Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Hosting i Domeny » Moje boje z home.pl

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
 Moje boje z home.pl « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
SerU
PostWysłany: 28 Maj 2009, 13:19    Temat postu: Moje boje z home.pl Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 40

Skąd: Maidstone, UK

Postanowiłem podzielić się z Wami moimi uwagami na temat oferowanej przez home.pl usługi pt. business shop czyli sklepu internetowego.

Otrzymałem zlecenie skonfigurowania i zmiany grafiki w w/w sklepie i dodatkowo zleceniodawca otrzymał wraz z pakietem m.in. protokół SSL, który do tej pory nie działa tak, jak powinien (na razie go wyłączyłem bo zamiast zachęcać, to odstrasza potencjalnych klientów wywalając komunikaty dziwnej treści Confused ).

Moje pierwsze wrażenia były pozytywne ale to były niestety tylko pierwsze wrażenia. O ile z grafiką i css-em sobie poradziłem w miarę szybko (nie dotyczy css pod IE), o tyle już bardziej zaawansowane opcje to już koszmar. Wyobraźcie sobie, że w fakturze proforma wystawianej po zakupie nie ma możliwości dodania numeru konta sprzedawcy(!!!), lightbox/slimbox, który jest w sklepie nie ma żadnej możliwości konfiguracji i jedyne, co można zrobić, to go po prostu wyłączyć(!). Problem z galerią polega na tym, że często przy powiększaniu zdjęć mleczne tło jest nad zdjęciem a nie pod nim(!). Aby wgrać na konto pliki np. graficzne i potem je podlinkować w sklepie trzeba założyć subdomenę w ramach konta(!!!) i w jej katalogu zapisywać zdjęcia i pliki, które chcemy podlinkować. Inaczej się nie da, bo konto jest tak skonstruowane, że po wgraniu pliku do zwykłego katalogu, który się założy po odwołaniu się do niego mamy odpowiedź przeglądarki: access denied(!).

To są tylko trzy przykłady profesjonalizmu, który w całym skrypcie sklepu występuje. Przykłady oczywiście można mnożyć. Najgorsze jest to, że będąc właścicielem i adminem sklepu nie mamy dostępu do plików skryptu sklepu (poza plikami css i tpl odpowiedzialnymi za jego wygląd). Zapłacimy za sklep ale nie mamy możliwości edycji plików sklepu odpowiedzialnych za jego funkcjonowanie aby chociażby zająć się modułem galerii czy dopisaniem numeru konta na fakturze proforma.

Nie wspomnę o cms-ie sklepu, który jest mało intuicyjny i funkcje, których byśmy się normalnie spodziewali w danym dziale są zupełnie gdzie indziej.

Poniżej ciekawsze cytaty z maili, które otrzymywałem z home.pl:

Pytanie o numer konta na fakturze proforma:

>Pragne poinformowac, iz nie mozemy zaoferowac zmiany tej funkcjonalnosci.
> Informacje niezbedne do przelewow proponujemy umiescic na przyklad w
> tresci maili z potwierdzeniem zlozonego zamowienia.


Pytanie o moduł galerii-aby zmienić mleczne tło na ciemne:

> Uprzejmie informuje, iz wspomnianej funkcjonalnosci nie mozemy zaoferowac.

Pytanie:
Dlaczego zdjęcia otwierane z galerii czasami są zbyt jasne, mało
kontrastowe, jakby otwierane przez mleczną szybę?

Odpowiedź:

> Jest to efekt wlaczonej obslugi galerii dynamicznej (flash) - opcje ta
> mozna wylaczyc w panelu sklepu w sekcji: Konfiguracja -> Ustawienia
> podstawowe -> Wyglad -> Wlacz obsluge galerii dynamicznej (odznaczyc)


I tak dalej, i tak dalej...

Moim skromnym zdaniem home.pl wciska ludziom delikatnie to ujmując produkt mało dopracowany a reklamując tą usługę zapewniają klienta, że to niemal najprostrzy cms sklepu na świecie. Cytat ze strony home.pl: "Sięgnij po najlepsze narzędzia, które pozwolą Ci w pełni wykorzystać potencjał Twojego biznesu!".

Terefere.

I na koniec adres sklepu, który w dalszym ciągu jest w fazie dopracowywania, bo css pod IE dostarczony przez home.pl to tragedia Confused


www.butikmamy.pl
_________________
www.FlashIMG.com
www.ImgAV.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
zakrecony
PostWysłany: 01 Cze 2009, 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 575


home nie tylko zaczyna przycinać w kulki jeżeli chodzi o dodartkowe usługi, tnie też i na swojej podstawowej działaności - hostingu

nie raz sie zdarza u mnie taka systuacja:

hosting home, domena na home, subdomena na home

działa domena.pl a subdomena.domena.pl nie działa a wyszukiwarka wywala bład DNS(!) dla subdomeny podczas działania domeny, nie znam się za bardzo na tych wszystkich niuansach, ale taki przypadek jest dla mnie nie normalny, a admin? admin pisze, że najlepiej jak jest taka sytuacja, to do nich zadzwonić i wtedy sie to zobczy, podesłanie screenów z dokładna godziną zdarzenia nie jest wystarczające by to zdjagnozowac Smile

takie myki trawaja od kilku do kilkunastu minut...
_________________
Twoje darmowe ogloszenia internetowe. Zawsze aktualna baza ogloszen.
Multipart - jcb czscci zamienne do maszyn bydowlanych.
Gdzie wypoczac Super noclegi w Polsce - baza obiektów rekreacyjno wypoczynkowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gorzka
PostWysłany: 10 Lis 2009, 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 18

Skąd: from between the doors

no ale za to mocno zwiekszyli parametry ostatnio - choziaz przy okazji tez bardzo mocno zwolnili
_________________
Wiekszosc ludzi uzywa glowy nie do myslenia, lecz do potakiwania.
ProEstateSolution.pl
Touris

design-PRO


wizualizacje reklama animacje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Hosting i Domeny » Moje boje z home.pl
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group