Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » JavaScript i inne języki skryptowe » Przekierowanie / nowa strona - ciekawy problem?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Przekierowanie / nowa strona - ciekawy problem? « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
trejder
PostWysłany: 25 Wrz 2009, 07:04    Temat postu: Przekierowanie / nowa strona - ciekawy problem? Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 2


Witam,

Piszę "plugin", czyli kawałek kodu PHP, który odbiorca będzie mógł załączyć sobie na swojej stronie przy pomocy iframe. Musi to być tak rozwiązane, bo docelowa strona, na której plugin ma się pojawiać może być napisana w dowolnym języku - PHP, XHTML, ASP, ColdFusion, etc. - więc iframe wydaje mi się być jedynym rozwiązaniem.

Jednak problem w tym, że plugin, jak tu plugin ma zajmować niewiele miejsca (powiedzmy 400x200 px), aby załączyć go na stronie docelowej. I w momencie uruchomienia będzie w nim formularz do wpisania różnych danych. Lecz wyniki działania tego formularza muszą już koniecznie, bezwzględnie i absolutnie wyświetlać się na nowej, pełnej stronie. Albo otwartej w nowej zakładce (raczej nie nowym oknie, aby pop-up blockery nie zablokowały) albo na przykład przez nadpisanie adresu strony w której plugin był otwarty i wyświetlenie w tym samym oknie / zakładce, ale w pełnych wymiarach.

I prawdę mówiąc - utknąłem. Nie mam pojęcia w jakim języku (JavaScript, czy PHP) to zrobić i jak? Może Ajax / jQuery? Jeśli zrobię redirecta po stronie serwera (w PHP) to i tak cała zawartość zostanie wyświetlona w iframie, czego muszę uniknąć jak ognia. A jeśli miałby to realizować JavaScript na przykład w zdarzeniu OnClick klawisza wysyłającego formularz, to czy ktoś może mi doradzić jak to rozwiązać?

Czy to w ogóle da się rozwiązać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
trejder
PostWysłany: 25 Wrz 2009, 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 2


Heh, sam sobie odpowiadam! :] Problem rozwiązałem, a być może zainteresuje to innych.

U mnie zadziałał kod JavaScript:

Kod:
function DoSubmit(addr, target, method)
{
     var theform = document.forms[0];
     theform.action = addr;
   
     if (target != '_blank' && target != '_new')
      theform.target = target;
     else
      theform.target = Math.round(32000 * Math.random());
     
     theform.method = method;
     theform.submit();

     return true;
}

Bezczelnie zerżnięty ze stron mBanku, skrócony i pozbawiony tego, co mi niepotrzebne.

Aby go wywołać zamiast typowego klawisza typu submit dajemy:

Kod:
<button onclick="DoSubmit('target.php','_top','GET');return false">Dalej</button>


Funkcja jest o tyle "wypasiona", że pozwala otwierać wynik działania formularza po "wyskoczeniu" z iframe'a (jak ja chciałem) albo w nowej zakładce / oknie, a robi to dzięki JavaScript, nie stosując parametru target znacznika form, który jest deprecated. Dzięki temu funkcji można używać również w dokumentach typu Strict.

Oczywiście, to nie zadziała wcale, jeśli użytkownik ma wyłączony JavaScript. Ale to już nie mój problem! Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » JavaScript i inne języki skryptowe » Przekierowanie / nowa strona - ciekawy problem?
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group