Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » CMS - Content Management System » Poszukuję prostego CMS-a

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Poszukuję prostego CMS-a « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
czis
PostWysłany: 18 Lip 2009, 10:31    Temat postu: Poszukuję prostego CMS-a Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 304

Skąd: B....a

Witam,
poszukuję prostego systemu CMS. Przede wszystkim zależy mi właśnie na prostocie oraz na bezpieczeństwie. Ważne, by system można było w łatwy sposób samemu modyfikować oraz by zawierał on niezbyt dużą liczbę plików i by stronka nie zżerała za dużo transferu.

Proszę nie piszcie o systemach,o których nie macie bladego pojęcia tylko o przetestowanych już przez was i dobrze sprawujących się CMS-ach.

Jak na razie najbardziej wpadł mi w oko: CMS redax
_________________
Hacking -nowa strona po?wi?cona bezpiecze?stwu w sieci - REAKTYWACJA
Capoeira - sztuka walki | kultura | tradycja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
SerU
PostWysłany: 18 Lip 2009, 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 40

Skąd: Maidstone, UK

A co na tym chcesz postawić? Drugi onet czy stronę ze zdjęciami?

Ja prcauję na dwóch: Joomla i WordPress - oba sprawują się świetnie i nie ma problemu z ich dostosowaniem do potrzeb-ilość wtyczek i rozszerzeń przyprawia o zawrót głowy.
_________________
www.FlashIMG.com
www.ImgAV.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Needy
PostWysłany: 18 Lip 2009, 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 167


Jeśli ma być to mała strona to polecam PikoCMS
_________________
Atrakcje turystyczne w Pieninach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
czis
PostWysłany: 18 Lip 2009, 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 304

Skąd: B....a

Obecnie pracuję na wielu systemach CMS m.in wpomniana już Joomla czy WordPress, ale żaden z tych systemów CMS nie należy do prostych w modyfikacji kodu ...
_________________
Hacking -nowa strona po?wi?cona bezpiecze?stwu w sieci - REAKTYWACJA
Capoeira - sztuka walki | kultura | tradycja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Needy
PostWysłany: 18 Lip 2009, 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 167


No nie wiem wg. mnie WordPress jest wystarczająco prosty w modyfikacji.

ps. Jak wyżej wspomniałem zobacz PikoCMS Wink
_________________
Atrakcje turystyczne w Pieninach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
SerU
PostWysłany: 18 Lip 2009, 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 40

Skąd: Maidstone, UK

A co chcesz w kodzie modyfikować? Jeśli pozna się strukturę np. Joomli, to bez problemu można ręcznie włączać i modyfikować elementy, których normalnie z panelu admina nie da się zrobić. Wszystko jest kwestią stopnia poznania danego CMS-a. Z resztą na tym forum jest guru od Joomli, więc coś na ten temat może powiedzieć Wink
_________________
www.FlashIMG.com
www.ImgAV.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Needy
PostWysłany: 19 Lip 2009, 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 167


Często w kodzie wprowadza się zmiany, nie wiem skąd Twoje zdziwienie Confused
_________________
Atrakcje turystyczne w Pieninach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
czis
PostWysłany: 19 Lip 2009, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 304

Skąd: B....a

Gdybym miał więcej czasu stworzyłbym dla siebie do użytku jakiegoś prostego CMS-a, ale obecnie mam na głowie wiele spraw (także tych związanych z webmasteringiem), dlatego właśnie poszukiwałem prostego w budowie - zawierającego niewiele plików, a także przejrzyście i prosto napisanego CMS-a. Już znalazłem i jak na razie po pierwszych próbach sprawuje się całkiem nieźle. Polecam RedaxScript.

Cytat:
No nie wiem wg. mnie WordPress jest wystarczająco prosty w modyfikacji.


Z mojego punktu widzenia WP to dobry system, ale kilkadziesiąt plików mnie niestety przeraża ...
_________________
Hacking -nowa strona po?wi?cona bezpiecze?stwu w sieci - REAKTYWACJA
Capoeira - sztuka walki | kultura | tradycja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
SerU
PostWysłany: 21 Lip 2009, 09:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 40

Skąd: Maidstone, UK

Needy wiem, że w kodzie wprowadza się często zmiany. Nigdzie nie ma tam mojego zdziwienia, że ktoś chce modyfikowac kod. Przeczytaj mój post jeszcze raz ze zrozumieniem Smile Pytałem o to, w jakim stopniu czis chce w kod ingerować. Są CMS-y,w których zmiana w kodzie jest trudna i złożona. Extremalny przykład to sklep Magento, w którym zmiana czegokolwiek poza grafiką to już zadanie dla dobrego programisty-przerabiałem ten skrypt i coś o tym wiem-poległem Wink

czis-jeśli przeraża Cię kilkadziesiąt plików, no to jest problem, bo ciężko znaleźć CMS-a, który opiera się na kilkunastu plikach a nawet jeśli, to i jego możliwości będą wprost proporcjonalne do ilości plików. WP czy Joomla są bardzo przejżyste i łatwo znaleźć moduły, które chcemy przerobić. Takie jest przynajmniej moje zdanie po kliku stronach postawionych zarówno na WP jak i Joomli. Gdyby ktoś się uparł, to pewnie by zamknął WP w kilkunastu plikach-kwestia architektury CMS-a ale wyobraź sobie potem szukanie tego, co chcesz akurat zmienić Confused
_________________
www.FlashIMG.com
www.ImgAV.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
czis
PostWysłany: 23 Lip 2009, 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 304

Skąd: B....a

SerU - a ty nadal swoje ... Wink
Jak tak bardzo cię to nurtuje to odpowiem jeszcze raz na twoje zdziwienie. Gdybym miał więcej czasu z pewnością napisałbym prostego CMS-a samemu, ale ponieważ potrzebowałem prostego gotowca na szybko zdecydowałem się na Redaxscript - zawsze mogę gdy znajdę trochę czasu zakodzić coś sam, a gdybym po raz enty zdecydowałbym się na stawianie strony na Drupalu,Joomli czy WP trudno byłoby potem o modyfikację bazy danych czy tym bardziej na ponowną zmianę systemu ...
_________________
Hacking -nowa strona po?wi?cona bezpiecze?stwu w sieci - REAKTYWACJA
Capoeira - sztuka walki | kultura | tradycja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » CMS - Content Management System » Poszukuję prostego CMS-a
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group