Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » Pozycjonowanie na frazę: wesele

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
 Pozycjonowanie na frazę: wesele « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
eM_K_S
PostWysłany: 06 Wrz 2007, 18:51    Temat postu: Pozycjonowanie na frazę: wesele Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 294

Skąd: Wyszków | Warszawa

Witam.. chciałbym poznać Wasze opinie na ten temat. Czy warto moją stronę pozycjonować na tą frazę? Rozmawiałem wczoraj prawie całą noc z właścicielem strony wyjdzzamnie.pl ktora jest obecnie na pierwszym miejscu. Mówi, że pozycjonowanie zajęło im niecały rok. a jedyny sposób na sukces to linki,linki i jeszcze raz linki.
Staram się dodawać swoją strone codziennie do kilku katalogów. Ale słyszałem, że ostatnio coraz ważniejsza dla google jest treść na stronie a nie ilość linków prowadzonych do nich. Jak mogę zmienić treść na swojej stronie? Jak ją rozbudować? Frazy na którę teraz głównie pozycjonuję to : dj wodzirej i dj na wesele. Zacząłem jednak zgodnie z sugestią crasha pozycjonowanie na wesele warszawa, już jestem na 14 pozycji. Nie mam jednak ani z adwordsa ani z samego google prawie zadnych wejsc na tą frazę.

Powiedzcie mi jeszcze czy opłaca mi się wykupić reklamę na wyjdzzamnie.pl

TU i TU znajdują sie statystyki tej podstrony.
za reklame chcą bagatela zł rocznie. Jak myślicie opłaca się? A może zainwestować w jakiś program wymiany linków? czy to też ma zastosowanie dla pozycjonowania?

a może Wy macie jakieś ciekawe katalogi weselne w których móglbym pozycjonować stronę dj-na-wesele.pl
co jeszcze innego mogę zrobić? Jaki jeszcze anchory używać?
_________________
zwrot podatku z Anglii
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
Cichy
PostWysłany: 06 Wrz 2007, 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 196


Hej.

Najpierw wybierz sobie porzadne frazy - sprawdz na ktore sa wejscia
Sprawdz sobie tutaj:

https://adwords.google.pl/select/KeywordToolExternal

Bo wiesz mozesz byc wysoko - bardzo wysoko w wyszukiwaniu na te twoje frazy a wejsc niewiele bedziesz mial.
Podam przyklad (Jestem na 12 pozycji na slowo Katalog a to jest bardzo konkurencyjne slowo - ale co z tego jak to jest aby prestiz a nie przklada sie to na wejscia) Za to na slowo Pomponik mam juz sporo wejsc - wiec sam widzisz roznice Very Happy. To jest klucz.
Frazy na ktore sa wejscia w twojej branzy - reszta cie nie interesuje tylko To - bo tu masz potencialnych klientow. Oplaca sie zrobic kampanie w google - dobrac takie frazy na ktore sa wejscia i wtedy na kilka wejsc trafisz klienta sobie za 500 czy 1000 zl a wydasz 5 zl czy 2 zl. Juz nawet to Ci kiedys chyba na pw cos pisalem podobnego

A rownolegle na te frazy pozycjonujesz. Ja bym to tak przeprowadzil.

Pozdrawiam.
_________________
Doda?e? ju? Swój Serwis do Naszej
Bazy Stron Polskiego Internetu?

www.Katalog.MCportal.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
eM_K_S
PostWysłany: 06 Wrz 2007, 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 294

Skąd: Wyszków | Warszawa

tak tak.. pisałeś.. pisałeś również o budowaniu zapleczna dla mojej strony. czyli o stworzeniu jakiegoś portalu tematycznego.. i ciągle to za mną chodzi. Najgorszy jest tylko brak czasu, ale powoli spokojnie zajmę się i portalem. Co do adwordsa to zainwestowałem w niego 150 zł i nie dał mi ani jednego zlecenia. więc narazie odpuściłem. Więcej grań mam z dwukropka i gumtree.
_________________
zwrot podatku z Anglii
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Martin
PostWysłany: 06 Wrz 2007, 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

eM_K_S różnica między Twoją stroną a wyjdzzamnie.pl jest zasadnicza m.in. tematyczny content. Zrób na pierwszej stronie system informacji, w których opisuj swoje doświadczenia dj'a na wesele, informacje weselne (tematyczne) itp..., tak aby mieć jak najwięcej słów kluczowych w treści na swojej stronie...

