Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Uwagi, sugestie i sprawy organizacyjne » kopie Katalogu KCS

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
 kopie Katalogu KCS « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
kameleon
PostWysłany: 18 Paź 2005, 18:44    Temat postu: kopie Katalogu KCS Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 03 Sie 2005
Posty: 952


Jak widać zaczynają się pojawiać katalogi korzystające z pomysłów Katalogu Ciekawych Stron

http://www.segregator.i365.pl/

Szkoda, że bez oryginalnych pomysłów Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
Martin
PostWysłany: 18 Paź 2005, 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Tak poznałem już ten katalog na innym forum tematycznym o pozycjonowaniu i optymalizacji. Nie mam osobiście nic przeciwko powstawaniu katalogów, bo to wręcz potrzebna rzecz w Internecie przy pozycjonowaniu stron, lecz jak widać twórca nawet bardzo mocno skorzystał z układu strony i pomysłów naszego Katalogu.

Począwszy od wyświetlania kategorii, wyświetlania wizytówek stron, układu tekstu, podstron z linkiem bezpośrednim do konkretnej podstrony, podpunkty w regulaminie, oraz strona z kontaktem - gdzie jest użyty identyczny formularz kontaktowy - tylko w jakim celu przy jednym redkatorze wybór za pomocą pola checkbox?

No cóż liczę tylko na to, że twórca tego katalogu wymysli coś do swojego katalogu coś oryginalnego i zmieni choć trochę układ i sposób wyświetlania stron w katalogu.
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami


Ostatnio zmieniony przez Martin dnia 22 Paź 2005, 07:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Waldek
PostWysłany: 18 Paź 2005, 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 07 Paź 2005
Posty: 447

Skąd: Skar?ysko Kamienna

Autor musie jeszcze popracować.
W Mozill'i jest rozjazd strony Wink
Opera i IE, może być.
_________________
Waldek
http://katalog-www.eu
http://rafa.koralowa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Martin
PostWysłany: 18 Paź 2005, 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Dokładnie katalog ten rozjeżdza się w Firefox. Widocznie ktoś pracuje w IE. Dodatkowo nie dopracowany mod-rewrite:
http://www.segregator.i365.pl/Kino%20i%20film-i6.html
w linkach widoczne spacje -- %20
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Waldek
PostWysłany: 18 Paź 2005, 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 07 Paź 2005
Posty: 447

Skąd: Skar?ysko Kamienna

Martin napisał:

w linkach widoczne spacje -- %20


Zgadza się, nie zauważyłem.
_________________
Waldek
http://katalog-www.eu
http://rafa.koralowa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Koniu
PostWysłany: 18 Paź 2005, 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 11 Wrz 2005
Posty: 1123

Ostrzeżeń: 1
Skąd: Warszawa

powiem tak człowiek sie napracuje sam cos opracuje ,ma pomysl wizje ,tworzy a tu taki ..... zeruje na pomyslach innych
_________________
Nieruchomo?ci Og?oszenia motoryzacyjne Katalog Stron
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kameleon
PostWysłany: 18 Paź 2005, 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 03 Sie 2005
Posty: 952


No jak widać brakuje ludziom indywidualnej weny twórczej i korzystają z cudzych pomysłów. Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MMP
PostWysłany: 21 Paź 2005, 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 4


Witam,

Jestem administatorem Katalogu stron, KCS znałem już od jakiegoś czasu i uważałem go za dobry katalog - głównie dzięki wyświetlaniu obrazu przy danym wpisie i postanowiłem zrobić coś podobnego. Więc nie da sie zaprzeczyć że ten pomysł nie jest zapożyczony, podobnie jest z boxem kontaktu ale tworząc skrypt katalogu wiedziałem że będzie on miał kilku redaktorów - w tej chwili jest ich trzech.

Wyświetlanie kategorii, wyświetlanie wizytówek stron, linki bezpośrednie - taki układ jest w każdym katalogu np. w cncatcie czy qlWeb też kategorie wyświetlają się na głównej stronie bez zbędnych ceregieli. Wizytówki stron podobnie - design katalogu który zaprojektował grafik nie pozwałał mi na inne ich zrobienie. Linki bezpośrednie a jaki katalog ich nie ma?
Niestety społeczeństwo sobie utarło że takie coś jest potrzebne i troche krzywo patrzą jak ich nie ma.

