Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Katalogi stron » Dobry Katalog Stron

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 Dobry Katalog Stron « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
Martin
PostWysłany: 14 Gru 2005, 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Bez sensu nie jest, ale ma swoje bardzo duże ograniczenia, bo niestety mało stron dostaje się do DMOZ, a co za tym idzie przy takim rozwiązaniu bardzo mało stron w katalogu extendet ma miniaturki.
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
Koniu
PostWysłany: 14 Gru 2005, 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 11 Wrz 2005
Posty: 1123

Ostrzeżeń: 1
Skąd: Warszawa

czyli jest bez sensu Smile moim zdaniem prezencja miniatur ma sens jak sa one aktualne ect user nie kieruje sie minieatura strony klikajac na nia
_________________
Nieruchomo?ci Og?oszenia motoryzacyjne Katalog Stron
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mar
PostWysłany: 14 Gru 2005, 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Czasem tu wpada...
Czasem tu wpada...

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 82


Nie ma to sens z kilku powodów, po piersze prostotota wykonania, zaledwie parę minut i mamy miniaturki w swoim katalogu. Druga, w starszej wersji qlWeb strony "starsze" są wyżej niż "młodsze" mam tu na myśli datę dodania do katalogu, i większość takich stron po pewnym czasie ma swoje miniaturki. I mi takie rozwiązanie się podoba, przeglądająć swój katalog stron od razu widzę co w nim siedzi...

Co do rozwiązania problemu miniaturek to sposóbów jest b. dużo, każdy ma swoje plusy i minusy. Można rozwiazać to dodając możliwość uploadowania obrazkow przez dodających, ale większość stawia na linki, więc tych miniaturek będzie mniej niż w sposobie opisanym powyżej. Można samemu tworzyć miniaturki, ale na to trzeba mieć czas i ograniczyć katalog tylko do "ciekawych stron".

Widziałem jeszcze jeden sposób, a mianowicie pobieranie miniaturek z msn, ale na ile to legalne, trudno mi odpowiedziedź.

Ale jedno jest pewne, każde urzomaicenie jest na plus.

Pozdrawiam,
Mar.
_________________
Noclegi w Zwardoniu, Pozycjonowanie strony, R?cePrecz OdTybetu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
cezars
PostWysłany: 15 Gru 2005, 05:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 608

Skąd: Legnica, Polska

Hmm, a według mnie nawet właśnie tak jak napisał martin to jest zawsze jakieś ubrawienie katalogu.
Podczas gdy rozmawiałem z mar'em na gg zapytalem się go o możliwość dodawania własnych miniaturek stron (mam duże konto www z potężnym transferem na rok, więc myślę, że podołałbym umieszczania własnych miaturek stron w moim katalogu, tyle że problemem jest bo nie umiem napisać takie skryptu, który pobierałby dane z MySQL'a i przy danej stronie dawał poprawny obrazek z mojego serwera).

Jak narazie postanowiłem przebudować jego wygląd oraz funkcjonalność. Będą dodane nowe działy oraz możliwość bezpłatnego umieszczenia w rotatorze bannerów swojego bannerek 468x60. Oprócz tego planuję nad wizualną zmianą katalogu, tj. kolorystyka, grafia etc.

Mam nadzieję, że jak narazie to sam katalog wraz z pomocą wielu osób dobrze się rozwija.

Już wiele stron byłem zmuszony usunąć z różnych względów. Tak jak i Ty martin masz katalog Ciekawych stron jaj mam: Dobry Katalog Stron a niektóre strony nawet tego dobrego poziomu nie prezentują.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Koniu
PostWysłany: 15 Gru 2005, 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 11 Wrz 2005
Posty: 1123

Ostrzeżeń: 1
Skąd: Warszawa

powiem tak . miniatury bajery wszytko pieknie ale nie na skrypcie qlweb , co do dobrych to musisz mocno moderowac , zreszta zobaczysz sam ile z tym zabawy , a ludzie zglaszaja takie smieci ze hhohoho
_________________
Nieruchomo?ci Og?oszenia motoryzacyjne Katalog Stron
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Rit
PostWysłany: 15 Gru 2005, 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 12 Gru 2005
Posty: 25


