Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » Umowa na pozycjonowanie stron

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 Umowa na pozycjonowanie stron « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
zgred
PostWysłany: 03 Lut 2008, 21:19    Temat postu: Umowa na pozycjonowanie stron Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 389

Skąd: DC

Takiego tematu tu nie znalazłem.

Poszukuję wzorca umowy na pozycjonowanie - to co znalazłem w G jakos mnie nie przekonuje. Jako że macie z tym do czynienia może wskażecie kontakt do prawnika w celu przygotowania takowej umowy ? Moze ktos poratuje własną Wink odwdzięcze się Very Happy

Ewentualnie jakies sugestie co do umowy.
_________________
Najlepszym sposobem na w?asny k?t s? Kredyty, które umo?liwi? Ci spe?nienie swoich marze? o mieszkaniu.
OTO JA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
Lexy
PostWysłany: 03 Lut 2008, 23:01    Temat postu: Umowa na pozycjonowanie stron Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Na PiO jest taki temat.

Przede wszystkim musisz określić dokładnie, za co dokładnie się płaci (abonament miesięczny + bonusy za pozycję, czy kasa tylko za efekty), dopisać informację o możliwości zmian cen, czy możesz powierzyć pozycjonowanie innym osobom, informacje o konsekwencjach zerwania umowy przez obie strony, w jakich dokładnie wyszukiwarkach będziesz pozycjonować.

Podobają mi się również poniższe punkty:
Cytat:
6. Usługodawca zastrzega sobie prawo do rozwiązania umowy pozycjonowania strony w przypadku, gdy Usługobiorca w okresie trwania umowy podejmuje działania zmierzające do destabilizowania działań Usługodawcy.
7. Usługodawca nie bierze na siebie odpowiedzialności za zmiany algorytmów i regulaminów wyszukiwarek, w szczególności za zmiany w wyszukiwarce Google.

_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zgred
PostWysłany: 04 Lut 2008, 08:55    Temat postu: Umowa na pozycjonowanie stron Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 389

Skąd: DC

własnie tego na PiO nie moglem znaleźc dzięki...

Co do reszty walsnie rozmyślam nad tym faktem Smile
_________________
Najlepszym sposobem na w?asny k?t s? Kredyty, które umo?liwi? Ci spe?nienie swoich marze? o mieszkaniu.
OTO JA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Lexy
PostWysłany: 04 Lut 2008, 18:34    Temat postu: Umowa na pozycjonowanie stron Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Na PiO ostatecznie nie stworzyli idealnego wzoru takiej umowy, więc może tutaj spróbujemy? Wink
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zgred
PostWysłany: 05 Lut 2008, 10:34    Temat postu: Umowa na pozycjonowanie stron Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 389

Skąd: DC

no własnie czekam na odpowiedź od prawnika ... jak mnie nie ustaysfakcjonuje pokombinuje dalej - potem wkleje wzór tutaj Smile
_________________
Najlepszym sposobem na w?asny k?t s? Kredyty, które umo?liwi? Ci spe?nienie swoich marze? o mieszkaniu.
OTO JA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
JankesM
PostWysłany: 05 Lut 2008, 14:39    Temat postu: Umowa na pozycjonowanie stron Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 14 Lut 2006
Posty: 1445


Myślę, że przy takiej umowie musi pracować zarówno prawnik jak i sam pozycjoner! Jestem ciekawy czy istnieje idealna umowa na pozycjonowanie stron, która uwzględni wszystkie problemy związane z zaskakującym zachowaniem wyszukiwarek itp...
_________________
J@nkes (przyjaciel KCS)
B?dz zauwa?alny w Internecie! Dodaj swoj? stron? do najlepszego polskiego katalogu stron --> zobacz ciekawe strony. Nie tra? czasu i zrób to teraz! Najlepszy serwis dla e-mieszka?ca to: Piaseczno, który cz?sto czytam i udzielam si? na forum piaseczna. Polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zgred
PostWysłany: 05 Lut 2008, 14:50    Temat postu: Umowa na pozycjonowanie stron Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 389

Skąd: DC

akurat zaskakujące zachowanie wyszukiwarke jest w punkcie mowiącym o tym, ze pozycjoner nie odpowiada za zmiany algorytmu i dziwnego zachowania Wink
_________________
Najlepszym sposobem na w?asny k?t s? Kredyty, które umo?liwi? Ci spe?nienie swoich marze? o mieszkaniu.
OTO JA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
zgred
PostWysłany: 06 Lut 2008, 12:09    Temat postu: Umowa na pozycjonowanie stron Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 389

Skąd: DC

No to pogadajmy Smile jest to umowa typu PŁATNOŚĆ ZA EFEKTY.