Teraz co do układu strony - układ strony jest standardowy. Wiele stron posiada układ Content - Right tak samo jak systemy portalowe stosują Left - Content - Right. Więc tutaj to już jest standardem więc nie ma co mówić o kopii.

Jeszcze co do spacji w adresie zostały one specjalnie tak zrobione by oddawały prawdziwą nazwe kategorii. Żeby nie było tez nie domówień mod_rewrite nie zajmuje sie parsowaniem adresów a tylko ich maskowaniem.

Co do rozpadania się menu teraz powinno być wszystko ok - sam pracuje na FF i u mnie a także u kolegi wszystko było OK, więc nie wiem czemu niektórym sie rozpada. Wersje dla IE tez poprawiłem i już powinno być wszystko ok. Ale jeżeli komuś dalej sie coś rozwala to poprosiłbym o screena, nazwe przeglądarki i roździelke.

Co do własnych pomysłów to powoli zaczną sie pojawiać - wczoraj pojawiła się opcja głosowania na strony przez użytkowników której nie ma w KCS, został zmieniony także sposób linkowania do wizytówek więc nie kradniemy pozycji stron dodanych tak jak to ma teraz miejsce w KCS.

Do dwóch ostatnich postów - po co tworzono onet skoro była wp. po co jest google jak było yahoo. Po co jest linux jak jest windows?

Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Waldek
PostWysłany: 21 Paź 2005, 17:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 07 Paź 2005
Posty: 447

Skąd: Skar?ysko Kamienna

Przede wszystkim dziękuję za umieszczenie mojej strony w katalogu NIESPODZIANKA. Smile

Strona nadal źle się prezentuje w Mozilla Firefox. Mam rozdzielczość 1024X768.
Od miejsca „10 najlepszych stron” do dołu zachodzi około 5% lewo na pole główne.
Druga sprawa to zamieszczone są przyciski W3C, (XHTML), który pokazuje parę błędów, ale to jest sprawa jak wiemy UMOWNA.
Pole BUTTONY też zachodzi w lewo.
_________________
Waldek
http://katalog-www.eu
http://rafa.koralowa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
MMP
PostWysłany: 21 Paź 2005, 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 4


Cytat:
Przede wszystkim dziękuję za umieszczenie mojej strony w katalogu NIESPODZIANKA. Smile

Strony które nie są DMOZ'ami, biblie i inne strony nie potrzebne nie będą dodawane. Więc jeśli strona prezentuje treść to zostaje dodana.

Co do FF to przeszłem na wskazaną roździelczość i wykonałem screen:

Wygląda na to że to jakiś inwidualny problem bynajmniej znajomi których sie pytałem nie widzą odstępstw od orginału.

Co do XHTML to zachwile znowu sie pojawi dla strony głównej niestety program który uzywam sam dodaje meta tag generator który jest niezgodny ze standardem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Waldek
PostWysłany: 21 Paź 2005, 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 07 Paź 2005
Posty: 447

Skąd: Skar?ysko Kamienna

MMP napisał:
Strony które nie są DMOZ'ami, biblie i inne strony nie potrzebne nie będą dodawane. Więc jeśli strona prezentuje treść to zostaje dodana.


Jak już wspomniałem jestem mile zaskoczony Smile

W sprawie wyświetlania pod Mozilla popytam kolegów i jeszcze dzisiaj dam odpowiedź. Możliwe, że to mój problem.
Dam na inną grupę, gdzie mnie od dawna znają (jest bardzo liczna).
_________________
Waldek
http://katalog-www.eu
http://rafa.koralowa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Waldek
PostWysłany: 21 Paź 2005, 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 07 Paź 2005
Posty: 447

Skąd: Skar?ysko Kamienna

No i na podstawie tego, co otrzymałem (12 osób) muszę zwrócić honor.
JA MAM PROBLEM Z MOZILL’Ą.
Muszę pogrzebać u siebie.
Przepraszam Exclamation
_________________
Waldek
http://katalog-www.eu
http://rafa.koralowa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Martin
PostWysłany: 22 Paź 2005, 08:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

No proszę widać gościmy na forum admina katalogu. Miło nam Cool
Wczoraj mnie nie było, ale dzisiaj odpowiem na Twoją odpowiedź, bo niektóre rzeczy nadają się do dalszej rozmowy.

