Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Google » Google Online Marketing Challenge 2009

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Google Online Marketing Challenge 2009 « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
JankesM
PostWysłany: 20 Paź 2008, 12:47    Temat postu: Google Online Marketing Challenge 2009 Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Przyjaciel KCS
Przyjaciel KCS

Dołączył: 14 Lut 2006
Posty: 1445


Google Online Marketing Challenge

Google zaczęło przyjmować zgłoszenia do udziału w konkursie Google Online Marketing Challenge 2009, którego celem jest zachęcenie zespołów uniwersyteckich do opracowania strategii działań marketingowych w Internecie dla lokalnych przedsiębiorstw.

Konkurs jest ćwiczeniem odbywającym się w ramach zajęć na uczelni, umożliwiającym studentom zdobycie praktycznego doświadczenia w zakresie reklamy internetowej. Zespoły studentów otrzymują równowartość 200 dolarów, które mają przeznaczyć na reklamę w systemie Google AdWords, nawiązując współpracę z wybranym, lokalnym przedsiębiorstwem w celu opracowania skutecznej marketingowej kampanii internetowej dla tej firmy.

Zespoły muszą opisać swoją strategię, przeprowadzić kampanię, ocenić jej wyniki oraz opracować rekomendację dalszego rozwoju działań marketingowych danego przedsiębiorstwa w Internecie.

więcej: www.google.com/onlinechallenge/
_________________
J@nkes (przyjaciel KCS)
B?dz zauwa?alny w Internecie! Dodaj swoj? stron? do najlepszego polskiego katalogu stron --> zobacz ciekawe strony. Nie tra? czasu i zrób to teraz! Najlepszy serwis dla e-mieszka?ca to: Piaseczno, który cz?sto czytam i udzielam si? na forum piaseczna. Polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
grejf
PostWysłany: 24 Paź 2008, 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 295

Skąd: Konstancin Jeziorna

Jak dla mnie, to 1> Google widzi zagrożenie platnych reklam na duzych serwisach za $ to im zabiera dochody z AdWords ktoregos razu wpadlo mi do glowy tzn zauwazylem pewna zbierznosc, mianowicie czytajac Matt'a i "przeslanie" Guglarza w kwestiach boxów linkow jako Black Seo to wszystko chodzi o to, ze pozycjonerzy sa b.skueczni niz reklamy AdWrords generuja wiekszy ruch itp, zaczeli to propagowac szkolenia dla firm nawet juz u nas w polsce ze strony Google ujawniaja sie pracownicy Google, a wiadomo, ze pracownik firmy czuje bezpieczenstwo i szacunek ze strony Google i wie, ze go nie zawiedzie, ale w czy? no chyba tylko w tym ze go zgolasi z 2-4 tys pln. Co generejue ruch 8% mniejszy jak pozycjonowanie ktore wytwarza 92% ruchu, ale wiadomo marketing ze strony G nie powie wprost klientom firm, czyzby zimna wojna pomiedzy Swiatem pozycjonowania, a G o zarobki Wink
_________________
Witam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
mariolosek
PostWysłany: 01 Gru 2008, 09:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 155


Pozycjonowanie nie wyklucza Google AdWords i Google AdWords nie wyklucza pozycjonowania.
_________________
Kurs AdWords - jak tanio i efektywnie reklamowa? si? w AdWords
Google Analytics - podr?cznik instalacji i wykorzystania Google Analytics
Blog o marketingu w wyszukiwarkach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
grejf
PostWysłany: 01 Gru 2008, 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 295

Skąd: Konstancin Jeziorna

Mariusz nie bierz tego osobiście Wink ale troszke tak jest, "walka" tzn, pomiędzy dwiema stronami o dochody. Nie twierdze, że jedno z tych w/w rzeczy nie przynosi korzyści. Sam wiesz co teraz się dzieje jeżeli chodzi o ogólne pozycjonowanie, rola owego procesu się na tyle zmieniła co mnie oczywiście b.cieszy jestem za 100%SEO i etyce. Posiadam wolno stojącego bloga jak Ty i na trudne frazy jestem dużo dużo wyżej niż strony z dydykami o "spamowatych upodobaniach" Smile Jak sam wiesz w grudniu ruszamy na support /com/ Google z nową odsłoną pomocy dla Webmsterów (ktoś musi uniesc ten ciężar) aby użytkownicy zrozumieli na czym polega w chwili obecnej "Ranking".