Ten DMOZ w ogóle jest jakiś pokręcony, gdy miałem stronkę na jeszcze sponsorowanym koncie, i bez domeny po kilku tygodniach dodali moją stronę z adresem ip!!! (http://64.92.165.18/~rit), niestety serwer wykitował i z DMOZ tez znikł, a moją domene www.e-gry.net, nie chcą przyjąć!!!!
_________________
-----------------
http://e-gry.net - Gry
http://stare.e-gry.net - Stare Gry

http://nonamein.net - bez imienia w sieci!
http://ksiega.ritcat.pl - Super Ksi?gi Go?ci!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Martin
PostWysłany: 15 Gru 2005, 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Koniq napisał:
...co do dobrych to musisz mocno moderowac , zreszta zobaczysz sam ile z tym zabawy , a ludzie zglaszaja takie smieci ze hhohoho


Dlatego na samym początku przed stworzeniem katalogu trzeba podjąć bardzo ważną decyzję - katalog dla wszystkich stron (tzw. spamowiska i czasami wręcz "śmietniki") czy katalog moderujemy i mamy jakieś zasady przyjmowania stron np: CIEKAWYCH, ale to musi być zaznaczone w regulaminie katalogu nie tylko w tytule strony.
W Katalogu Ciekawych Stron jest codziennie zgłaszanych bardzo dużo stron lecz przechodzą one bardzo ostrą selekcję i dodawane w rezultacie jest w ciągu jednego dnia - tylko kilka nowych stron.
Wiele osób ma do nas pretensje, że ich strona nie została dodana do katalogu, lecz niestety narzuciliśmy pewne zasady i chcemy utrzymać jakiś poziom stron w katalogu. Jest przy tym dużo pracy, ale dla chcącego nic trudnego. Jeżeli ktoś poważnie traktuje to co robi to stać go na godzinkę dziennie przy moderowaniu katalogu. Przy kilku stronach zaakceptowanych - dodawanych dziennie można sobie pozwolić na zrobienie jej miniaturki. Musimy przy katalogach podjąć bardzo ważną decyzję czy idziemy na ILOŚĆ czy na JAKOŚĆ Wink

extendet jak widać stara się zmienić standardowy skrypt i wygląd QlWeb i chwała mu za to - będzie miał wyróżniający się katalog wśród tych opartych o ten skrypt.

Co do katalogu DMOZ to są różne opinie na jego temat, ale to co jest ważne to że jest to bardzo ważne źródło informacji o stronach dla wyszukiwarek:
http://www.bruceclay.com/project.swf
Więc warto w nim być!
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Koniu
PostWysłany: 15 Gru 2005, 19:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 11 Wrz 2005
Posty: 1123

Ostrzeżeń: 1
Skąd: Warszawa

wiem cos o czym mowisz sporo moich www odzuciliscie Razz co do dmoza kozysci kazdy zna ale dostac sie do niego ciezko ja postanowilem napisac maila do moderatroa mojej kategoi moze czegos sie dowiem Smile
_________________
Nieruchomo?ci Og?oszenia motoryzacyjne Katalog Stron
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
cezars
PostWysłany: 19 Gru 2005, 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 608

