami? Nawet przy dużym zróżnicowaniu anchorów mogą się trafić jeśli "dowalisz ile fabryka da" ;>
Cytat:
Czyli nagle coś staje się popularne i ludzie wala linkami do bólu.

To cecha większości serwisów społecznościowych, ale takie linkowanie szybko kończy się filtrem - ktoś nawet robił kilka testów, ale nie pamiętam w tej chwili na jakiej stronie to opisał. Osoba ta pisała właśnie o tym, że naturalnym nie jest regularne linkowanie ze stałym przyrostem linków. Owszem, zgodzę się z tym, ale nie popadajmy ze skrajności w skrajność Wink Na początku warto uważać. Nie wiem czy przypadkiem szook o tym nie pisał.

Nie uważam, że powinno się stale i systematycznie zwiększać liczbę linków, bo to jest zbyt schematyczne. Ale o wzrost linków (mniejszy bądź większy) powinno się dbać przez cały czas istnienia serwisu, chociaż różnice w ich przyroście mogą być bardzo różne.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Cichy
PostWysłany: 19 Mar 2008, 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 196


Oki Oki ale zauważ u mnie np. na katalogu - ja nie muszę go linkować bo ludzie sami dodają wiesz albo przycisk albo buttona polecającego i robi to co druga strona a dodaje się odpłatnie przeciesz a tego jest średnio 10 dziennie- i to jest delikatne podpalanie tak sądze - ale jak chce wybić nagle się to co się robi naturalnie? Hehe Robi się nagłe zainteresowanie na kilku forach co jest naturalne prawda?
Potem się chwilkę czeka aż się ładnie zczyta i potem się uderza i nie mów mi iż to się skończy filtrem bo to jest niemożliwą niemożliwością.
To jest coś najbardziej naturalnego co kochają każde wyszukiwarki. Zasłonka i dym - ja sobie to tak nazywam - eheh eh za dużo gadam. Dla stopki mi to zysku nie przyniesie. Dobrze iż coś tam jeszcze kitram po cichu Smile

Pozdrawiam i na pewno wiesz o co mi kaman.
_________________
Doda?e? ju? Swój Serwis do Naszej
Bazy Stron Polskiego Internetu?

www.Katalog.MCportal.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Cichy
PostWysłany: 20 Mar 2008, 06:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 196


Sory że nie edytuje.
Co do naszego głównego tematu - czyli tego iż tematycznie strona nie musi być powiązana aby dany anchor był w top.
I tu posłużę się przykładem jednej z moich stron.
Wpisz w google sobie imię i nazwisko znanej polskiej aktorki.

Marysia Góralczyk

I zobacz Top 5 moja strona to www.katalog.mcportal.pl/info-1379.html
Nigdy nie podpalałem tego anchora - to jest pierwszy lepszy przykład tego iż strona nie musi być powiązana tematycznie żeby być wysoko na jakiejś frazie. Anchor stoi wyżej niż wikipedia czy onet.

To jest dowód na potwierdzenie tego co pisałem wcześniej.

Pozdrawiam.
_________________
Doda?e? ju? Swój Serwis do Naszej
Bazy Stron Polskiego Internetu?

www.Katalog.MCportal.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lexy
PostWysłany: 20 Mar 2008, 07:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Cichy, po 1 podajesz bardzo mało konkurencyjne hasło. Po 2 title ma ogromne znaczenie dla pozycji, a Ty w nim (w pierwszej kolejności) masz wpisane właśnie imię i nazwisko. Po 3 podstrona, jaką podałeś, zawiera słowo kluczowe w treści i to nawet kilka razy:
Cytat:

Tytuł strony: Marysia Góralczyk - nieoficjalna strona polskiej aktorki Marysi Góralczyk
» Opis strony:
Marysia Góralczyk - nieoficjalna strona polskiej aktorki Marysi Góralczyk - marysia-goralczyk.znanelaski.info
» Słowa kluczowe:
marysia góralczyk, voip, marysia, aktorkaa, góralczyk, voip, camera cafe, serial

+ alternatywny opis miniaturki strony i na dodatek słowo kluczowe w adresie strony, do której prowadzi link pod miniaturką. No i czemu tu się dziwić? Logiczne, że taka strona będzie wysoko.
Cytat:
czyli tego iż tematycznie strona nie musi być powiązana aby dany anchor był w top.

Problem w tym, że my tu nie mówimy o tematyczności strony tylko o tym, że dużo trudniej wypozycjonować stronę na słowo kluczowe, którego ani razu nie ma w treści, a jest ewentualnie w metatagach.