Na PiO na ktorym mam 32 posty Very Happy rzuciłem tematem spersonalizowane wyszukiwanie era stron dla uzytkownika, to posypało się sporo pytań ludzi, którzy tam żyją od kilku lat, także trzeba gdzieś to naprostowywać. Najłatwiej jest przemówić do świeżych userów zaczynających przygodę ze stronami, bo "doświadczeni" nie znaczy, że zmienią ideologie myślenia jak i wartości wiedzy Smile

pozdrawiam
Grejf
_________________
Witam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
mariolosek
PostWysłany: 01 Gru 2008, 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 155


Grejf, oczywiście nie biorę tego osobiście Smile
_________________
Kurs AdWords - jak tanio i efektywnie reklamowa? si? w AdWords
Google Analytics - podr?cznik instalacji i wykorzystania Google Analytics
Blog o marketingu w wyszukiwarkach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
grejf
PostWysłany: 01 Gru 2008, 11:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 295

Skąd: Konstancin Jeziorna

To mnie cieszy Wink zresztą, Twoja kultura rozumowania jest bardzo przyjazna jak zawsze, ale wolałem to napisać oficjalnie Smile

pozdrawiam Cię, zdróweczka.
_________________
Witam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
mariolosek
PostWysłany: 01 Gru 2008, 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 155


Im wiecej wiedzy trafia na rynek, tym lepiej (nie ma znaczenia czy to jest SEO czy też Pay Per Click). Zwłaszcza tyczy się to ludzi, którzy kiedyś będą zarządzali firmami.
_________________
Kurs AdWords - jak tanio i efektywnie reklamowa? si? w AdWords
Google Analytics - podr?cznik instalacji i wykorzystania Google Analytics
Blog o marketingu w wyszukiwarkach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
grejf
PostWysłany: 01 Gru 2008, 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 295

Skąd: Konstancin Jeziorna

Dokładnie miałem jechać na szkolenie maxroy'a było w Warszawie o kampanii, ale chyba tylko dla spotkania się z gronem smakoszy wyszukiwarek Smile Lecz załapało mnie przeziębienie, że ledwo mówiłem. Żałuję, no ale cóż następne we Wrocławiu to chyba Twoje rejony, dla mnie daleko Very Happy

Cytat:
Im wiecej wiedzy trafia na rynek, tym lepiej (nie ma znaczenia czy to jest SEO czy też Pay Per Click). Zwłaszcza tyczy się to ludzi, którzy kiedyś będą zarządzali firmami.


Tym bardziej, że rola SEO coraz bardziej przenika wraz z SEM !
_________________
Witam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
grejf
PostWysłany: 01 Gru 2008, 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 295

Skąd: Konstancin Jeziorna

Mariusz powiedz mi jak to jest, np. W reklamach Google znajdują się reklamy np. Anty radary, które łamią prawo reklam Google Adwords, które zostało napisane Smile Czy to błąd czy regulamin reklam Google jest nieaktualny.

pozdrawiam
_________________
Witam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
mariolosek
PostWysłany: 03 Gru 2008, 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 155


Możesz podać przykład takiej reklamy? Mówisz o słowie kluczowym "antyradary" ?
_________________
Kurs AdWords - jak tanio i efektywnie reklamowa? si? w AdWords
Google Analytics - podr?cznik instalacji i wykorzystania Google Analytics
Blog o marketingu w wyszukiwarkach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
grejf
PostWysłany: 04 Gru 2008, 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 295

Skąd: Konstancin Jeziorna

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=antyradary&lr=


! -
_________________
Witam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Google » Google Online Marketing Challenge 2009
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group