MMP napisał:
Wyświetlanie kategorii, wyświetlanie wizytówek stron, linki bezpośrednie - taki układ jest w każdym katalogu np. w cncatcie czy qlWeb też kategorie wyświetlają się na głównej stronie bez zbędnych ceregieli.


Nie mam nic przeciwko katalogom, jak wpomniałem w pierwszej odpowiedzi na informacje napisaną przez kameleon, ale w Twoim przypadku chciałeś stworzyć coś oryginalnego nie korzystając z gotowych szablonów jakie są często wykorzystywane w kolejnych powstających Katalogach. Jest wiele katalogów zawierających miniaturki stron, ale inne katalogi mają całkiem inne układ.

Przykład:
http://www.katalogstron.com.pl/
http://www.katalog.gemsnet.pl/

Nie będę opierał się na wielu przyładach - wystarczy do pokazania tego te dwa przykłady. Jak widzisz też mają miniaturki w swojej treści przy każdej stronie i po kliknięciu też wchodzi się na wizytówkę konkretnej strony. Jednak układ jest inny. Czyli wniosek z tego taki, że jest możliwość zrobienia wyświetlania miniaturek stron, bez koniecznści powielania identycznego układu.

Ty piszesz o układzie każdego katalogu od strony technicznej, my nie widzimy kodu Twojego katalogu, tak więc oceniamy go powierzchownie - wszystko to co widać. Wizualny układ jest bardzo podobny.

MMP napisał:
design katalogu który zaprojektował grafik nie pozwałał mi na inne ich zrobienie. Więc nie da sie zaprzeczyć że ten pomysł nie jest zapożyczony...,


Nikt nie mówi tutaj o grafice Twojego katalogu, ale o identycznym układzie opartym o środek i prawe boxy [Content - Right]. Wszystko oparte jest o podobny schemat na boxach. To dziwne, że nie maiłeś nic do powiedzenia dla grafika, który ci to tworzył. Najczęściej to zleceniodawca kieruje pracą związaną nad grafiką, a nie grafik narzuca swoje działania. Jeżeli piszesz, że wiele portali to wykorzystuje OK, ale portale korzystają z gotowych systemów portalowych, ale jeżeli ktoś sam coś tworzy to wzorując się na innej stronie powinien wymyśleć coś oryginalnego.

MMP napisał:
,...podobnie jest z boxem kontaktu ale tworząc skrypt katalogu wiedziałem że będzie on miał kilku redaktorów - w tej chwili jest ich trzech.


Jest wiele metod na wykonanie kontaktu do kiku redaktorów, bez konieczności tworzenia takiego układu jak u nas w Katalogu KCS. Czy pomyślałeś o polu select (często wykorzystywane przy wielu redkatorach)? Nawet w systemach portalowych.

MMP napisał:
Jeszcze co do spacji w adresie zostały one specjalnie tak zrobione by oddawały prawdziwą nazwe kategorii. Żeby nie było tez nie domówień mod_rewrite nie zajmuje sie parsowaniem adresów a tylko ich maskowaniem.


Sorry, ale robiąc w taki sposób nie oddajesz prawdziwej nazwy kategorii:
Sklepy%20internetowe-i21.html
Patrząc na adres nie widzę prawdziwej nazwy - jest różnica patrząc na adres:
- Sklepy%20internetowe (u Ciebie)
- Sklepy internetowe (poprawan nazwa kategorii)
- Sklepy-internetowe (u nas)
Spójrz i zobaczysz co oddaje prawdziwą nazwę kategorii i co jest lepiej odbierane przez indeksujące roboty? Adresy maskowane są przede wszystkim w celu bardziej czytelnych linków a co z tym idzie - lepszemu indeksowaniu. Katalogi powstają w celu lepszej i dodatkowej indeksacji stron znajdujących się w Katalogu - to katalogi pozwalają poprawić pozycję wielu stron w wyszukiwarach.

MMP napisał:
został zmieniony także sposób linkowania do wizytówek więc nie kradniemy pozycji stron dodanych tak jak to ma teraz miejsce w KCS.