Poza tym, na mało konkurencyjne frazy takich przypadków się nie rozpatruje, bo albo wystarczy słowo kluczowe w title bądź desc, albo wystarczy 1 link, albo jednokrotne wystąpienie słowa w treści.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Cichy
PostWysłany: 20 Mar 2008, 07:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 196


Mylisz się Lexy - to nie jest niszowa fraza. Bo imię i nazwisko w przypadku aktorów jest ich kluczową frazą. Internauci jak szukają info o jakimś aktorze czy aktorce wpisują właśnie imię i nazwisko w wyszukiwarkę. Spróbuj ją wypozycjonować i będzie wszystko jasne.
... Ale to jest tylko podstrona - na stronie głównej nie ma ani jednego słowa związanego z tym tematem. A sama wiesz, że to moc głównej strony napędza te anchory. Czyli jak moc linka z głównej jest dość duża - to i podstrony będą stały wysoko.
_________________
Doda?e? ju? Swój Serwis do Naszej
Bazy Stron Polskiego Internetu?

www.Katalog.MCportal.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lexy
PostWysłany: 20 Mar 2008, 08:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


To może podlinkujemy tę stronę tematu, bo mamy kilkakrotne powtórzenie jej imienia i nazwiska Wink Zobaczymy jak szybko ten temat pójdzie w górę w wynikach. Ta fraza jest banalna, a o jej konkurencyjności nie świadczy to, czy dużo osób wpisuje ją w wyszukiwarce czy nie. O konkurencyjności świadczy to, jak mocna jest konkurencja na daną frazę.
Cytat:
Ale to jest tylko podstrona - na stronie głównej nie ma ani jednego słowa związanego z tym tematem.

Ale to nie ma znaczenia. Mylisz tematyczność serwisu z pozycjonowaniem na anchor, którego nie ma w treści pozycjonowanej podstrony. Cała strona może być tematycznie z nią powiązana, ale jeśli na danej podstronie nie będzie danego słowa kluczowego to pozycjonowanie jej będzie trudniejsze niż gdyby to słowo znajdowało się w tekście.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Cichy
PostWysłany: 20 Mar 2008, 08:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 196


Heh ja już na tym forum podawałem dużo podobnych przykładów ale oki .
Zaraz dodam ten temat do swl na troszkę żeby się szybko zczytał - testów nigdy za wiele - przy okazji sobie podlinkowałem ten adres - teoretycznie przy dość dużej mocy tej domeny powinien jeszcze skoczyć zważywszy że jest czysty i nie linkowany. Chociaż z tego forum nawet nie ma takiej potrzeby bo tematy się wyświetlają na kataloog.info a tam boty szaleją Smile

...Właśnie te witryny które są w top - świadczą o tym iż trudno będzie je przeskoczyć chociaż ta domena ma taką szanse - bo jest mocna. Popatrz na strony które są w top na ten anchor - może i on jest banalny ale przeskoczyć te domeny nie będzie tak prosto.

Pozdrawiam Smile

P.S.
A jeszczse wyedytuję bo się nie zgadzam z tym co piszesz n

Możesz mieć usianą stronę nawet treścią którą pozycjonujesz ale jej niewypozycjionujesz - mam na myśli podstronę jak główna strona będzie słabo stała w serpach. Główna strona jest najważniejsza - ona dopala podstrony czyli oddaje im swoją moc i wtedy wystarczy jakiś zalążek info w necie o twojej podstronie i ona już skacze wysoko w serpach.
_________________
Doda?e? ju? Swój Serwis do Naszej
Bazy Stron Polskiego Internetu?

www.Katalog.MCportal.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lexy
PostWysłany: 20 Mar 2008, 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Cytat:
mam na myśli podstronę jak główna strona będzie słabo stała w serpach

Przecież ja cały czas o tym piszę. Jak domena jest mocna to dużo łatwiej wypozycjonujesz nowe nowe słowa kluczowe. Jak domena jest słaba (albo zafiltrowana) to dużo trudniej będzie wypozycjonować nowe słowa.

Ale my nie zastanawiamy się nad różnicą między mocną a słabą domeną tylko między pozycjonowaniem konkretnej podstrony, na której jest słowo kluczowe w treści i drugiej podstrony, na której go nie ma. To są dwa odrębne tematy, ale oczywiście coś takiego będzie szybciej zauważalne na mocnych domenach, na których efekt będzie widoczny prawie od razu i tu przywołuję swój przykład, w którym jednak tak trudno o to nie było i wystarczyło słowo kluczowe w metach. W tym przypadku nie muszę go dodatkowo linkować i efekt nie jest krótkotrwały.

Ty podałeś przykład strony, która zawiera słowo kluczowe zarówno w metatagach, jak i treści, więc nie wiem na co to ma być dowód.
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Cichy
PostWysłany: 20 Mar 2008, 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 196


Wiesz co tak poczytałem na spokojnie o czym piszemy i doszedłem do wniosku iż ogólnie co do kontekstu mamy podobne zdanie - ubieramy to innymi słowami n
...Także poczekajmy na ten mój teścik - tak po prostu po to by zobaczyć co się będzie działo.

Pozdrawiam.
_________________
Doda?e? ju? Swój Serwis do Naszej
Bazy Stron Polskiego Internetu?

www.Katalog.MCportal.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lexy
PostWysłany: 20 Mar 2008, 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Też tak mi się wydaje ;> To w końcu co dokładnie testujesz?
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny Strona 2 z 3


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » Celowość pozycjonowania stron
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group