Skąd: Legnica, Polska

Czytając twoje posty Martin muszę teraz przyznac Tobie całkowitą rację. W noc z wczoraj na dziś w panelu administracyjnym mojego katalogu było zgłoszonych ponad 170 stron z tego dodałem do katalogu tylko 10! Szok! Niektore strony nienadawały się nawet do katalogów uznawanych w internecie jako katalogi SPAM'owskie do, których dodawane są wszystkie strony bez wyjątków. Jako, że nazwa mojego katalogu mówi sama za siebie:
http://www.dks.to.pl - Dobry Katalog Stron więc wiadomo, że dodaję tylko te strony, które są dobre a nie strony, które nawet nie prezentują tego poziomu.
Pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Martin
PostWysłany: 19 Gru 2005, 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Nazwałeś swój katalog Dobry Katalog Stron tak więc wybrałeś automatycznie opcję JAKOŚCI dodanych stron. Wymaga to niestety więcej pracy. Grunt to utrzymać jakiś poziom dodawanych stron. Bo niektóre strony w Internecie to wogóle nie powinny istnieć, ale niestety ich właściciele i twórcy myślą inaczej. Wink
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kameleon
PostWysłany: 21 Gru 2005, 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 03 Sie 2005
Posty: 952


extendet, jak na Dobry Katalog Stron - to musisz popracowac nad grafika a przynajmniej nad top katalogu Arrow wyglada jak z desen wyciety z dostepnych w pakiecie office.
_________________
WA?NA INFORMACJA: Je?eli masz swoj? stron? internetow? to nie tra? czasu i dodaj j? do najlepszego katalogu stron w Internecie -> Katalog Stron KCS. Nie zapomnij równie? o wpisie do równie? dobrego i przydatnego prywatnego katalogu -> Katalog Stron PKS. B?d? zauwa?alny w Internecie!

Anonymous interesuj? Ciebie udane zakupy? Je?eli tak to zapraszam Ciebie do hipermarketów Auchan na terenie ca?ej Polski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cezars
PostWysłany: 21 Gru 2005, 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 608

Skąd: Legnica, Polska

kameleon, aktualnie właśnie siedzę nad grafiką do katalogu i nad jego ostatecznym wyglądem. Staram się go zmienić całkowicie aby nie przypominał lub w małym stopniu katalog qLweb Smile Potrzeba na to troszkę czasu więc i Ja go potrzebuję.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
kameleon
PostWysłany: 21 Gru 2005, 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Wszechwiedzący
Wszechwiedzący

Dołączył: 03 Sie 2005
Posty: 952


extendet - na pewno brawa ze chcesz zmienić, bo jak patrzyłem na inne katalogi stron oparte o QlWeb w spisach Mar i Koniq - Arrow to te katalogi sa czyste bez zmian. Za chęci Arrow moje uznanie!
_________________
WA?NA INFORMACJA: Je?eli masz swoj? stron? internetow? to nie tra? czasu i dodaj j? do najlepszego katalogu stron w Internecie -> Katalog Stron KCS. Nie zapomnij równie? o wpisie do równie? dobrego i przydatnego prywatnego katalogu -> Katalog Stron PKS. B?d? zauwa?alny w Internecie!

Anonymous interesuj? Ciebie udane zakupy? Je?eli tak to zapraszam Ciebie do hipermarketów Auchan na terenie ca?ej Polski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cezars
PostWysłany: 26 Lut 2006, 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 608

Skąd: Legnica, Polska

Z dniem 26 luty 2006r. katalog zaprzestaje funkcjonowanie do dnia 1 kwietnia 2006r.


Powodem tej decyzji był fakt, że przez długi okres czasu nie posiadałem dysku twardego i nie miałem jak kontrolować dodawanych stron. Po wejście do panelu administratora to co tam zastałem przeraziło mnie na wylot i postanowiłem od nowa rozbudowywać katalog i stworzyć całkiem nowy regulamin zgłaszanych stron.

Już w kwietniu całkiem nowa odsłona Dobrego Katalogu Stron.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Martin
PostWysłany: 27 Lut 2006, 17:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

KCS_Admin
KCS_Admin

Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 5566

Skąd: Piaseczno

Oprócz regulaminu planujesz zmienić funkcjonalność, skrypt itp?
_________________
Martin
- Prywatny Katalog Stron
- pizzeria La Nostra zaprasza
- e-Piaseczno i okolice, to najlepsze miejsce dla e-mieszkanca powiatu piaseczynskiego
- najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- moj prywatny fotoblog ze zdj?ciami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny Strona 2 z 4


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Katalogi stron » Dobry Katalog Stron
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group