Nie chodziło o dokładny sposób linkowania (strona-ss47.htm) to strona techniczna, ale o układ. Popatrz na katalogi, które linki podałem powyżej - tam układ jest całkiem inny wizytówek wyświetlanych stron - a u Ciebie jest taki jak u nas i tylko o to chodzi.
Tutaj w drugiej części zacytowanej cześci Twojej wypowiedzi nie wiem o co Ci chodzi? Oprócz tego jeżeli coś zacząłeś na ten temat pisać to proszę o rozwinięcie myśli. Użyłeś bardzo ostrego słowa "kradniemy" i to mi się bardzo nie podoba. Nikt powyżej nie określił skorzystania z naszych pomysłów za kradzież a Ty posądzasz nas o kradzież? To mocne oskarżenie i proszę się wytłumaczyć.
Z takim sformułowaniem można mówić jeżeli ktoś skorzysta z czyjegoś artykułu nie informując o źródle, co ma miejsce na stronach informacyjnych i wielu webmasterskich. Nie wiem w związku z czym użyłeś tego określenia porównując katalogi stron, gdzie w głównej mierze strony dodawane są przez użytkowików a przez redaktorów jedynie akceptowane. Gdzie tu kradzież?

MMP napisał:
Do dwóch ostatnich postów - po co tworzono onet skoro była wp. po co jest google jak było yahoo. Po co jest linux jak jest windows?


Porównania są bardzo trafne w Twoim przypadku, ale w każdym przypadku jak każdy nas wie są RÓŻNICE zarówno techniczne jak i wizualne. Techniczne możemy porównywać w systemach Windows i Linux ale w przyadku wyszukiwarek i portali jedynie wizualne! Właśnie o to chodzi w całym interesie, żeby twórzyć i wzorować się ale róbić coś bardziej orginalnego wizualnie.
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MMP
PostWysłany: 22 Paź 2005, 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 4


Cytat:
Jest wiele katalogów zawierających miniaturki stron, ale inne katalogi mają całkiem inne układ.

Tak, ale układ zalerzy od specyfikacji katalogu - treści którą chcemy przekazać.
Layout zastosowany na GamsNet jest typowy dla stron posiadających menu nawigacyjne strony w treści. W moim katalogu menu zostało umiejscowione przez co lewa strony została zwolniona na rzecz głównej treści. Po moim ostatnim forum wiem że ludzie wolą mieć glówna treść po lewej stronie a nie po prawej gdy na lewicy nie ma nic co mogło by zainteresować oglądającego
Wygląd katalogstron.com.pl mi sie nie podoba więc go raczej nie skomentuje - ale nie ma w nim 'uatrakcyjniej' wszystko jest w sferze treści.

Cytat:
po kliknięciu też wchodzi się na wizytówkę konkretnej strony.

Tak, ale my przyjeliśmy że nie będziemy kraść pozycji stron dodanych w niektórych wyszukiwarkach stron. Żeby zobaczyć wizytówke trza kliknąc na obrazek gdzie parametrem alt jest Losowa strona:/Strona $nazwa_strony przez co głównym słowem kluczowym nie jest tytuł strony.

Cytat:
Ty piszesz o układzie każdego katalogu od strony technicznej, my nie widzimy kodu Twojego katalogu, tak więc oceniamy go powierzchownie - wszystko to co widać. Wizualny układ jest bardzo podobny.

Katalog posiada także swoje opcje których np. w KCS nie ma takie jak losowa strona/najlepiej oceniane/głosowania użytkowników i one też powinny być oceniane - bo mogą zostać przetestowane bez zaglądania do kodu skryptu. A jak już mówiłem szablon który grafik zastosował jest dość popularny. Tak samo popatrz na fora dyskusyjne - nie zalerznie od silnika, przedstawienie treści jest podobne. Różnica jest tylko w opcjach skryptu.

Cytat:
Wszystko oparte jest o podobny schemat na boxach. To dziwne, że nie maiłeś nic do powiedzenia dla grafika, który ci to tworzył. Najczęściej to zleceniodawca kieruje pracą związaną nad grafiką, a nie grafik narzuca swoje działania.

Być może ale ja jak zlecem coś wykonania grafikom podaje strony na których mają sie wzorować i jakie opcje będą w systemie by grafik mógł je tak dodać. Na owej liście znalazł się KCS. Grafik jest dlatego grafikiem bo ma zmysł, pomysł a także odpowiednią wiedze jak wszystko ustawić by jak największe grono ludzi było zadowolone. Ja jestem programisom i nie mam zmysłu artystycznego bym mógł dyrygować grafikiem. Jeżeli natomiast mam jakąś wizje pytam sie osoby wykonującą design co o tym sądzi i czy to przejdzie.