UMOWA O POZYCJONOWANIE STRONY WWW
NR 1/01/2008


zawarta w dniu …………. pomiędzy:
[nazwa i dane firmy]
reprezentowanym przez [reprezentant] zwanym dalej Wykonawcą
a
[nazwa firmy]
reprezentowanym przez [osoby reprezentujące], zwanym dalej Klientem

§ 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Wykonawca świadczy usługi pozycjonowania strony [nazwa strony] w wyszukiwarce Google.
2. Przez pozycjonowanie stron www rozumieć należy działania, mające na celu zaindeksowanie danej strony w wyszukiwarce i podwyższenie jej pierwotnej pozycji w rankingu wyszukiwania Google.
3. Klient obowiązany jest podać w umowie dokładny adres strony oraz słowa kluczowe, na które zamawia usługę pozycjonowania.
4. Adres strony i słowa kluczowe objęte umową znajdują się w załączniku nr 1 do niniejszej umowy.
5. Umowa o pozycjonowanie zostaje zawarta w sposób taki, że po wpisaniu do wyszukiwarki Google podanego w umowie słowa kluczowego, pojawia się adres strony WWW wśród pierwszych dziesięciu wyników wyszukiwania.

§ 2 WYKONAWCA

1. Wykonawca nie będzie stosował nieetycznych metod pozycjonowania, które mogą skutkować usunięciem strony z wyszukiwarek lub gwałtowny spadek pozycji.
2. Wykonawca nie może wykorzystywać plików źródłowych strony oraz danych w nich zawartych do celów innych niż wykonanie niniejszej umowy, a zwłaszcza udostępniać ich osobom postronnym.
3. Do sprawdzania pozycji strony będzie używany program Free Monitor for Google, a w przypadku awarii każdy inny program wskazany przez wykonawcę, a ich wskazania są wiążące.




§ 3 KLIENT

1. Klient zgadza się na wprowadzanie wszelkich zmian przez Wykonawcę na serwerze ftp na potrzeby pozycjonowania. Zmiany ingerujące poprawne działanie skryptów php muszą być konsultowane z klientem.
2. Klient po podpisaniu umowy udostępni Wykonawcy konto ftp z dostępem do plików źródłowych strony.
3. W przypadku braku zgody na dostęp do plików źródłowych strony przez Klienta, Klient wyznaczy osobę, która w porozumieniu z Wykonawcą wprowadzi stosowne zmiany.
4. Klient nie może samodzielnie bez powiadomienia firmy pozycjonującej dokonywać zmian w plikach źródłowych strony z wyjątkiem zmian edycyjnych w panelu administracyjnym strony.
5. Klient zobowiązuje się do uiszczenia opłat za realizację usługi pozycjonowania zgodnie z warunkami określonymi w § 5

§ 4 OKRES OBOWIĄZYWANIA UMOWY

1. Umowa zostaje zawarta na okres 12 m-cy i wchodzi w życie w dniu jej podpisania.
2. Umowa może być przedłużona po podpisaniu przez strony załącznika zmieniającego treść §4 pkt 1.
3. Klient jest uprawniony do odstąpienia od umowy w wypadku niewykonania przez Wykonawcę usług, przez co Strony rozumieją naruszenie przez Wykonawcę istotnych postanowień umowy, pomimo uprzedniego pisemnego wezwania do ich usunięcia w terminie do 14 dni.
4. W przypadku wypowiedzenia umowy przez Klienta bez ważnej przyczyny, w momencie, gdy Wykonawca zaakceptuje takie wypowiedzenie, a także w przypadku wypowiedzenia umowy przez Klienta z ważnej przyczyny, za którą odpowiada Klient, Klient zobowiązany będzie do zapłaty kary umownej w wysokości 20% wynagrodzenia należnego za wykonanie przyszłych usług w kolejnych miesiącach, które obejmuje umowa.

