Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna  
 
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Ranking systemów  Ranking systemów   Grupy  Grupy  
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 
Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Grafika » Lightbox - ciekawe wyświetlanie zdjęć na stronach

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 Lightbox - ciekawe wyświetlanie zdjęć na stronach « Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat » 
Autor Wiadomość
voy-tech
PostWysłany: 31 Sie 2007, 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 286

Ostrzeżeń: 1

Z nieba mi spadliście Very Happy
Zastanawiałem się gdzie znaleźć ten skrypt. Widziałem jego działanie na różnych stronach, i bardzo mi się podobał.
Będzie idealny do mojego nowego serwisu - Fotki z telefonów.
Dzięki i pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KCS
Wysłany:     Temat postu: Reklama w KCS







Powrót do góry
szpicel
PostWysłany: 21 Wrz 2007, 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 3


Mam spory problem.

Robiłam stronę i dopóki sprawdzałam offline to wszystko działało, ale jak wrzyciałm na jakiś serwer darmowy to LIGHTBOX przestał działać. Czy ktoś moze mi pomóc jakoś

To bardzo ważne dla mnie. PROSZĘ!

Tutaj strona jest:
http://www.szpicel.republika.pl/ama/index2.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
przemo85
PostWysłany: 21 Wrz 2007, 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

Lightbox działa poprawnie.

Tylko co z tego skoro stronka jest na Republice. Stawiane stron firmowych, jakie by nie były, na darmowych serwerach jest niepoważne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
szpicel
PostWysłany: 21 Wrz 2007, 16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 3


ja nie postawiłam tej strony na serwerze darmowym

dałam tut tylko przykład akurat.

strona ogólnie jest na serwerze płatnym, tylko że jeszcze pracujemy nad szczegółami więc wrzuciłam to na szybko na pierwszy lepszy serwer żeby sprawdzić.

wiem iż byłoby to niepoważne.

a mogę wiedzieć pod jaką przeglądarką działa... bo mi wyświetla się wewnątrz ramki i nie działa w FF i w IE?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
przemo85
PostWysłany: 21 Wrz 2007, 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

Firefox - lightbox działa
IE 6 - działa
Opera - działa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
voy-tech
PostWysłany: 21 Wrz 2007, 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 286

Ostrzeżeń: 1

szpicel napisał:
strona ogólnie jest na serwerze płatnym, tylko że jeszcze pracujemy nad szczegółami więc wrzuciłam to na szybko na pierwszy lepszy serwer żeby sprawdzić.

Hmmm. Na pierwszym lepszym może działać, a no docelowym nie, chociaż częściej - odwrotnie. Strony testuje się na serwerze docelowym - przecież poszczególne serwery mogą różnić się konfiguracją.
Poza tym zastanów się nad drugą wersją lightboxa - gdzie można dodawać opis do zdjęcia i przechodzić do natępnego obrazka bez wychodzenia z podglądu. To też będzie świadczyć na korzyść firmy.
No i ramki??? Daj spokój Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
przemo85
PostWysłany: 21 Wrz 2007, 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

Tutaj masz linka ze wszystkim co potrzebne do lightboxa o którym pisze voy-tech.

http://www.huddletogether.com/projects/lightbox2/

Wraz ze szczegółowym opisem instalacji i ew. problemów -po angielsku, ale to już mało dla kogo przeszkoda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
szpicel
PostWysłany: 21 Wrz 2007, 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 3


Cóż... dzięi za radę ale starszą wersję lightboxa wybrałam celowo, gdyż nie uważam wcale aby 2 była lepsza... efektywniejsza może, ale ma sporo wad...

a ogólnie to co podesłałam to nawet nie jest strona skończona, tylko w sumie prototyp, który wrzucić sie dało szybko gdzieś, żeby pokazać komuś na forum. a aktualnie serwer niestety ma jakieś problemy odgórne, to też nie wiedziałam czy się strona w ogóle wyświetli...

w każdym razie ukłony wielkie za pomoc Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dkint
PostWysłany: 22 Wrz 2007, 06:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Bywalec
Bywalec

Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 115

Skąd: Zamo??

Witam

A próbowaliście greyboxa ? - http://orangoo.com/labs/GreyBox/

Dla mnie jest lepszy i nie "rozwala" jak lightbox, niektórych mootools'owych dodatków - http://mootools.net ...

Ciekawskim do przetestowania polecam też thickbox'a - http://jquery.com/demo/thickbox

pozdrawiam
Krzysiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
przemo85
PostWysłany: 22 Wrz 2007, 07:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Znawca
Znawca

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 570

Skąd: Kraków

W greyboxie rozwaliło mnie motto: A pop-up window that doesn't suck.
a tak poza tym to całkiem ciekawa alternatywa dla lightboxa.

Thickbox w zasadzie taki sam jak lightbox tyle że mniej efektowny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lero
PostWysłany: 26 Paź 2007, 14:49    Temat postu: Rozmiar zdjęcia Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 3


Witam
Właśnie zacząłem testować lightbox'a i zastanawiam się jak zmienić rozmiar zdjęcia które się otwiera po kliknięciu na miniaturę. Jakby ktoś wiedział w którym pliku i co zmienić to proszę o info bo dla mnie javascript to jakbym próbował czytac po chińsku Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
voy-tech
PostWysłany: 26 Paź 2007, 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Gaduła
Gaduła

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 286

Ostrzeżeń: 1

Zdjęcie które się otwiera jest takiej samej wielkości jak oryginał do którego kieruje link. Jeżeli chcesz aby miały one określoną wielkość to takiej wielkości zdjęcia umieszczaj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lero
PostWysłany: 26 Paź 2007, 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 3


Dzięki Smile Gupi jestem Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
uziel75
PostWysłany: 04 Lis 2007, 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1


kristooki napisał:
Znalazłem w internecie ciekawe rozwiązanie pewnego defektu Lightbox'a - chodzi tu o uruchamianie skryptu dopiero w momencie wczytania całości dokumentu.

Co więc trzeba zrobić?? Wystarczy wkleić taki oto kod w okolicach końca kodu html - przed tagiem </body>

Kod:
<script type="text/javascript">initLightbox()</script>


Takie proste, a tyle radości Wink


Wszystko pięknie - poprawka działa, ale wtedy wyświetlanie w Firefoxie zupełnie sie rozpada. Efekt taki, jak na załączonym zrzucie: http://img405.imageshack.us/img405/4983/66040966em8.jpg

Jakieś pomysły? Bo ja nie mam kompletnie żadnych...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lero
PostWysłany: 05 Lis 2007, 09:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zacytuj zaznaczone

Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 3


Jest dokladnie jak mówisz. U mnie też zdjęcia gdzies z boku. Panel z close w innym miejscu. Szukałem po sieci ale nie trafiłem na rozwiazanie problemu. No i zrezygnowałem z dodawania tej linijki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny Strona 4 z 8


Forum Katalogu Ciekawych Stron Strona Główna » Grafika » Lightbox - ciekawe wyświetlanie zdjęć na stronach
Skocz do:  



Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


katalog stron | forum
Powered by phpBB © 2005 phpBB Group