Treść, linki, content, linki, artykuły tematyczne, linki w treści i tak dalej...
Pisz?

Druga sprawa jest taka, czy oby na pewno osoba, która szuka dj'a lub zespołu wpisuje w Google: wesele? Prędzej taka osoba wpisze frazę: zespół na wesele, lub bardziej zawężając: zespół na wesele Warszawa itp. Analizowałeś statystyki swojej strony? Przeanalizuj statystyki i zastanów się, czy oby zależy Ci na frazie: wesele? Wielu pozycjonerów nie powie ci o tym, bo będzie chciała zgarnąć od ciebie sporą kasę, ale nie zawsze takie frazy ściągają potencjalnych klientów.

Naucz się również linkować treść na swojej stronie i innych stronach...
Przykład: http://www.dj-na-wesele.pl/oferta.html
Masz w treści: "Oferuję: Muzyka na wesele (...)", dlaczego podlinkowałeś słowo muzyka? Powinieneś podlinkować frazę: muzyka na wesele. Linkuj frazy, na które chciałbyś aby trafiały do ciebie osoby zainteresowane tematyką Twojej strony. Podałem ci jeden przykład, ale myślę, że idąc za ciosem pozmieniasz podlinkowane słowa, frazy.

Dodawanie do katalogów stron to jedna sprawa, a przy stronie tematycznej jak Twoja - powinieneś dodawać swoją stronę i oferować swoje usługi w portalach tematycznych o weselu itp Jest dużo for dyskusyjnych o takiej tematyce, i to właśnie tam młode pary szukają zespołów itp. Oprócz tego istnieją katalogi firm, do których dodają się firmy oferujące swoje usługi w przygotowaniu i organizacji wesel. Wiele razy wyszukiwałem znajomym informacje o zespołach na wesele właśnie w katalogach tematycznych, które są najczęściej połączone z portalami weselnymi!

p.s. Koleżanka z pracy również śpiewa na weselach i nawet nie mają strony internetowej. Dodali swoje usługi do portali weselnych i to portale ich promują. Czasami zespoły nie muszą mieć strony, aby być rozchwytywanym. Często zadowolone pary młode reklamują zespoły innych zainteresowanym... Na podstawie tak wypracowanej marki koleżanka ma tyle zleceń, że nie ma czasu w weekend wyskoczyć z nami na piwo...

Nie będę się więcej rozpisywał, bo już na podstawie powyższych informacji wyciągniesz stosowne wnioski i będziesz mógł zoptymalizować i rozbudować swoją stronę...

Powodzenia
Pisz?
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
eM_K_S
PostWysłany: 06 Wrz 2007, 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 294

Skąd: Wyszków | Warszawa

Martin napisał:
eM_K_S różnica między Twoją stroną a wyjdzzamnie.pl jest zasadnicza m.in. tematyczny content.


ale ja wcale nie porównuję się do wyjdzzamnie.pl ja poprostu pytam czy warto mi płacić za reklamę u nich.

Martin napisał:
Zrób na pierwszej stronie system informacji, w których możesz opisywał swoje doświadczenia dj'a na wesele, informacje weselne (tematyczne) itp...


ale o czym konkretniej myślisz? Chodzi Ci o pisanie czegoś w rodzaju bloga czy notatnika? I prowadzić to na stronie głównej? ale gdzie? po prawej stronie czy w jakimś mniejszym okienku które można przewijać, kompletnie nie wiem jak to rozwiązać


Martin napisał:
zależy Ci na frazie: wesele?

nie zależy mi nawet trochę, bo najwięcej wejść mam z fraz dj na wesele oraz dj wodzirej. Parę wejść mam na wodzirej warszawa i dj na wesele warszawa Na samo wesele warszawa i wesele liczba wejść jest znikoma. Ale jak ktoś już wspominał na forum lepiej jest pozycjonować regionalne słowo wesele i dlatego pytam. Wg mnie nie ma to sensu i cieszę się, że mnie popieracie.