§ 5 PŁATNOŚCI

1. Stawki opłat miesięcznych dla każdej frazy określone zostały załączniku nr 1.
2. Opłata naliczona za usługę pozycjonowania jest opłatą miesięczną.
3. Płatność naliczana jest z góry za miesiąc z dniem pojawienia się strony na przynajmniej jedną frazę wśród dziesięciu pierwszych stron w wyszukiwarce.
4. Opłat należy dokonywać w ciągu 14 dni od dnia otrzymania faktury przez Klienta przelewem na konto wskazane w fakturze przez Wykonawcę.
5. Płatność za miesiąc jest sumą opłat za poszczególne frazy, które w dniu wystawienia faktury przez Wykonawcę znajdują się w pierwszej dziesiątce wyszukiwarki Google.

§ 6 POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. W sprawach nieuregulowanych niniejszą umowa mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego.
2. Sądem właściwym dla rozpatrywania ewentualnych sporów wynikających z umowy jest sąd właściwy dla miejsca zamieszkania pozwanego.
3. Wszelkie zmiany w treści umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
4. Faktury wystawiane będą z datą pierwszego dnia miesiąca i dostarczane pocztą na adres: [wpisać adres pocztowy gdzie wysyłać faktury].
5. Umowa została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach po jednym dla każdej ze stron.

Dane Wykonawcy

...
..
..
.

Podpis Wykonawcy


Dane Klienta
..
..
..
.
Podpis Klienta
_________________
Najlepszym sposobem na w?asny k?t s? Kredyty, które umo?liwi? Ci spe?nienie swoich marze? o mieszkaniu.
OTO JA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
gostek_
PostWysłany: 25 Cze 2008, 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 181


Podepne sie, bo nie wiem czy warto do tego tworzyc nowy topik. Moglby ktos udostepnic wzor umowy na stworzenie strony internetowej?
Z gory dziekuje
_________________
liderpracy.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jula-art
PostWysłany: 01 Wrz 2008, 15:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 27

Skąd: Libi??

witam, nie wiem gdzie mam pisać więc spróbuje tuaj:

z dnia na dzień moja strona "znikła" z wyszukiwarki google

proszę podpowiedzcie mi co może być powodem takiej sytuacji ?

jestem zaskoczona i bardzo zdołowana

chodzi o sklep i jedyne moje źródło utrzymania Sad

dodam że kilkakrotnie różne firmy wydzwaniały do mnie z ofertą pozycjonowania strony jednak zawsze odmawiałam

no a teraz jej nie ma

link : www.prezent.projekty.pl

proszę o pomoc, bo nie wiem co mam robić
_________________
PAMI?TKArnia
www.prezent.info.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lexy
PostWysłany: 01 Wrz 2008, 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


Cytat:
nie wiem gdzie mam pisać

Może np. w nowym temacie?
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski


Ostatnio zmieniony przez Lexy dnia 01 Wrz 2008, 22:31, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jula-art
PostWysłany: 01 Wrz 2008, 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 27

Skąd: Libi??

nie piszę o SPADKU, tylko całkowitym usunięciu strony z wyszukiwarki....
_________________
PAMI?TKArnia
www.prezent.info.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lexy
PostWysłany: 01 Wrz 2008, 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 867


(proszę o usunięcie tego posta)
_________________
SEO blog | Korepetycje | Angielski


Ostatnio zmieniony przez Lexy dnia 01 Wrz 2008, 22:31, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
grejf
PostWysłany: 01 Wrz 2008, 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 295

Skąd: Konstancin Jeziorna

jula-art wstrzymaj się 2 tyg, widze, ze masz bana, napisz mi na PW kto i co robil przy stronie, ewent firma z ktora moglas miec konflikt badz z osobami trzecimi.
----------------------------------------------------------------------------------
Kontynuacja tematu UMOWY Wink
_________________
Witam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
neeon
PostWysłany: 01 Wrz 2008, 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 691


no poszła strona całkiem , tylko że mnie się wydaje ze ban poszedł na domenę główną i przy okazji poleciało wszystko , tak patrzę na to i zastanawiam się za co .. , Martin może przenieś część tego wątku , bo bym podyskutował chętnie na temat bo mnie też coś ostatnio bany lecą na stronach i próbuję z jednej , z drugiej strony i dalej lecą a teoretycznie nie powinny gorsze [cenzura] w sieci trzyma się
_________________
Szukasz pracy ? Zobacz na serwis pracy Next-Jobs znajdziesz tu oferty pracy z miast takich jak Szczecin Kraków czy Wroclaw
Tu znajdziesz OFERTY PRACY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny Strona 1 z 5


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » Umowa na pozycjonowanie stron
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group