Cytat:
Jeżeli piszesz, że wiele portali to wykorzystuje OK, ale portale korzystają z gotowych systemów portalowych, ale jeżeli ktoś sam coś tworzy to wzorując się na innej stronie powinien wymyśleć coś oryginalnego.

Z tego co sobie przypominam Wirtualna Polska nie korzysta z autorskiego systemu ale też z płatnego, i bardzo sie róźni w sposobie prezentowania treści z innymi stronami. Wiele skryptów posiada systemy szablonów dzięki czemu można łatwo manipulować wyglądem strony, np forum dyskusyjne jakim jest phpBB. te forum przypomina inne fora - zmieniona została tylko grafika. A mogło zostać zmienione dużo więcej tak jak na http://gaiaonline.com/

Cytat:
Jest wiele metod na wykonanie kontaktu do kiku redaktorów, bez konieczności tworzenia takiego układu jak u nas w Katalogu KCS. Czy pomyślałeś o polu select (często wykorzystywane przy wielu redkatorach)? Nawet w systemach portalowych.

Pole select tak jak i radio pozwala na wybranie jednego redaktora, co prawda można zastosować jeszcze opcje multiple ale wygląd takiego pola byłby nie estetyczny w tym przypadku - dlatego postanowiłem zastosować pola wielokrotnego wyboru.

Cytat:
Sorry, ale robiąc w taki sposób nie oddajesz prawdziwej nazwy kategorii:
Sklepy%20internetowe-i21.html
Patrząc na adres nie widzę prawdziwej nazwy - jest różnica patrząc na adres:
- Sklepy%20internetowe (u Ciebie)
- Sklepy internetowe (poprawan nazwa kategorii)
- Sklepy-internetowe (u nas)
Spójrz i zobaczysz co oddaje prawdziwą nazwę kategorii i co jest lepiej odbierane przez indeksujące roboty? Adresy maskowane są przede wszystkim w celu bardziej czytelnych linków a co z tym idzie - lepszemu indeksowaniu. Katalogi powstają w celu lepszej i dodatkowej indeksacji stron znajdujących się w Katalogu - to katalogi pozwalają poprawić pozycję wielu stron w wyszukiwarach.

Adresy w moim katalogu są zgodne ze standardem RFC 1738 który także stosują przeglądarki internetowe. Gdzie znak spacji oznacza %20 a nie myślnik. Zastosowanie znaków klawiaturowych nie ma sensu, bo w każdej chwili moge dodać nową kategorie z właśnie tym znakiem.

Cytat:
Adresy maskowane są przede wszystkim w celu bardziej czytelnych linków a co z tym idzie - lepszemu indeksowaniu

Maskowanie adresów nie jest tylko dla robotów - jest także dla userów i do zabezpieczania zawartości przesyłanych danych do serwera.

Jak możesz to przedstaw mi wyniki testu mówiącego że mój katalog będzie trudniej indeksowany od Twojego.

Cytat:
Tutaj w drugiej części zacytowanej cześci Twojej wypowiedzi nie wiem o co Ci chodzi? Oprócz tego jeżeli coś zacząłeś na ten temat pisać to proszę o rozwinięcie myśli. Użyłeś bardzo ostrego słowa "kradniemy" i to mi się bardzo nie podoba. Nikt powyżej nie określił skorzystania z naszych pomysłów za kradzież a Ty posądzasz nas o kradzież? To mocne oskarżenie i proszę się wytłumaczyć.

Jako że udzielasz się na PiO miałem nadzieje że rozumiesz o co mi chodzi ale wytłumacze na przykładzie wyszukiwarki google.
Załóżmy że jestem administatorem nowej strony(moja-nowa-strona.pl) której jeszcze nie ma w wyszukiwarce google - więc po przeczytaniu informacji dodaje swoją strona do katalogów bo chce być pierwszy na fraze "Nazwa firmy.pl". Więc wpisuje w katalogu odpowednie dane i co widzi <a href="./wizytowka">Nazwa firmy.pl</a>. Jako że katalog ma PR5 i w wyszukiwarce google istnieje od roku jasne jest że katalog będzie wyżej - więc ukardł mi pozycje.

Cytat:
Porównania są bardzo trafne w Twoim przypadku, ale w każdym przypadku jak każdy nas wie są RÓŻNICE zarówno techniczne jak i wizualne. Techniczne możemy porównywać w systemach Windows i Linux ale w przyadku wyszukiwarek i portali jedynie wizualne! Właśnie o to chodzi w całym interesie, żeby twórzyć i wzorować się ale róbić coś bardziej orginalnego wizualnie.