Martin napisał:

Naucz się również linkować treść na swojej stronie i innych stronach...


właśnie z tym nie wiedziałem o co chodzi. Myślałem, że najważniejszy jest link a nie to jakimi słowami jest wywołany. Już teraz do katalogów i preceli dodaję właśnie takie anchory o jakich mówisz, teraz muszę popracować nad treścią strony (zaraz się tym zajmę).

Martin napisał:


p.s. Koleżanka z pracy również śpiewa na weselach i nawet nie mają strony internetowej. Dodali swoje usługi do portali weselnych i to portale ich promują. Czasami zespoły nie muszą mieć strony, aby być rozchwytywanym. Często zadowolone pary młode reklamują zespoły innych zainteresowanym... Na podstawie tak wypracowanej marki koleżanka ma tyle zleceń, że nie ma czasu w weekend wyskoczyć z nami na piwo...


doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że internet w tej branży nie jest najważniejszy.. Ale to dzięki niemu zyskałem pierwszych klientów, którzy już zlecili mi kilka grań. Także restauracje polecają naszą ofertę. Ja też na ten rok mam już może tylko ze dwa wolne terminy. ale chcę mieć zabezpieczenie na przyszłySmile zespół na wesele wynajmuje się z rocznym wyprzedzeniem, dja na wesele około 3-4 miesięcy. Poza tym dzięki pierwszej pozycji na dane frazy mógłbym promować inne strony a z czasem stworzyć swój mały wewnętrzny katalog weselny. Czekam teraz na naliczenie GPR ciekawe czy znów dostanę zero. Mam nadzieję, że nie.

Martin napisał:

Nie będę się więcej rozpisywał, bo już na podstawie powyższych informacji wyciągniesz stosowne wnioski i będziesz mógł zoptymalizować i rozbudować swoją stronę...

Powodzenia


dziękuję serdecznie...
już zabieram się do pracy
_________________
zwrot podatku z Anglii
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Martin
PostWysłany: 06 Wrz 2007, 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

eM_K_S napisał:
po prostu pytam czy warto mi płacić za reklamę u nich

Zależy jaką formę reklamy proponują? Jednak jeżeli oferują link bezpośredni to warto o tym pomyśleć, bo to vortal tematyczny a więc moc takiego linku jest dla ciebie zdecydowanie większa niż z innych serwisów nie powiązanych tematycznie.
eM_K_S napisał:
Chodzi Ci o pisanie czegoś w rodzaju bloga czy notatnika?

Każdy system aktualności jest pomocny przy stronach internetowych. Umiejętnie pisząc takie informacje, możesz mieć możliwość naturalnego nasycenia strony słowami kluczowymi.
eM_K_S napisał:
Myślałem, że najważniejszy jest link a nie to jakimi słowami jest wywołany.

Anchor tekst jest BARDZO WAŻNY!

Na stronie http://www.dj-na-wesele.pl/oferta.html masz:
Cytat:
Miasta / miejscowości, do których zawitałem/zawitam:
* Warszawa
* Grójec
* Białystok
* Ostrołęka
* Mińsk Mazowiecki
* Wyszków

Dlaczego nie atakujesz miejscowości z powiatu piaseczyńskiego w którym ja mieszkam, np.: Piaseczno, Góra Kalwaria, Lesznowola, Konstancin-Jeziorna, Prażmów, Tarczyn i miejscowości okoliczne? Opisz swoje usługi w moim serwisie z darmowymi ogłoszeniami dla mieszkańców powiatu piaseczyńskiego: darmowe ogłoszenia. Dodaj tam swoje ogłoszenie. Zapraszam!
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
eM_K_S
PostWysłany: 06 Wrz 2007, 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 294

Skąd: Wyszków | Warszawa

popracowałem nad linkowaniem.. mam nadzieję, że nie przesadziłem

[edytka] dodałem ogłoszenie i czekam na akceptacjęSmile
_________________
zwrot podatku z Anglii


Ostatnio zmieniony przez eM_K_S dnia 06 Wrz 2007, 21:29, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
cRaSh
PostWysłany: 06 Wrz 2007, 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 19 Gru 2006
Posty: 272

Skąd: Lublin

Cytat:
Treść, linki, content, linki, artykuły tematyczne, linki w treści i tak dalej...

