Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Zaczynamy przygodę ze stronami » Zmniejszanie zdjęć online

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Zmniejszanie zdjęć online « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
voy-tech
PostWysłany: 22 Wrz 2008, 22:12    Temat postu: Zmniejszanie zdjęć online Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 286

Ostrzeżeń: 1

Witam.
Zrobiłem Photo Resizer Online - stronkę na której można zmniejszyć (w sumie i powiększyć) zdjęcia. Wiem, że sporo internautów ma z tym problemy (sic), więc postanowiłem im pomóc Smile
Bardzo proszę, abyście rzucili na to ustrojstwo okiem i powiedzieli co by tam zmienić - co jest potrzebne, a co przeszkadza, coś dodać, ująć itp.

Link do strony: zmniejszanie zdjęć online

Pozdro.
Czekam na Wasze sugestie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
eM_K_S
PostWysłany: 22 Wrz 2008, 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 294

Skąd: Wyszków | Warszawa

Przyda się maniakom naszej-klasy:) W końcu moja siostra nie będzie mnie męczyć, żebym jej zdjęcia zmniejszał, mimo, że już dawno instalowałem jej acdsee.
Nie wiem jednak czy to zmniejszanie zdjęć będzie intuicyjne dla laików a dla nich jest skrypt. Pomysł na plus, ale pomyśl nad uproszczeniem wyglądu całej strony.
_________________
zwrot podatku z Anglii
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
voy-tech
PostWysłany: 23 Wrz 2008, 00:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 286

Ostrzeżeń: 1

Myślałem już o tym, tylko nie wiem jak to uprościć. Dam mniej opisów, to niektórzy mogą się pogubić.
Myślałem o jednym formularzu (tylko szerokość) i jednej liście (tej rozwijalnej) - dałbym najwyżej więcej wartości do wyboru.
No ale jeżeli ktoś będzie chciał sobie zrobić avatar na forum, a będzie on "pionowy", a ograniczenie na forum obowiązuje max. 100px - to będzie musiał kombinować.
Myślałem też o jednym formularzu gdzie byłaby do wyboru szerokość i długość (dwa pola rozwijalne) i użytkownik wybierałby tylko z jednej listy wartosci - druga (pusta) byłaby ignorowana. No ale wtedy niektórzy też mogliby się zamotać.

Nie wiem. Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JankesM
PostWysłany: 23 Wrz 2008, 06:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 14 Lut 2006
Posty: 1445


Strona na pewno przyda się wielu osobom.
_________________
J@nkes (przyjaciel KCS)
B?dz zauwa?alny w Internecie! Dodaj swoj? stron? do najlepszego polskiego katalogu stron --> zobacz ciekawe strony. Nie tra? czasu i zrób to teraz! Najlepszy serwis dla e-mieszka?ca to: Piaseczno, który cz?sto czytam i udzielam si? na forum piaseczna. Polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kameleon
PostWysłany: 23 Wrz 2008, 06:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 03 Sie 2005
Posty: 952


Jak nie mam czasu na używanie programów, to korzystam z http://resizeimg.com/?l=pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
eM_K_S
PostWysłany: 23 Wrz 2008, 07:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 294

Skąd: Wyszków | Warszawa

zdecydowanie prostszy i bardziej intuicyjny jest resizeimg.
_________________
zwrot podatku z Anglii
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
devVoyager
PostWysłany: 23 Wrz 2008, 08:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 1

Skąd: Polska

Potrzebna mi jest właśnie stronka do zmniejszania wielkości obrazków - dobra robota, tylko tak jak już ktoś pisał za bardzo skomplikowany interfejs - przydało by się tylko załączyć plik i podać rozmiar docelowego obrazka.
_________________
Bezp?atna polska baza noclegowa wraz z opiniami i komentarzami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kristooki
PostWysłany: 23 Wrz 2008, 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 924

Skąd: Kraków

a nie lepiej było by zrobić coś zupełnie prostego w użyciu i maksymalnie użytecznego? Smile

krok pierwszy:
upload obrazka na serwer. Skrypt php sprawdza rozmiary obrazka "wypluwając" je do strony kroku drugiego - skalowania

Krok drugi
Pojawiają sie wartości rozmiaru oryginalnego obrazka - a pod nimi okienko z wartościami zmniejszonego. Użytkownik wpisując wartość np. wysokości "z palca" dostaje w drugim okienku proporcjonalnie zmniejszoną szerokość (i odwrotnie). Można by też dla ułatwienia obsługi zamieścić suwak, który automatycznie oddziaływał by na obie wartości pół (wysokość i szerokość proporcjonalnie).
Poniżej byłby przycisk "zmniejsz" i przeskok do kroku trzeciego

krok trzeci
podgląd wyniku pracy i dwie opcje:
- zapis na dysk komputera
- zapis w internecie (upload do serwisów typu imageshack, iv.pl czy coś)


to tak z myśli pisane Smile może pomoże Smile


a jak coś bardziej zaawansowanego to może przycinanie obrazka:
http://odyniec.net/projects/imgareaselect/
_________________
KRISTOOKI

Podczas zamawiania pakietu startowego wpisz [/url] | kod polecajacy Mobile Vikings i odbierz 19 zl za darmo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
voy-tech
PostWysłany: 23 Wrz 2008, 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 286

Ostrzeżeń: 1

Staram się unikać javy na swoich stronach o ile to tylko możliwe (niektórzy mają zblokowaną). W sumie ja też na stronach, które odwiedzam po raz pierwszy.
Niestety twórcom resizeimg nie udało się uniknąć błędu - jeżeli wpiszemy dwie wartości (szerokosć i wysokość) obrazek skaluje do nich i owszem, ale traci proporcje. Tego właśnie starałem się u siebie uniknąć i uniknąłem.
Dzięki za odpowiedzi. Postaram się jeszcze uprościć te moje ustrojstwo.

Kristooki, tego o czym napisałeś, bez javy by się chyba nie dało zrobić Rolling Eyes No ale jeszcze pomyślę.
W każdym razie dzięki za sugestie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kristooki
PostWysłany: 24 Wrz 2008, 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 924

Skąd: Kraków

voy-tech napisał:
Kristooki, tego o czym napisałeś, bez javy by się chyba nie dało zrobić Rolling Eyes No ale jeszcze pomyślę.

Jak nie chcesz Javy, to można to we flashu zrobić - będzie nawet prostsze do wykonania Wink
_________________
KRISTOOKI

Podczas zamawiania pakietu startowego wpisz [/url] | kod polecajacy Mobile Vikings i odbierz 19 zl za darmo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Zaczynamy przygodę ze stronami » Zmniejszanie zdjęć online
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group