Ha właśnie ale z jednym wyjątkiem.
Możesz porównać linuksa i windowsa technicznie gdzie windows ma kod zamknięty. Kodu nie porównasz więc możesz porównać jego techniczne umiejętności - opcje.
W takim wypadku możemy też przetestować wyszukiwarki bo każda ma inny algorytm wyszukiwający - przez co możemy porównać wyniki przedstawione przez nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Martin
PostWysłany: 24 Paź 2005, 08:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Widze MMP, ze sobie sami debatujemy na ten temat - jak widac inni sie wycofali. Sorry, ze dopiero odpisuje, ale urodziny syna byly dla mnie wazniejsze w weekend Smile

Wracajac do tematu:
Co do lewej strony, na ktora uzytkownicy zwracaja wieksza uwage, to tez sie zgadzam, dlatego miedzy innymi jest tak w naszym katalogu KCS. Co do Katalogu http://katalogstron.com.pl/ to uwazam osobiscie ten katalog za jeden z najlepiej wplywajacych na pozycjonowanie stron zamieszczonych w katalogu.
Jak wszyscy wiedza katalogi stron powstaja po to, aby pozycjonowac strony znajdujace sie w katalogu, a nie siebie. W zwiazku z tym tak samo jak w http://katalogstron.com.pl/ tak i u nas w osobistej podstronie kazdej podstrony w naszym katalogu do znacznikow meta pobierane sa dane pododane przez osoby zglaszajace strone do katalogu. Nazywanie tego kradzieza to wedlug mnie mylne okreslenie. To jest katalog stron - pomocny w zmocnieniu strony interetowej w wynikach wyszukiwania w wyszukiwarkach. Dzieki takim zabiegom w statystykach mojej prywatnej strony www.borkowscy.pl mam bardzo duzo wejsc z http://katalogstron.com.pl/ ktory rowniez stosuje w metatagach dane zgloszonej strony. Wpisujac w Google nawet wyraz: Borkowscy
Na pierwszym miejscu jest moja prywatna strona a katalog wspominany przez nas na drugiej. Katalog www.katalogstron.com.pl isnieje o wiele dluzej niz moja prywatna strona i ja osobiscie nie traktuje tego jako zabierania czyjejs pozycji, a jedynie jako wzmocnienie dodanej do katalogu strony w wynikach wyszukiwania. Jak mozesz zaobserowac w Google jest nawet po wpisaniu slowa Borkowscy bardzo duzo katalogow, ktore stosuja takie metody na wizytowki strony. Samo indeksowanie katalogu nie wystarcza aby wzmocnic pozycje stron znajdujacych sie w katalogu. Wiele stron z naszego katalogu bylo wypozycjonowanych w Google poprzez podstrone kategorii i konkretnej podstrony z podzialu ilosci rekordow na podstrony. Po wejsciu na ten wypozycjonowany adres w Google nie bylo tej strony z tego wzgledu, ze strona zmienila swoja pozycje z powodu przyrastajacej ilosci dodanych stron.
O wejsciach z http://kataloog.info/ nie wspominam, bo sa bardzo liczne ale tutaj biore poprawke na to, ze jest ten adres podany w kontakcie i na forum w podpisie. Tak wiec stwierdzenie kradziezy jest mocno przesadzone i zapominacie widocznie o tym, po co sa katalogi stron. To nie swoj katalog maja administratorzy pozycjonowac, ale strony znajdujace sie w zbiorach katalogu. Pozycjonowanie katalogu przy tym jest na 2 planie.

Wiem, ze posiadacie swoje opcje i podoba mi sie szczegolnie glosowanie na strony w katalogu. Jest to pomysl bardzo dobry!!! Wink Idea

p.s.
Cieszymy sie, ze ktos wzorowal sie na naszym katalogu przy tworzeniu grafiki i swojego katalogu. U nas grafika zajmuje sie redaktor Maxxi i tu dla niego naleza sie podziekowania za stworzenie graficznego wygladu Katalogu Ciekawych Stron, ktory podoba sie odwiedzajacym. Ja razem z redaktorem Jurij - jestesmy bardziej od kodowania strony i nowych funkcjonalnosci Smile
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Uwagi, sugestie i sprawy organizacyjne » kopie Katalogu KCS
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group