Martin, zapomniałeś o linkach Very Happy

I ja bym się skupił na tych niszówkach, które podał ci Martin, kilka linków z systemu wymiany i już sie pojawisz w wynikach wyszukiwania Smile
Nie będę polecał systemu bo jestem stronniczy Razz
_________________
Szko?a angielskiego? Prosz? - Angielski Lublin.
A mo?e chcesz sobie pot?umaczy? orygina? Molière‘a ? Prosz? - T?umaczenia francuski.
[url=http://otwieramy.info]?OTWIERAMY![/url] Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
eM_K_S
PostWysłany: 06 Wrz 2007, 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 294

Skąd: Wyszków | Warszawa

ale na jakiej zasadzie działają te systemy? Każdy w pewien sposób jest stronniczy...Smile a od tego jest forum by wymieniać sie swoimi poglądami i przekonywać do swoich racji
_________________
zwrot podatku z Anglii
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
eM_K_S
PostWysłany: 06 Wrz 2007, 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 294

Skąd: Wyszków | Warszawa

Martin napisał:
eM_K_S napisał:
po prostu pytam czy warto mi płacić za reklamę u nich

Zależy jaką formę reklamy proponują? Jednak jeżeli oferują link bezpośredni to warto o tym pomyśleć, bo to vortal tematyczny a więc moc takiego linku jest dla ciebie zdecydowanie większa niż z innych serwisów nie powiązanych tematycznie.



proponuje mi coś takiego

moja witryna jest druga obecnie.. narazie darmowo dał mi do wypróbowania... i nie wiem co robić dalej
_________________
zwrot podatku z Anglii
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Martin
PostWysłany: 07 Wrz 2007, 06:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

eM_K_S napisał:
proponuje mi coś takiego, i nie wiem co robić dalej

Link jest bezpośredni i portal tematyczny! Dużo biorą za reklamę (miesięcznie, ..., rocznie)? Portal jest tematyczny, tak więc i wartość linku jest większa niż w innych serwisach.

p.s. zobacz jak szybko zaindeksuje się wizytówka w tym portalu: wyjdzzamnie.pl/Dj;na;wesele-info-228776486.htm i czy w statystykach masz przejścia z tego portalu na Twoją stronę.
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
grejf
PostWysłany: 07 Wrz 2007, 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 295

Skąd: Konstancin Jeziorna

eM_K_S Poczekam, az zrobisz to co Ci chlopaki napisali i za 2-3 miesiace pykniemy sobie zaplecze na 3-4 zdania pt:Wesela. Wink
_________________
Witam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
eM_K_S
PostWysłany: 07 Wrz 2007, 12:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 294

Skąd: Wyszków | Warszawa

Martin napisał:

Link jest bezpośredni i portal tematyczny! Dużo biorą za reklamę (miesięcznie, ..., rocznie)? Portal jest tematyczny, tak więc i wartość linku jest większa niż w innych serwisach.

p.s. zobacz jak szybko zaindeksuje się wizytówka w tym portalu: wyjdzzamnie.pl/Dj;na;wesele-info-228776486.htm i czy w statystykach masz przejścia z tego portalu na Twoją stronę.


normalnie około 350 zł / rok. Z racji tego, że właściciela poznałem na PiO miałbym trochę taniej.
Wizytówka od dwóch dni nie została jeszcze zaindeksowana a GA pokazał tylko jedno wejście z tego portalu
_________________
zwrot podatku z Anglii
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
grejf
PostWysłany: 07 Wrz 2007, 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 295

Skąd: Konstancin Jeziorna

n to sie cenia na PiO HEHE, to jedyne forum na ktorym nigdy nie bede, za ta cene mogles tyle pozytecznych rzeczy zrobic na rok, ze by Ci procentowalo na 10 nastepnych... na w/w forum nie ma zbytnio kultury i merytoryki tam jest jarmark Wink
_________________
Witam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Martin
PostWysłany: 07 Wrz 2007, 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

eM_K_S napisał:
normalnie około 350 zł / rok

Sporo jak za taką wizytówkę, dodatkowo za rok znowu będziesz musiał zapłacić! Za te pieniądze możesz zbudować swoje własne zaplecze tematyczne i dodatkowo reklamować się na tańszych lub darmowych portalach tematycznych / weselnych.
Pisz?
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Pozycjonowanie i Optymalizacja » Pozycjonowanie na frazę: wesele
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group